طرز تهیه شربت آلبالو خانگی طبیعی و خوشمزه با عسل و شکر + عکس

شربت آلبالو یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار در فصل تابستان است که به راحتی مانند مربا آلبالو تهیه می شود.

ما در این مقاله از سایت کوکا آموزش درست کردن شربت آلبالو خانگی طبیعی و خوشمزه با عسل و شکر را برای شما ارائه کرده ایم.

طرز تهیه شربت آلبالو
طرز تهیه شربت آلبالو

مواد لازم برای تهیه شربت آلبالو

  • آلبالو تازه – 1 کیلوگرم
  • عسل یا شکر – 1 کیلوگرم
  • آب – در صورت نیاز

طرز تهیه شربت آلبالو طبیعی با عسل

آلبالو ها را بشویید و پاک کنید، اگر دوست دارید هسته های آلبالو را جدا کنید، آلبالو ها را در ظرف بزرگی بریزید و عسل را به آن ها اضافه کنید.

بگذارید 24 ساعت در یخچال بماند تا آب بیندازد و روز بعد در قابلمه ای بریزید و مقداری آب به آن اضافه کنید، بر روی اجاق بگذارید و بگذارید با حرارت ملایم بپزد تا قوام بیاید.

مخلوط را از صافی رد کنید تا آلبالو ها از آن جدا شوند، شربت آلبالو آماده است آن را در ظروف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه شربت آلبالو خوشرنگ با شکر

آلبالو ها را شسته و پاک کنید و اگر دوست داشتید هسته های آلبالو را جدا کنید، آلبالو ها را در ظرفی بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و بگذارید 24 ساعت در یخچال بماند تا آب بیندازد.

مواد را درون یک قابلمه بریزید و مقداری آب به آن اضافه کنید، بر روی حرارت ملایم بگذارید تا بپزد و قوام بیاید. محتویات قابلمه را از صافی رد کنید تا آلبالو ها جدا شوند، شربت آلبالو آماده است آن را در ظروف شیشه ای بریزید و در یحچال نگهداری کنید.

اگر می خواهید شربت آلبالو خوشرنگ شود آن را با حرارت بالا نجوشانید چون رنگ شربت آلبالو تیره می شود.

شکرک زدن شربت آلبالو

شکرک زدن شربت آلبالو به دلیل این است که در حرارت حرارت تند جوشیده باشد، برای رفع این مشکل می توانید مقداری آب جوش به شربت اضافه کنید و آن را دوباره بجوشانید یا کمی آب لیموترش تازه به آن اضافه کنید.

فواید و خواص شربت آلبالو خانگی

شربت آلبالو برای سرماخوردگی : مقادیر بالای فلاونوئید های موجود در شربت آلبالو باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و به درمان سرماخوردگی کمک می کند.

بارداری و شیردهی : نوشیدن مقدار کمی شربت آلبالو در دوران بارداری و شیردهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان بی خوابی، درمان یبوست و سلامت مغز جنین مفید است اما زیاده روی در مصرف آن می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد.

علاوه بر این ها شربت آلبالو برای درمان بی خوابی، درمان گرفتگی عضلات پس از ورزش، پیشگیری از سرطان و درمان روماتیسم، آرتروز و نقرس مفید می باشد.


در ادامه بخوانید : طرز تهیه مربای آلبالو خوشمزه و خوشرنگ