برندگان اسکار 2018؛ بازیگران و فیلم های برنده جایزه اسکار 2018

90 امین دوره مراسم اسکار روز 4 مارس 2018 در تئاتر دالبی، هالیوود از ساعت 5:30 بعد از ظهر شروع شد و 24 نامزد جایزه اسکار 2018 در بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بازیگر نقش اول زن و مرد و بازیگر نقش مکمل زن و مرد برندگان خود را شناختند.

برندگان اسکار 2018
برندگان اسکار 2018

مجری مراسم اسکار 2018 جیمی کیمل بود.

مراسم اسکار معمولا در ماه فوریه برگزار می‌ شد اما امسال به دلیل بازی‌ های المپیک زمستانی 2018 برگزاری آن به ماه مارس موکول شد.

لیست کامل برندگان اسکار 2018

در ادامه لیست کامل نامزدهای جایزه اسکار را خواهید دید و گزینه های سبز رنگ برندگان این دوره از جوایز اسکار نودم هستند.

بهترین فیلم اسکار 2018

بهترین فیلم اسکار 2018 : شکل آب
بهترین فیلم اسکار 2018 : شکل آب

مرا با نامت صدا کن
تاریکترین لحظات
دانکرک
برو بیرون
لیدی برد
رشته خیال
پست
شکل آب
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری

بهترین کارگردانی اسکار

بهترین کارگردانی اسکار : گیرمو دل تورو
بهترین کارگردانی اسکار : گیرمو دل تورو

کریستوفر نولان – دانکرک
جوردن پیل – بیرون آمدن
گرتا گرویگ – لیدی برد
پل توماس اندرسون – رشته خیال
گیرمو دل تورو – شکل آب

بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی

بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی : برو بیرون
بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی : برو بیرون

بیمار بزرگ – امیلی وی. گوردون و کمیل نانجیانی
برو بیرون – جوردن پیل
لیدی برد – گرتا گرویگ
شکل آب – گیرمو دل تورو و ونسا تیلور
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری – مارتین مک‌دونا

بهترین فیلم نامه اقتباسی

بهترین فیلم نامه اقتباسی : مرا با نام خودت صدا کن
بهترین فیلم نامه اقتباسی : مرا با نام خودت صدا کن

مرا با نام خودت صدا کن – جیمز آیووری
هنرمند فاجعه – اسکات نوستاتر و مایکل اچ. وبر
لوگان – اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین
بازی مالی – آرون سورکین
گل‌ گرفته – ویرجیل ویلیامز و دی ریس

بهترین بازیگر نقش اول مرد اسکار 2018

بهترین بازیگر نقش اول مرد اسکار 2018 : گری اولدمن
بهترین بازیگر نقش اول مرد اسکار 2018 : گری اولدمن

تیموتی شلمی – مرا با نام خودت صدا کن
دانیل دی لوییس – رشته خیال
دانیل کالویا – برو بیرون
گری اولدمن – تاریکترین لحظات
دنزل واشنگتن – جناب رومن جی ایزرائیل

بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2018

بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2018 : فرانسیس مک دورمند
بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2018 : فرانسیس مک دورمند

سالی هاوکینز – شکل آب
فرانسیس مک دورمند – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری
مارگو رابی – من تونیا هستم
سیرشا رونان – لیدی برد
مریل استریپ – پست

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : سم راکول
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : سم راکول

ویلم دفو – پروژه فلوریدا
وودی هارلسون – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری
ریچارد جنکینز – شکل آب
کریستوفر پلامر – تمام پول های جهان
سم راکول – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن : آلیسون جنی
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن : آلیسون جنی

مری جی بلایژ – گل گرفته
الیسون جنی – من تونیا هستم
لسلی منویل – رشته خیال
لاری میت کالف – لیدی برد
اکتاویا اسپنسر – شکل آب

بهترین فیلم مستند اسکار 2018

بهترین فیلم مستند اسکار 2018 : ایکاروس
بهترین فیلم مستند اسکار 2018 : ایکاروس

آباکاس : یک زمان کوتاه در زندان – استیو جیمز، مارک میتین، جولی گلدمن
چهره ها و مکان ها – آنیس واردا و جی آر و روزالی واردا
ایکاروس – برین فوگل و دن کوگن
آخرین مرد در حلب – فارس فیاد، کریم ابید، سورن استین جسپرسون
جزیره قدرتمند – یان فورد، یولین بارنز

بهترین فیلم مستند کوتاه اسکار 2018

ادیث + ادی – لورا چکووی، توماس لی رایت
بهشت ترافیک سنگین در خیابان 405 – فرانک استیفل
قهرمان زن – الین مک ملیون شلدون و کرین شلدون
مهارت چاقو – توماس لنون
توقف خودرو – کیت دیویس، دیوید هیل برونر

بهترین فیلم کوتاه

مدرسه ابتدایی دکالب – رید ون دیک
ساعت 11 – جان لاوسن و درین سیل
خواهر زاده امت  – کوین ویلسون جونیور
کودک خاموش – کریس اوورتون، راشل شنتن
همه ما – یانسی فورد و ژوزلین بارنیس

