داستان ثروتمند شدن ستارگان خود ساخته هالیوود که به شما انگیزه می دهند

اگه فکر می کنین آدم های مشهور با شهرت و پول شون به دنیا اومدن، سخت در اشتباهین. خیلی از افراد مشهوری که ما امروزه می شناسیم و دوست شون داریم، سال های سال متحمل فقر، رنج و سختی شدن تا به اینجا رسیدن.

داستان زندگی اونا واقعا برای ما الهام بخشه و به ما این اطمینان رو می ده که با یه کم استقامت، پشتکار و سخت کوشی، رویا هامون می تونن به حقیقت بپیوندن.

به همین خاطره که سایت کوکا تصمیم گرفته این داستان های الهام بخش رو با تمام شما در میون بزاره. شاید سرگذشت این آدما، سبب تقویت اعتماد به نفس شما بشه و حس خود باوری رو در شما تقویت کنه.

هیلاری سوانک

هیلاری سوانک
هیلاری سوانک

این بازیگر، قبل از اینکه ستاره فیلم سینمایی Million Dollar Baby بشه، که دو بار برنده جایزه اسکار شد، بالاجبار متحمل سختی های زیادی شده. پدر سانک، وقتی که اون خیلی کوچیک بود، مادرش رو با سه تا بچه ترک کرد. وقتی مادرش از کار افتاده شد، تصمیم گرفتن به کالیفرنیا برن و در اون جا اقامت کنن.

تو کالیفرنیا مجبور شدن تو یه ماشین زندگی کنن و واسه زنده موندن دست به هر کاری بزنن، تا اینکه بالاخره تونستن یه آپارتمان اجاره کنن. ارزش خالص سرمایه سانک در حال حاضر به 40 میلیون دلاره می رسه.

سانک تو یه مصاحبه با دیلی میل در سال 2011 گفت، “تو یه خونواده با درآمد خیلی پایین بزرگ می شی، هیچی به ذهنت نمی رسه و به هیچ وجه نمی تونی به این شرایط پایان بدی و مجبوری راه های خلاقانه و ابتکاری واسه پیشرفت پیدا کنی.

” وی افزود، “شرایط سخت خودش یه محرکه که سبب انگیزش شما واسه گرفتن تصمیم های سرنوشت ساز زیادی می شه.” شخصیت سانک، واقعا الهام بخشه.

سارا جسیکا پارکر

سارا جسیکا پارکر
سارا جسیکا پارکر

خیلی وقت قبل از اینکه ستاره سریال های تلویزیونی بشه، سارا جسیکا پارکر و خونوادش تو یه خونه زیر نظر انجمن خیریه زندگی می کردن. پارکر در ملا عام راجع به دوران زندگیش تو این خونه و تحقیرهایی که بخاطر اون می شد صحبت می کنه.

سارا به خبرگزاری تایمز گفت، “دوران فقرم رو خوب بخاطر دارم. هیچ راهی واسه فرار ازش نبود. خیلی وقتا برق نداشتیم. خیلی وقتا کریسمس نداشتیم، یا جشن تولد. یا مامور واسه قبض و صورت حساب می اومد در خونه یا از شرکت مخابرات زنگ می زدن و می گفتن که می خوان تلفن مون رو قطع کنن”.

به هر حال، پارکر کارها رو طوری پیش برد که تونست از گذشته ش فرار کنه و امروز ارزش خالص دارایی هاش به 90 میلیون دلار می رسه.

دمی مور

دمی مور
دمی مور

دمی مور، یکی از محبوب ترین بازیگران هالیوود، دوران کودکی خیلی خوبی نداشته. اون مجبور بود زندگی با یه مادر الکلی و ناپدری رو تحمل کنه. مور دبیرستان رو وقتی سال سوم بود ترک کرد و در 16 سالگی تصمیم گرفت به تمام اوضاع بد و افکار منفی که داشت پایان بده و حرفه ای رو تو زمینه مدلینگ دنبال کنه.

بعدها، در کلاس های تئاتر شرکت کرد و بقیه ش رو هم که خودتون می دونین. سخت کوشی های مور جواب داد و حالا ارزش خالص دارایی های اون به 150 میلیون دلار می رسه.

جیم کری

جیم کری
جیم کری

جیم کری، کمدین شاد، سرزنده و پر طرفدار، در گذشته اش اونقدر ها که الان می بینین نخندیده. زندگی بازیگر متولد کانادا تا وقتی که پدرش بی کار شد خوب بود. وقتی خونواده کری خونه شون رو از دست دادن مجبور شدن تو یه ون زندگی کنن.

این بازیگر تو این شرایط مجبور بود حتی نقش یه دربان و محافظ شخصی رو واسه حمایت از خونوادش بازی کنه. اما سرنوشت اون رو انتخاب کرده بود تا کارای بزرگ تری انجام بده، کری فیلم های کمدی بزرگی چون، Mask، Cable Guy و Dumb and Dumber رو به ثمر رسوند. در حال حاضر ارزش خالص دارایی های اون به 150 میلیون دلار می رسه.

لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو
لئوناردو دی کاپریو

همین بس که لئوناردو دکاپریو تو فیلم تایتانیک می گه، “من پادشاه جهانم!” و حالا درست این جمله عینا عملی شده و اون به پادشاه قلب میلیون ها نفر از طرفداراش تبدیل شده.

