بیوگرافی و عکس های آدرین برودی و نامزدش لارا لیتو + فیلم ها و جوایز

بیوگرافی و زندگی نامه آدرین برودی

عکس آدرین برودی
عکس آدرین برودی

آدرین برودی با نام کامل آدرین نیکولاس برودی به انگلیسی Adrien Brody در 4 آوریل 1973 دروودهاون کوئینز نیویورک، آمریکا متولد شد.

مادرش سیلویا پلاچی یک عکاس روزنامه‌نگار و پدرش الیوت برودی پروفسور تاریخ و نقاش هستند.

قد او 185 سانتمیتر است.

آدرین برودی و نامزدش لارا لیتو
آدرین برودی و نامزدش لارا لیتو

در دوران کودکی برای دوستان و آشنایان نمایش و شعبده بازی انجام می داد، دوران مدرسه را در مدرسه راهنمایی لوئیس آرمسترانگ و دبیرستان موسیقی و هنر های نمایشی لاگواردیا در نیویورک به پایان رساند. برودی برای یک ترم در دانشگاه استونی بروک درس خواند و سپس به کالج کوئینز منتقل شد.

فیلم های آدرین برودی

برودی بازیگری را از سن 13 سالگی با نقش آفرینی در سریال و فیلم های تلویزیونی شروع کرد، داستان های نیویورکی اولین فیلم آدرین بود.

از فیلم های معروف او می توان به خط باریک قرمز، ارتفاعات آزادی، فیلم پیانیست، دهکده در کنار خواکین فونیکس، ژاکت در کنار کایرا نایتلی، کینگ کونگ در کنار نائومی واتس، هالیوود لند در کنار بن افلک، برادران بلوم در کنار ریچل وایس، آزمایش، جدایی یا گسیختگی و نیمه شب در پاریس را نام برد.

آدرین برودی
آدرین برودی

هتل بزرگ بوداپست، سرقت آمریکایی، شمشیر اژدها در کنار جکی چان، رد گم کردن و شب منهتن از فیلم های موفق او محسوب می شوند.

برودی در سال 2006 با السا پاتاکی بازیگر زن اسپانیایی دوست شد، این دو در سال 2009 از هم جدا شدند، پس از آن آدرین در سال 2013 با مدل لارا لیتو دوست شد.

جوایز آدرین برودی

آدرین برای بازی در فیلم پیانیست برنده ی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، جایزه سزار بهترین بازیگر مرد و کاندیدای بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

او در سن 29 سالگی جایزه ی اسکار را به دست آورد و به عنوان یکی از جوان ترین بازیگرانی که موفق به دریافت جایزه ی اسکار شده است، شناخته می شود.

برای بازی در فیلم هتل بزرگ بوداپست در سال 2014 نامزد دریافت جایزه امی شده بود.

آدرین برای بازی در فیلم پیانیست در طول 6 هفته نزدیک به 14 کیلوگرم وزن کم کرد، او در این مدت آپارتمان و ماشین‌ اش را ترک و خود را از خانواده و دوستانش جدا کرده بود تا بهتر بتواند شخصیت فیلم را بازی کند.

آدرین برودی اسکار
آدرین برودی اسکار

بینی آدرین برودی 3 بار شکسته شده‌ است؛ در سال 1992 در یک تصادف موتورسیکلت به شدت صدمه دید و بینی اش شکست، او بیشتر از یک ماه در بیمارستان بستری بود. در سال 1999 بینی آدرین در پشت صحنه فیلم شکست اما حاضر نشد که بینی اش را جراحی کند و آن را یکی از ویژگی‌ های مهم خود معرفی کرده است.

منتقدان سبک بازیگری او را با آل پاچینو و رابرت دنیرو مقایسه می کنند.

او یک ماشین هامر H2 دارد.

ثروت برودی حدود 16 میلیون دلار تخمین زده می شود.

به نقش جوکر در فیلم های بتمن علاقه ی زیادی دارد.

از طرفداران پر و پا قرص موسیقی هیپ هاپ بوده و اعلام کرده که گروه موسیقی مورد علاقه اش Beatnutsمی باشد.

یکی از دوستان توپاک شوکور بود.