بیوگرافی و عکس های جدید رابرت پتینسون

رابرت پتینسون
رابرت پتینسون

رابرت پتینسون با نام کامل رابرت داگلاس توماس پتینسون از بازیگران انگلیسی است که در تاریخ 13 می سال 1986 در لندن به دنیا آمده است.

رابرت کوچک ترین فرزند یک خانواده پنج نفری می باشد. پدرش ریچارد پتینسون فروشنده ماشین های قدیمی و مادرش در یک موسسه مدلینگ کار می کنند. او دو خواهر بزرگ تر به نام های الیزابت و ویکتوریا دارد.

رابرت پتینسون در یک خانه کوچک در بارنز لندن بزرگ شده و از سن چهار سالگی نواختن گیتار و پیانو را یاد گرفته است. او در مدرسه تاور هاوس تحصیل کرده اما در سن 12 سالگی به دلیل دزدیدن مجلات از یک فروشگاه و فروختن آن ها به همکلاسی هایش اخراج شد و در مدرسه هارودیان ادامه تحصیل داد.

پتینسون از دوران نوجوانی برای تامین پول تو جیبی اش به عنوان مدل برای برندها و مجلات مد انگلیس کار می کرد و از همان دوران به سینما علاقه مند بود با این حال به بازیگر شدن فکر نمی کرد بلکه دوست داشت در رشته موسیقی یا گفتار شناسی ادامه تحصیل دهد اما پدرش او را در سن 13 سالگی به باشگاه تئاتر محلی فرستاد تا خجالتی بودنش درمان شود.

چند سال بعد و در یکی از این نمایش های محلی توسط یک استعداد یاب کشف شد. او در سن 19 سالگی برای بازی در فیلم هری پاتر و جام آتش در نقش سدریک دیگوری انتخاب شد و به دلیل مشغله کاری نتوانست وارد دانشگاه شود.

قد رابرت پتینسون 185 سانتی متر می باشد.

رابرت پتینسون
رابرت پتینسون

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی رابرت پتینسون

رابرت پتینسون سال 2004 برای اولین بار در یک فیلم تلویزیونی آلمانی ظاهر شد و پس از آن با بازی در فیلم هری پاتر و جام آتش پا به عرصه سینما گذاشت اما حضور در سری فیلم های گرگ و میش بود که او را به چهره شناخته شده ای در میان مردم تبدیل و در لیست پر در آمدترین بازیگران دنیا قرار داد.

از فیلم های مشهور رابرت پتینسون می توان به مرا به یاد داشته باش، آب برای فیل ها با بازی ریس ویترسپون، بل آمی در کنار اوما تورمن، ولگرد با بازی گای پیرس، ملکه صحرا در کنار نیکول کیدمن، شهر گمشده زد، فانوس دریایی در کنار ویلم دفو، پادشاه، در انتظار بربرها با بازی جانی دپ و تنت اشاره کرد.

بتمن با بازی جفری رایت و شیطان تمام وقت با بازی تام هالند از فیلم های جدید این بازیگر هستند.

عکس رابرت پتینسون و کریستین استوارت
عکس رابرت پتینسون و کریستین استوارت

رابرت پتینسون سال 2009 با کریستن استوارت (همبازی اش در فیلم گرگ و میش) دوست شد و در سال 2012 و پس از لو رفتن عکس های استوارت با روپرت سندرز رابطه شان قطع شد، آن ها اگرچه دوباره با هم آشتی کردند اما سرانجام در سال 2013 جدا شدند.

پتینسون سال 2014 با تالیا بارنت (خواننده) دوست شد اما نامزدی آن ها سال 2017 به پایان رسید. این بازیگر از سال 2018 با سوکی واتر هاوس (مدلینگ) رابطه دارد.

عکس رابرت پتینسون و سوکی واترهاوس
عکس رابرت پتینسون و سوکی واترهاوس

جک نیکلسون، مارلون براندو و ژان پل بلموندو بت های بازیگری اش در نوجوانی بوده اند.

برای بازی در نقش سدریک دیگوری غواصی یاد گرفت.

در طول سال های اخیر بارها به عنوان چهره در برندهای مختلف عطر و لباس استفاده شده است.

سال 2017 اعلام کرد در اوایل سال های شهرتش از اضطراب رنج می برده است.

در سپتامبر 2020 به کووید 19 مبتلا شد و فیلمبرداری فیلم بتمن تنها سه روز بعد از شروع مجدد متوقف شد. اگرچه برادران وارنر نام فرد مبتلا را فاش نکردند اما منابع موثق ابتلای پتینسون به کرونا را تایید کردند.

معلمش در دوران مدرسه به او گفته بود برای بازیگری تئاتر مناسب نیست.

در اواخر دوران نوجوانی شب ها به اجرای موسیقی (به تنهایی یا به همراه گروه دختران بد) می پرداخت. نام هنری اش بابی دوپه بوده است.