بیوگرافی و عکس های جان تراولتا و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه جان تراولتا

عکس جان تراولتا
عکس جان تراولتا

جان تراولتا با نام کامل جان جوزف تراولتا به انگلیسی John Travolta در 18 فوریه 1954 در انگلوود، نیوجرسی آمریکا متولد شد.

پدرش، سالواتوره تراولتا یک بازیکن فوتبال نیمه حرفه ای آمریکایی بود، فروشنده و شریک تجاری در شرکت تایر  و مادرش هلن سسیلیا بازیگر و خواننده بودند.

او برادر کوچکتر جوی، الن، آن، مارگارت و سم تراولتا می باشد.

قد او 188 سانتیمتر است.

تراولتا در دبیرستان دوایت مورو حضور داشت اما در سن 17 سالگی ترک تحصیل کرد. پس از آن شرکت موسیقی گریس مشغول به فعالیت شد. نقش نخستین او در سریال تلویزیونی وضعیت اضطراری در سال 1972 بود.

جان تراولتا و همسرش کلی پرستون
جان تراولتا و همسرش کلی پرستون

فیلم های جان تراولتا

از فیلم های معروف او می توان به پسری در حباب پلاستیکی، تب شب یکشنبه، گریس، فرار از مرگ، ببین کی داره حرف می زنه، ببین دیگه کی داره حرف می زنه، چشمان یک فرشته، فریاد، ببین حالا کی حرف می زنه، فیلم داستان عامه پسند در کنار اما تورمن و ساموئل ال جکسون و تغییر چهره در کنار نیکلاس کیج اشاره کرد.

شهر دیوانه در کنار داستین هافمن، رنگ های اصلی، ترانه ای عاشقانه برای بابی لانگ در کنار اسکارلت جوهانسون، نردبان 49 در کنار خواکین فونیکس، گرفتن پلهام 123 در کنار دنزل واشنگتن، سگ های پیر در کنار رابین ویلیامز، فصل کشتن در کنار رابرت دنیرو و من خشمگین هستم از دیگر فیلم های موفق تراولتا محسوب می شوند.

اینجا، جان تراولتا، گریس، تب تراولتا، راه آزادی، اسپری مو و این کریسمس آلبوم های موسیقی او هستند.

جان تراولتا
جان تراولتا

جان در زمان فیلمبرداری فیلم پسری در حباب پلاستیکی با دایانا هیلند آشنا شدند و با هم رابطه ی عاشقانه داشتند تا اینکه دایانا در سال 1977 بر اثر سرطان سینه درگذشت.

پس از آن تراولتا در سال 1991 با کلی پرستون، بازیگر هالیوودی ازدواج مرد، حاصل این ازدواج سه فرزند به نام های جت متولد سال 1992 (جت در سال 2009 بر اثر تشنج از دنیا رفت)، الا متولد سال 2000 و بنجامین متولد سال 2010 هستند.

او برای بازی در فیلم داستان های عامه پسند و تب شب یکشنبه نامزد دریافت جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود، همچنین برای بازی در فیلم داستان های عامه پسند نامزد دریافت جایزه ی بفتا هم بوده است.

او مدرک خلبانی خصوصی دارد و مالک پنج هواپیما و جت خصوصی از جمله یک بوئینگ 707 می باشد.

به زبان فرانسوی تسلط کامل دارد.

جان تراولتا و فرزندانش
جان تراولتا و فرزندانش

علاوه بر بازیگری به عنوان خواننده، رقاص و نویسنده هم فعالیت می کند.

در فیلم هایش همه ی صحنه های رقاصی را خودش انجام داده است.

ثروت او حدود 160 میلیون دلار تخمین زده می شود.

شوخی جان تراولتا با اسکارلت جوهانسون

در اسکار 2015 جان تراولتا بر روی فرش قرمز به اسکارلت جوهانسون و ادینا منزل نزدیک شد و گونه ی هر دوی آن ها را بوسید.

این رفتار جان واکنش های زیادی را به همراه داشت اما اسکارلت جوهانسون از رفتار جان تراولتا روی فرش قرمز اسکار دفاع کرده و گفت که هیچ چیز غریب، چندش‌آور یا نامناسبی درباره رفتار جان وجود ندارد و پس از آن گفته شد که این شوخی ها از قبل برنامه ریزی شده بود.

فال حافظ کوکا