اما اغلب مردم خبر ندارن سرگذشت دکاپریو با یه سری از نقش هایی که تو سناریوی فیلم هاش داشته خیلی فاصله داره، درست مثل جهشی که تو نقشش در فیلم تایتانیک از یه فقیر ژنده پوش به آخرین بازیش به عنوان یه متخصص تو فیلم گرگ وال استریت می شه دید.

این بازیگر سینما در مجاورت محله ای فقیر نشین در لس آنجلس، جایی که به گفته اون اعتیاد، فقر، فحشا و خشونت در سنین خیلی پایین بیداد می کرد، زندگی می کرده.

دی کاپریو به خبرگزاری تایمز گفت، “من بچه همون جام. حقیقت اینه که من در نهایت فقر بزرگ شدم و با اون وضعیت موفق شدم روی دیگه زندگی رو هم ببینم.” ارزش خالص دارایی های دیکاپریو در حال حاضر حدود 245 میلیون دلاره.

تام کروز

تام کروز
تام کروز

اکثر فیلم های تام کروز بطور باور نکردنی تو باکس آفیس صدا می کنن. توانایی های استثنایی این بازیگر در ایفای نقش هاش، ارزش خالص دارایی های اون رو به 470 میلیون دلار رسونده.

اگرچه تام این شانس رو داشت که تو اوایل جوونیش از برخی موفقیت هاش لذت ببره، اما واقعا فقیر بزرگ شد. والدینش وقتی که اون 11 سال داشت از هم جدا شدن و مادرش مجبور شد چهار جا کار کنه تا فقط بتونه صورت حساب هاشون رو پرداخت کنه.

وقتی 16 سال داشت و در ساخت نمایش موزیکال Guys and Dolls مدرسه شرکت داده شد، استعداد باور نکردنیش در بازیگری شکوفا شد.

جی کی رولینگ

جی کی رولینگ
جی کی رولینگ

هیچ کس واقعا نمی تونه بفهمه چطور می شه زندگی آدم یه شبه کاملا از این رو به اون رو بشه، درست مثل زندگی جی. کی. رولینگ. خیلی قبل تر از اینکه اون بتونه به عنوان یه نویسنده موفق به شهرت جهانی برسه، مجبور بود فقر طاقت فرسایی رو تحمل کنه.

یه مادر تنها، زندگی تو یه خونه خیریه، دست و پنجه نرم کردن با افسردگی و نوشتن نسخه خطی هری پاتر تو این کافه و اون کافه با یه نوزاد تو بغلش، رولینگ در اسفبار ترین نقطه زندگیش بود.

رولینگ با سری کتاب هری پاتر، سال ها پس از گفتن این جمله که با کتاب بچه ها نمی شه هیچ پولی درآورد، زد تو هدف و برنده کلی پول و جایزه شد. به لطف حق امتیاز این سری کتاب ها و فیلمش، ارزش خالص دارایی های رولینگ به رقم باور نکردنی یک میلیارد دلار می رسه.

در سال 2017 نیز مولف این مجموعه عنوان بالاترین رقم پرداخت شده دنیا در رده تألیف رو به خودش اختصاص داد و در میان تمام رده ها هم رتبه سوم رو در سراسر دنیا کسب کرد.

اپرا وینفری

اپرا وینفری
اپرا وینفری

اپرا، نمونه بارز کسیه که نتیجه نگرش خوب و سخت کوشیش رو گرفته. جای تعجب نیست که اون باید بالای این لیست قرار بگیره. زندگی اپرا همیشه یه فصل باز داره؛ اپرا پذیرفته و اقرار کرده که تو یه خونواده فقیر با یه مادر نوجوان مجرد متولد شده.

اون تا 6 سالگی، قبل از زندگی با مادرش، با مادر بزرگش زندگی می کرده. اپرا نه تنها زندگی تو خانه خیریه رو تحمل کرده، حتی از تجاوز و آزار فیزیکی و جنسی هم رنج برده. اما اون تصمیم گرفت به همه این بدبختی ها پایان بده و بعد از دوران دبیرستان، شروع به کار کردن تو یه ایستگاه رادیو کرد.

نیازی نیست بگیم که اون هرگز دلسرد و سرخورده نشد. امروز، اپرا مالک یه غول رسانه به نام شبکه NOW هست و ارزش خالص دارایی هاش به 2.8 میلیون دلار می رسه.

کریس پرت

کریس پرت
کریس پرت

کریس پرت یه سفر کامل از بی خانمانی تا تبدیل شدن به ستاره لیست A مجموعه bonafide رو طی کرده. پس از محرومیت از رفتن به کالج، پرات به هاوایی، جایی که مجبور شد تو یه ون زندگی کنه، مهاجرت کرد.

کریس در حالی که روزهایی رو که تو ون و چادر کنار ساحل خوابیده به یاد می آورد، به گزارش گر روزنامه Independent گفت، “ون، جای کاملا با شکوهی واسه بی خانمان بودنه.” به مدد کارگردان، Rae Dawn Chong، که به پرات اولین شانس رو برای بازی کردن نقش یه خدمتکار تو فیلم the Bubba Gump Shrimp Company in Maui داد، در حال حاضر، ارزش خالص دارایی اون به 21 میلیون دلار می رسه.

این افراد مشهور و داستان زندگی شون ثابت می کنه که هیچ چیز غیر ممکن نیست، حتی اگه احساس کنین تمام کائنات جلوی شما قد علم کردن.

فال کوکا