بیوگرافی و عکس های جدید هالی بری و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه هالی بری

عکس هالی بری
عکس هالی بری

هالی بری با نام کامل هالی ماریا بری به انگلیسی Halle Berry در 14 اوت 1966 در کلیولند، اوهایو آمریکا متولد شد.

مادرش جودیت ان نواکینز یک پرستار در بیمارستان روانپزشکی و پدرش جروم جیس بری سرپرست بخش روانپزشکی بیمارستان بودند، وقتی که هالی 4 ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و او و خواهرش با مادرشان زندگی می کردند.

هالی یک خواهر بزرگتر به نام هدی بری هندرسون دارد.

قد او 165 سانتیمتر است.

هالی بری و دختر و پسرش
هالی بری و دختر و پسرش

بری در اوکوود، اوهایو بزرگ شد و او پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان بدفورد در دانشکده جامعه شناسی کایاهوگا به تحصیل مشغول شد. در سال 1986به عنوان دختر نوجوان شایسته آمریکا انتخاب شد. در همان سال به مسابقات دختر شایسته جهان راه یافت و به مقام ششم رسید، سپس به کار مدلینگ روی آورد.

سریال ها و فیلم های هالی بری

در سال 1989 با بازی در سریال های تلویزیونی به دنیای بازیگری وارد شد، تب جنگل اولین فیلم سینمایی او در هالیوود می باشد.

از فیلم های معروف او می توان به بومرنگ در کنار ادی مورفی، گم شدن اشعیا، مردان ایکس، ایکس 2 : مردان متحد، مردان ایکس : آخرین ایستادگی، مردان ایکس : روز های گذشته آینده در کنار هیو جکمن، اره ماهی در کنار جان تراولتا، مهمانی هیولا در کنار هیث لجر و بیلی باب تورنتون و روزی دیگر بمیر اشاره کرد.

هالی بری
هالی بری

زن گربه ای، کاملا غریبه در کنار بروس ویلیس، اطلس ابر در کنار تام هنکس، شب سال نو، تماس، فیلم 43 در کنار کیت وینسلت و هیو جکمن، کوین هارت : حالا چی و آدم ربایی از دیگر فیلم های موفق او محسوب می شوند.

ملکه الکس هیلی، فریژر و دارای هستی سریال های معروف او هستند.

هالی بری برای بازی در فیلم مهمانی هیولا برنده ی جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده است، همچنین برای بازی در فیلم آشنایی با دروتی دندریج برنده ی جایزه ی گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن شده است.

بری از سال 1989 تا 1991 با یک دندانپزشک به نام جان رونان رابطه داشت پس از مشکلاتی از او جدا شد، در دعوایی که با جان رونان داشت به دلیل پارگی پرده گوش، 80 درصد شنوایی گوش چپ خود را از دست داد.

هالی بری و همسرش الیور مارتینز
هالی بری و همسرش الیور مارتینز

پس از آن در سال 1993 با دیوید جاستیس بازیکن بیسبال ازدواج کرد، این دو در سال 1997 از هم جدا شدند، پس از جدایی از دیوید در سال 2001  با اریک بنت ازدواج کرد اما این ازدواج هم در سال 2003 پایان یافت.

هالی در سال 2005 با مدل فرانسوی کانادایی گابریل اوبری رابطه برقرار کرد، حاصل این رابطه یک فرزند دختر به نام نهلا می باشد که در سال 2008 متولد شد، این دو در سال 2010 از هم جدا شدند.

هالی بری در سال 2010 با بازیگر فرانسوی الیور مارتینز دوست شد، آن ها در سال 2013 ازدواج کردند و پسر آن ها ماسئو در سال 2013 متولد شد، هالی و الیور در سال 2016 از هم جدا شدند.

به عنوان اولین بازیگر زن سیاه پوست و آفریقایی که برنده ی جایزه ی اسکار شده، شناخته می شود.

او مبتلا به دیابت نوع 1 می باشد.

عکس هاله بری
عکس هاله بری

پر درآمدترین بازیگر زن سیاهپوست در هالیوود محسوب می شود.

لباس بری برای مراسم اسکار 2002 به عنوان محبوب ترین لباس 75 سال گذشته ی این مراسم انتخاب شده است.

هالی بری در ایران به نام های هاله بری و هلی بری هم شناخته می شود.

فلوت می زند.

وارن بیتی، نیکول کیدمن، ویتنی هیوستون و رابرت داونی جونیور دوستان نزدیک او هستند.

ثروت او حدود 70 میلیون دلار تخمین زده می شود.

فال حافظ کوکا