بیوگرافی و عکس های اینستاگرام شارلیز ترون و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه شارلیز ترون

عکس شارلیز ترون
عکس شارلیز ترون

شارلیز ترون به انگلیسی Charlize Theron در 7 اوت 1975 در روستای بنونی، ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی متولد شد.

پدرش چارلز ترون و مادرش گردا ترون هستند، در سال 1991 پدرش که یک الکلی بود به او و مادرش حمله کرد و آن ها را کتک می زد که مادر شارلیز به او شلیک کرد و او را کشت، دادگاه گردا را بی گناه نامید و کار او را دفاع از خود عنوان کرد.

او یک برادر ناتنی به نام دنور دارد.

قد او 177 سانتیمتر است.

شارلیز ترون و همسرش استوارت توانسند
شارلیز ترون و همسرش استوارت توانسند

شارلیز دوران ابتدایی را در مدرسه ی پوتفناین گذراند و در سن 13 سالگی به مدرسه ی شبانه روزی فرستاده شد، او تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای ملی در ژوهانسبورگ به پایان رساند.

در سن 16 سالگی به عنوان مدل مشغول به کار شد و با مادرش به میلان نقل مکان کرد، پس از یک سال با مادرش به نیویورک آمد و به آموزش رقص باله مشغول شد اما با آسیب دیدن زانو، رقص باله را ترک کرد.

در سن 19 سالگی به لس آنجلس آمد تا به عنوان بازیگر مشغول کار شود، پس از 8 ماه اقامت در این شهر در سال 1995 زمانی که در بانکی بود و می‌ خواست یک چک را نقد کند، مسئول بانک از انجام اینکار امتناع کرد که وی شروع به داد و فریاد کرد در همین زمان تهیه‌کننده‌جان کراسبی او را دید و به یک مدرسه بازیگری معرفی کرد.

فیلم های شارلیز ترون

شارلیز با بازی در فیلم بچه های مزرعه 3 به دنیای بازیگری وارد شد.

شارلیز ترون و شان پن
شارلیز ترون و شان پن

از فیلم های او می توان به وکیل مدافع شیطان در کنار آل پاچینو و کیانو ریوز، محوطه در کنار مارک والبرگ و خواکین فونیکس، افسانه بگر ونس در کنار مت دیمون و ویل اسمیت، نوامبر شیرین در کنار کیانو ریوز، کسب و کار ایتالیایی در کنار مارک والبرگ و هیولا در کنار کریستینا ریچی اشاره کرد.

هنکاک در کنار ویل اسمیت، دشت سوزان در کنار جنیفر لارنس، سفید برفی و شکارچی در کنار کریستن استورات و کریس همسورث، جاهای تاریک، مکس دیوانه : جاده خشم در کنار تام هاردی، آخرین چهره، شکارچی : جنگ زمستان در کنار کریس همسورث، سرنوشت خشمگین و بلوند اتمی از فیلم های موفق او محسوب می شوند.

او برای بازی در فیلم هیولا در نقش یک قاتل سریالی جایزه گلدن گلوب و جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورد.

ترون در سال 2002 با بازیگر ایرلندی استوارت توانسند ازدواج کرد، این دو در سال 2010 از هم جدا شدند. در سال 2013 او با شان پن بازیگر هالیوودی دوست شد اما در سال 2015 از او جدا شد.

شارلیز ترون و فرزندانش
شارلیز ترون و فرزندانش

شارلیز دو فرزند دارد که هر دو را به فرزندی پذیرفته است؛ او در مارس 2012 یک پسر به نام جکسون را به فرزندی قبول کرد و در سال 2015 هم یک دختر به نام آگوست را به فرزندی پذیرفت.

در سال 2007 به عنوان شهروند آمریکا شناخته شد در حالیکه تابعیت آفریقایی خود را حفظ کرده است.

در 14 سالگی به عنوان یک مدل مشغول به کار شد.

عضو انجمن حمایت از حقوق زنان و انجمن دفاع از حقوق حیوانات سازمان پیتا می‌ باشد.

تام هنکس بازیگر مرد مورد علاقه ی اوست.

شارلیز با استفاده از هیپنوتراپی سیگار را ترک کرده است.

شارلیز ترون
شارلیز ترون

او در ایران با نام چارلیز ترون هم شناخته می شود.

ثروت او حدود 130 میلیون دلار تخمین زده می شود.

اولین بازیگر زن آفریقایی بود که جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برنده شده است.