بیوگرافی و عکس های جدید جیمز مارسدن بازیگر و همسر و فرزندانش

عکس جیمز مارسدن
عکس جیمز مارسدن

جیمز مارسدن با نام کامل جیمز پل مارسدن (به انگلیسی :James Marsden) در 18 سپتامبر 1973 در استیلواتر، اکلاهما آمریکا متولد شد.

مادرش کاتلین شولتز متخصص تغذیه و پدرش جیمز لوتر مارسدن متخصص علوم دامی هستند. زمانی که 9 ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند.

جیمز دو خواهر کوچکتر به نام های جنیفر و الیزابت و دو برادر کوچکتر به نام های جف و رابرت دارد.

قد او 178 سانتیمتر است.

جیمز مارسدن و لیسا لیند
جیمز مارسدن و لیسا لیند

بعد از پایان دوران دبیرستان به دانشگاه ایالتی اوکلاهما راه یافت و در رشته ی روزنامه نگاری مشغول به تحصیل شد. پس از یک سال و نیم دانشگاه را ترک کرد و به لس آنجلس رفت تا بازیگر شود.

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی جیمز مارسدن

در ابتدا به عنوان بازیگر در چندین سریال به ایفای نقش پرداخت و سپس با بازی در فیلم دشمنان ملت به دنیای بازیگری حرفه ای در هالیوود وارد شد.

از فیلم های معروف او می توان به ارتفاعات در کنار الیزابت بنکس، مردان ایکس، ایکس 2 : مردان متحد، آخرین ایستادگی، روز های گذشته آینده، جعبه در کنار کامرون دیاز، 27 دست لباس در کنار کاترین هیگل، افسون زده در کنار ایمی آدامز، سگ های پوشالی در کنار کیت باسورث و شوک و ترس در کنار میلا یوویچ اشاره کرد.

الی مک بل، خانواده امروزی، سسمی استریت، 30 راک، وست ورد در کنار آنتونی هاپکینز و تخت گاز از سریال های موفق او در تلویزیون هستند.

جیمز مارسدن
جیمز مارسدن

جیمز مارسدن در سال 2003 با لیسا لیند، دختر دنیس لیند (آهنگساز آمریکایی) ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام جک هولدن (متولد سال 2001) و یک فرزند دختر به نام مری جیمز (متولد سال 2005) هستند. این زوج در سال 2011 از هم جدا شدند.

پس از آن مدتی با مدل برزیلی رز کاستا رابطه داشت که حاصل آن یک فرزند پسر به نام ویلیام لوکا (متولد سال 2012) می باشد.

او در حال حاضر با خواننده انگلیسی ادی ای رابطه دارد.

جیمز مارسدن و ادی ای
جیمز مارسدن و ادی ای

او علاوه بر بازیگر، خواننده هم هست.

مدتی به عنوان مدل تبلیغاتی ورساچه فعالیت می کرد.

ثروت او حدود 8 میلیون دلار تخمین زده می شود.