بیوگرافی کامل و عکس های آنجلینا جولی و همسر و فرزندانش

بیوگرافی و زندگی نامه ی آنجلینا جولی

بیوگرافی و عکس های آنجلینا جولی
بیوگرافی و عکس های آنجلینا جولی

کوکا : آنجلینا جولی با نام کامل آنجلینا جولی ویت به انگلیسی Angelina Jolie در 4 ژوئن 1975 در شهر لس‌آنجلس، آمریکا متولد شد.

پدرش جان ویت بازیگر هالیوودی و مادرش مارچلین برتراند بود.

او یک برادر به نام جیمز هیون دارد که بازیگر است.

قد او 169 سانتیمتر و وزن او حدود 54 کیلوگرم می باشد.

آنجلینا جولی و فرزندانش , زهرا، مادوکس، پکس، ویویان، ناکس
آنجلینا جولی و فرزندانش

او فعالیت به عنوان مدل را از دوازده سالگی شروع کرد و در شهرهایی مثل لندن و لس‌ آنجلس مدل مشهوری شد، در جوانی در کلیپ‌های خوانندگانی چون رولینگ استونز، میت لوف، لنی کراویتز، انتولینو وندیتیو بازی کرد، اولین نقش سینمایی وی در فیلم هکرها بود که داستان پنج دانش‌آموز هکر را روایت می‌کند.

آنجلینا جولی از سال 2001 از سوی کمیسریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان سفیر حسن نیت تعیین شده و با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آوارگان و پناهندگان مشغول است.

عکس آنجلینا جولی , عکس آنجلینا جولی بدون آرایش
عکس آنجلینا جولی

همسر اول وی جان لی میلر است که در سال 1996 با او ازدواج کرد و در سال 1999 از وی جدا شد، همسر دوم او بیلی باب تورنتون است که در مه 2000 با هم ازدواج کردند، ولی سرانجام بعد از 3 سال ازدواجشان به جدایی انجامید. پس از بازی در فیلم آقا و خانم اسمیت، او و برد پیت وارد یک دوستی عاشقانه شده و سرانجام در سال 2006 صاحب دختری به نام شیلو شدند. آنحلینا جولی به همراه برد پیت علاوه بر سه فرزند خود شیلو، ناکس لئون و ویوین مارشلین سرپرستی مدوکس پسر بچه یتیم اهل کامبوج، پکس کودک ویتنامی و یک دختر یتیم اهل اتیوپی به نام زهرا را بر عهده دارند، این دو در سال 2016 از هم جدا شدند.

آنجلینا جولی در 14 مه 2013 اعلام کرد به دلیل دارا بودن یک ژن معیوب، احتمال ابتلای او به سرطان پستان 87 درصد و ابتلا به سرطان تخمدان 50 درصد بوده و به این خاطر دست به عمل جراحی ماستکتومی (پستان‌برداری) زده و آنها را برداشته است.

آنجلینا جولی و برد پیت
آنجلینا جولی ویت

در سال 2017 جولی اعلام کرد که پس از جدایی از برد پیت به بیماری فلج بل مبتلا شده است.

دوست صمیمی گوئن استفانی خواننده ی معروف هالیوودی می باشد.

آقا و خانم اسمیت، کنار دریا، توریست و الکساندر از جمله فیلم های مشهوری هستند که جولی در آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

از طرفداران باشگاه فوتبال لیورپول است.

او بارها توسط رسانه‌ها به عنوان زیباترین و جذاب‌ترین زن جهان انتخاب شده است.