بیوگرافی و عکس های جدید جک نیکلسون و همسر و فرزندانش + فیلم ها و جوایز

بیوگرافی و زندگی نامه جک نیکلسون

عکس جک نیکلسون
عکس جک نیکلسون

جک نیکلسون با نام کامل جان جوزف نیکلسون به انگلیسی Jack Nicholson در 22 آوریل 1937 در نپتون سیتی، نیوجرسی آمریکا متولد شد.

مادرش جون فرانسیس نیکلسون یک رقاص بود که در سال 1963 درگذشت. پدر او هیچ وقت شناخته نشد، شش ماه قبل از به‌ دنیا آمدن جک، مادرش با مردی به نام دونالد فورچیلو ایتالیایی ازدواج کرد اما دونالد هیچ وقت جک را به عنوان فرزند خود قبول نکرد.

در برخی منابع آمده که شاید مدیر برنامه های مادرش پاتریک مگ گیلیان پدر بیولوژیکی جک باشد و در برخی دیگر عنوان شده که چون مادرش زیر سن 18 سالگی باردار شده بود، پدربزرگ و مادربزرگش او را به فرزند خواندگی قبول کردند و او با مادرش مانند خواهر خود بزرگ شد.

قد او 177 سانتیمتر است.

نیکلسون در شهر نپتون سیتی، نیوجرسی بزرگ شد، در دوران تحصیل به بازی در تئاتر های دانش آموزی مشغول شد، دوستانش در مدرسه به او لقب دلقک کلاس داده بودند. در سن 17 سالگی به هالیوود آمد تا در کنار خاله اش بماند و بتواند به آرزوی خود که بازیگری در سینما بود، نزدیک تر شود.

جک نیکلسون و مارلون براندو
جک نیکلسون و مارلون براندو

فیلم های جک نیکلسون

در سال 1958 با بازی در فیلم قاتل نق نقو به دنیای بازیگری وارد شد.

از بهترین فیلم های جک نیکلسون می توان به ترور، کلاغ سیاه، دیوانه از قفس پرید، میسوری در کنار مارلون براندو، فیلم درخشش یا شاینینگ، بتمن در نقش جوکر، چند مرد خوب در کنار تام کروز، گرگ در کنار میشل فایفر، بهتر از این نمیشه، قول در کنار هلن میرن و درباره اشمیت اشاره کرد.

مدیریت خشم در کنار آدام سندلر، یکی باید کوتاه بیاید در کنار دایان کیتن، رفتگاه در کنار لئوناردو دی کاپریو، فهرست باکت در کنار مورگان فریمن و از کجا می دانی از فیلم های موفق او هستند.

جوایز جک نیکلسون

جایزه اسکار

او تا به حال 12 بار نامزد جایزه ی اسکار شده است (8 بار نامزد جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و 4 بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد) :

برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم بهترین شکل ممکن – 1997

برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم شرایط مهرورزی – 1983

برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم دیوانه از قفس پرید – 1975

جک نیکلسون و پسرش ریموند
جک نیکلسون و پسرش ریموند

جایزه گلدن گلوب

او تا به حال 13 بار نامزد جایزه گلدن گلوب شده است :

برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد درام برای فیلم درباره اشمیت – 2002

برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد کمدی برای فیلم بهترین شکل ممکن – 1997

برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر موزیکال برای فیلم شرافت پریتزی – 1985

برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم شرایط مهرورزی – 1983

برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد درام برای فیلم دیوانه از قفس پرید – 1975

برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد درام برای فیلم محله چینی‌ ها – 1974

جک نیکلسون تنها یک بار در سال 1962 با ساندرا نایت ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام جنیفر نیکلسون متولد سال 1963 بود، این زوج در سال 1968 از هم جدا شدند.

جک نیکلسون
جک نیکلسون

او از سال 1973 تا 1990 با بازیگر آنجلیکا هیوستون رابطه برقرار کرد. قبل از جدایی از هیوستون با مدل دانمارکی وینی هولمان رابطه داشت، حاصل این رابطه یک فرزند دختر به نام هانی هولمان متولد سال 1981 می باشد.

در سال 1989 نیکلسون با ربکا بروسارد بازیگر دوست شد، حاصل این رابطه یک فرزند دختر به نام لورن نیکلسون متولد سال 1990 و یک فرزند پسر به نام ریموند نیکلسون متولد سال 1992 می باشند، آن ها در سال 1994 از هم جدا شدند. جک نیکلسون از 1999 تا 2001 با بازیگر لارا فلین بویل رابطه داشت.

او از طرفداران پروپاقرص تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز است.

جک نیکلسون و مارلون براندو رابطه ی دوستانه نزدیکی داشتند و سال ها در بورلی هیلز با هم همسایه بودند.

در سال 1996 ستاره ای در پیاده روی مشاهیر هالیوود به دست آورد.

در سال 2013 شایعاتی درباره ی کناره گیری او از بازیگری به دلیل آلزایمر منتشر شد اما جک در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که سالم است و اگر پیشنهاد خوبی دریافت کند به بازیگری ادامه خواهد داد.

جک نیکلسون در فیلم درخشش
جک نیکلسون در فیلم درخشش

فیزیک و چهره ی خاص با ابرو های مثلثی او را برای بازی در نقش افراد روان پریش و دچار مشکلات روحی ایده آل کرده است.

در سال های اخیر به دلیل نزدیک بینی چشم هایش بیشتر با یک عینک خاص در محافل عمومی ظاهر می شود، در جایی عنوان کرده که این عینک نماد جک نیکلسون بوده و او بدون عینک تنها یک پیرمرد چاق به نظر می رسد.

ثروت او 400 میلیون دلار تخمین زده می شود.

فال حافظ کوکا