بهترین انیمیشن اسکار

بهترین انیمیشن اسکار : کوکو
بهترین انیمیشن اسکار : کوکو

بچه رئیس – تام مک‌گراث و رمزی ان نیتو
نان‌آور – نورا تومی و آنتونی لئو
کوکو – لی آنکریچ و دارلا کی. اندرسون
فردیناند – کارلوس سالدانها
فینسنت دوست‌ داشتنی – دوروتا کوبیلا، هیو ولشمن و ایوان مکتگارت

بهترین انیمیشن کوتاه اسکار

بهترین انیمیشن کوتاه اسکار : بسکتبال دوست داشتنی
بهترین انیمیشن کوتاه اسکار : بسکتبال دوست داشتنی

بسکتبال دوست داشتنی – گلن کیان، کوبی برایانت
گاردن پارتی – ویکتور کلر، گابریل گراپرسون
لو – دیو مولینس، دانا موری
فضای منفی – مکس پارتر و رو کواهاتا
اشعار شورشی – جیکوب شاو و ژان لاچوئر

بهترین فیلم خارجی زبان اسکار

یک زن شگفت‌انگیز – شیلی
توهین – لبنان
بی‌ عشق – روسیه
در جسم و روح – مجارستان
مربع – سوئد

بهترین فیلم برداری

بهترین فیلم برداری : بلید رانر 2049
بهترین فیلم برداری : بلید رانر 2049

بلید رانر 2049 – راجر دیکینز
تاریکترین لحظات – برونو دل‌ بونل
دانکرک – هویته ون هویتما
گل‌ گرفته – ریچل موریسون
شکل آب – دن لاستن

بهترین طراحی صحنه

بهترین طراحی صحنه : شکل آب
بهترین طراحی صحنه : شکل آب

دیو و دلبر – سارا گرینوود و کتی اسپنسر
بلید رانر 2049 – دنیس گاسنر، آلساندرا کویرزولا
تاریکترین لحظات – سارا گرینوود، کتی اسپنسر
دانکرک – ناتان کرولی، گری فیتیس
شکل آب – پل دنجام آستربری، شان ویائو و جف ملوین

بهترین جلوه های بصری

بهترین جلوه های بصری : بلید رانر 2049
بهترین جلوه های بصری : بلید رانر 2049

بلید رانر 2049
نگهبانان کهکشان بخش 2
کونگ: جزیره جمجمه
جنگ ستارگان : آخرین جدای
جنگ برای سیاره میمون ها

بهترین تدوین

بهترین تدوین : دانکرک
بهترین تدوین : دانکرک

بیبی راننده – پل مکلیس و جاناتان آموس
دانکرک – لی اسمیت
من تونیا هستم – تاتیانا اس. ریگل
شکل آب – سیدنی وولینسکی
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری – جان گریگوری

بهترین طراحی لباس

دیو و دلبر – جکلین دورن
تاریکترین لحظات – جکلین دورن
رشته خیال – مارک بریجز
شکل آب – لوئیس سکویرا
ویکتوریا و عبدل – کنسولتا بویل

بهترین چهره پردازی و آرایش مو

بهترین چهره پردازی و آرایش مو : تاریک ترین لحظات
بهترین چهره پردازی و آرایش مو : تاریک ترین لحظات

تاریکترین لحظات – کازوهیرو سوجی، دیوید مالینوفسکی و لوسی سیبیک
ویکتوریا و عبدل – دنیل فیلیپس و لو شپرد
اعجوبه – آرجن تیتن

بهترین موسیقی فیلم

بهترین موسیقی فیلم : شکل آب
بهترین موسیقی فیلم : شکل آب

دانکرک – هانس زیمر
رشته خیال – جانی گرینوود
شکل آب – الکساندر دسپلت
جنگ ستارگان: آخرین جدای – جان ویلیامز
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری – کارتر برول

بهترین ترانه

بهترین ترانه : مرا به یاد بسپار از فیلم کوکو
بهترین ترانه : مرا به یاد بسپار از فیلم کوکو

راز عشق – مرا با نامت صدا کن از سوفیان استیونز
مرا به یاد بسپار – کوکو از کریستن اندرسون-لوپز و رابرت لوپز
این منم – برترین شومن از پاسک و پل
برای چیزی برخیز – مارشال از کامن و وارن
رودخانه مقدس – گل‌ گرفته از مری جی. بلایژ، رافائل صدیق و تورا استینسون

بهترین تدوین صدا

بهترین تدوین صدا : دانکرک
بهترین تدوین صدا : دانکرک

بیبی راننده – جولیان اسلاتر
بلید رانر 2049 – مارک مانگینی، تئو گرین
دانکرک – ریچارد کینگ، الکس گیبسون
شکل آب – ناتان رباطیل، نلسون فریرا
جنگ ستارگان: آخرین جدای – متیو وود، رن کلیس

بهترین میکس صدا

بهترین میکس صدا : دانکرک
بهترین میکس صدا : دانکرک

بیبی راننده – جولیان اسلاتر، تیم کاواگین و مری هیل الیس
بلید رانر 2049 – رون بارتلت، داگ همفیل، مک روث
دانکرک – مارک وینگرتن، گرگ لانکر، گری ای. ریزو
شکل آب – کریستین کوک، براد زورن، گلن گوتیر
جنگ ستارگان: آخرین جدای – دیوید پارکر، مایکل سمیانیک، رن کلاسی، استوارت ویلسون