بیوگرافی و عکس های جدید دنزل واشنگتن و همسر و فرزندانش

بیوگرافی و زندگی نامه دنزل واشنگتن

عکس دنزل واشنگتن
عکس دنزل واشنگتن

دنزل واشنگتن با نام اصلی دنزل هیز واشنگتن جونیور به انگلیسی Denzel Washington در 28 دسامبر 1954 در ماونت ورنن ایالت مریلند، آمریکا متولد شد.

پدرش دنزل واشنگتن یکی از فعالان جنبش پنطیکاستیسم ( جنبشی نوگرایانه در مسیحیت است که بر تجربه شخصی مستقیم خدا از طریق غسل تعمید روح‌القدس تاکید دارد ) و مادرش لنیس لینی متصدی یک سالن زیبایی بودند.

او یک خواهر به نام لوریس و یک برادر به نام دیوید واشنگتن دارد.

قد او 185 سانتیمتر است.

دنزل در دبستان پنینگتن گرایمز در ماونت ورنن، بخش آموزش لاتین و یونانی درس خواند و در 14 سالگی به یک مدرسه مقدماتی و خصوصی ارتش فرستاده شد. او مدرک لیسانسش را در رشته دراما و خبرنگاری از دانشگاه فوردهام گرفت.

دنزل واشنگتن و همسرش
دنزل واشنگتن و همسرش

بعد از اتمام تحصیلاتش بورسیه حضور در تئاتر وابسته به هنرستان موسیقی و هنر های زیبای آمریکا در سان‌ فرانسیسکو شد، به مدت یک سال در آنجا اقامت گزید و بعد تصمیم گرفت به نیویورک بازگردد تا هنر بازیگری را به‌طور حرفه‌ای آغاز کند.

فیلم های دنزل واشنگتن

اولین نقش حرفه ای او در سال 1981 در فیلم کاغذ کاربن بود.

از فیلم های معروف او می توان به افتخار، مالکوم ایکس، فیلادلفیا در کنار تام هنکس، روز تعلیم، محاصره، جان کیو، مردی در آتش در کنار داکوتا فانینگ، نفوذی در کنار جودی فاستر، خانه امن در کنار رایان رینولدز، پرواز، هف دلار و فیلم حصار ها را نام برد.

جوایز دنزل واشنگتن

او تا به 2 جایزه اسکار و 3 جایزه گلدن‌گلوب را به‌ دست آورده است. دنزل برای بازی در فیلم رومن جی. ایزریل، وکیل دادگستری نامزد دریافت جایزه اسکار 2018 شده است.

دنزل واشنگتن
دنزل واشنگتن

او تاکنون 8 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده و از ابن نظر در بین بازیگران سیاه پوست هالیوود رکورددار می باشد.

او در سال 1983 با پاولتا پیرسون بازیگر هالیوود ازدواج کرد، حاصل این ازدواج 4 فرزند به نام های جان دیوید متولد 1984، کیشا متولد 1987 و یک دوقلو به نام‌های الیویا و مالکوم متولد 1991 هستند.

واشنگتن در سال 1991 جایزه دکتری افتخاری را از دانشگاه فوردهام دریافت نمود، او همچنین دکترای افتخاری صفات انسانی و بشر دوستانه‌ را از دانشگاه مورهاوس در سال 2007 دریافت کرده است.

در بیشتر فیلم هایش از جمله مالکوم ایکس، گانگستر آمرکایی، پرواز، تایتنز را به یاد آور و توفان در نقش افراد سیاه پوست مشهور در جهان بازی کرده است.

اولین بازیگر آمریکایی – آفریقایی است که دو جایزه ی اسکار را به دست آورده است.

واشنگتن یک مسیحی معتقد است و هر یکشنبه به کلیسا می رود.

فرزندان دنزل واشنگتن
فرزندان دنزل واشنگتن

جولیا رابرتز، تام هنکس و ساموئل ال جکسون دوستان نزدیک او هستند.

او در ایران با نام دنزل واشینگتن هم شناخته می شود.

ثروت او حدود 220 میلیون دلار تخمین زده می شود.