بیوگرافی کامل و عکس های آلبرت انیشتین و همسران و فرزندانش

بیوگرافی و زندگی نامه آلبرت انیشتین

عکس آلبرت اینشتین , آلبرت انیشتین
عکس آلبرت انیشتین

کوکا : آلبرت اینشتین یا آلبرت انیشتین به انگلیسی Albert Einstein در 14 مارس1879 در شهر اولم واقع در وورتمبرگ، آلمان در خانواده‌ ای یهودی متولد شد.

پدرش هرمان انیشتین یک فروشنده بود.

قد او 175 سانتیمتر بود.

آلبرت در سن سه سالگی شروع به حرف زدن کرد، او تحصیلات خود را در سوئیس ادامه داد و در سال 1896 به عنوان مدرس فیزیک و ریاضیات به مدرسه پلی تکنیک فدرال سوئیس در زوریخ وارد شد. در سال 1901 به عنوان شهروند سوئیس دست پیدا کرد و به دلیل عدم توانایی در پیدا کردن پست تدریس او به عنوان دستیار فنی در اداره ثبت اختراع سوئیس پذیرفته شد.

عکس کودکی آلبرت اینشتین , آلبرت انیشتین
عکس کودکی آلبرت اینشتین

در سال 1905 او مدرک دکترای خود را به دست آورد، در سال 1909 او به عنوان استاد در زوریخ منصوب شد. در سال 1914 او به عنوان مدیر موسسه فیزیک کایزر ویلهلم و استاد دانشگاه برلین منصوب شد. او در سال 1914 شهروند آلمانی شد و تا سال 1933 در برلین باقی ماند اما پس از آن به دلایل سیاسی از برلین اخراج شد و به عنوان استاد فیزیک نظری در پرینستون ساکن شد.

در روزهای ابتدایی در برلین، اینشتین معتقد بود که تفسیر صحیح نظریه نسبیت خاص نیز باید یک نظریه گرانشی ارائه کند و در سال 1916 مقاله خود را در مورد نظریه نسبیت عمومی منتشر کرد. در طی این مدت او نیز به مسائل تئوری اشعه و مکانیک آماری کمک کرده بود.

در دهه 1920 اینشتین در ساخت نظریه های واحد متحد شروع به کار کرد و با تکامل تئوری کوانتومی گاز اتمسفری به مکانیک آماری کمک کرد و همچنین کار ارزشمندی در رابطه با احتمال انتقال اتمی و کیهان شناسی نسبیتی انجام داده است.

آلبرت انیشتین , آلبرت اینشتین و همسرش
آلبرت اینشتین و همسرش

در دهه 1920 او در اروپا، امریکا و آسیا سخنرانی کرد و عضویت تمام آکادمی های علمی برجسته ی جهان را به خود اختصاص داد.

آلبرت اینشتین از بسیاری از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در رشته های علوم، پزشکی و فلسفه دیپلم افتخار دریافت کرد.

او در سال 1940 شهروند ایالات متحده شد و در سال 1945 از پست خود بازنشسته شد.

پس از جنگ جهانی دوم، اینشتین یکی از چهره های برجسته در جنبش حکومت جهانی بود او یکی از کسانی بود که تاسیس اسرائیل را پیشنهاد کرد.

انیشتین در سال 1903 میلوا مالیک ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک دختر به نام لیسرل و دو پسر به نام های هانس آلبرت اینشیتن و ادوارد تی تی اینشتین می باشد. این دو در سال 1919 از هم جدا شدند و در همان سال آلبرت با با السا لوونتال ازدواج کرد.

آلبرت اینشیتن در 18 آوریل 1955 در پرینستون، نیوجرسی فوت کرد.

او با اصرار مادرش آموختن ویولون را یاد گرفت و به نواختن آن علاقه ی زیادی داشت.

جوانی آلبرت انیشتین
جوانی آلبرت انیشتین

رانندگی بلد نبود و هیچ ماشینی نداشت.

او برنده ی جایزه ی نوبل فیزیک برای نظریه فوتوالکتریک در سال 1921 بود.

جوایز انیشتین

مدال طلای برنارد، جایزه نوبل، مدال طلای متیوچی، جایزه همکار انجمن سلطنتی، مدال کاپلی، مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان و مدال ماکس پلانک جوایز انیشتین هستند.

جملات انیشتین درباره موفقیت

به دنبال موفقیت نگردید سعی کنید ارزش آفرینی کنید.

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد شما حتما موفق خواهید شد.

تخیل مهمتر از دانش است. زیرا دانش محدود بوده اما تخیل تمام جهان را در بر می گیرد.

جنون این است که بارها و بارها کاری را انجام دهید، و انتظار نتایج متفاوتی داشته باشید.

از دیروز یاد بگیر (درس گرفتن از تجربیات گذشته)، برای امروز زندگی کن (در زمان حال زندکی کن)، به فردا امید داشته باش. نکته مهم این است که پرسش (تحقیق و سوال پرسیدن) متوقف نشود.