بیوگرافی و عکس های اینستاگرام محسن تنابنده و همسرش روشنک گلپا

بیوگرافی و زندگی نامه محسن تنابنده

عکس محسن تنابنده
عکس محسن تنابنده

محسن تنابنده به انگلیسی Mohsen Tanabandeh در سال 26 فروردین 1354 در دامغان، استان سمنان متولد شد.

تنابنده فارغ‌ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری است و علاوه بر بازیگری به فیلم نامه نویسی و کارگردانی نیز مشغول است.

از کودکی در نمایش ها بازی کرده است.

فیلم ها و سریال های محسن تنابنده

او فعالیت خود را در سال 1371 با بازی در تئاتر آغاز کرد و با بازی در فیلم دانه‌ های ریز برف در سال 1382 وارد سینما شد.

محسن تنابنده و همسرش روشنک گلپا
محسن تنابنده و همسرش روشنک گلپا

از فیلم های معروف او می توان به چند می گیری گریه کنی، چند کیلو خرما برای مراسم تدفین، سن پترزبورگ در کنار شیلا خداداد، ندار ها در کنار پژمان بازغی و هانیه توسلی، محمد رسول الله، لامپ 100 در کنار ساره بیات، ایران برگر، گینس در کنار رضا عطاران و فراری در کنار ترلان پروانه اشاره کرد.

پایتخت 1 و 2 و 3 و 4 و 5 در کنار ریما رامین فر و احمد مهرانفر و بهرام افشاری، سرزمین مادری در کنار شهاب حسینی، شاهگوش، علی البدل در کنار مهدی فخیم زاده و علی نصیریان از سریال های موفق او محسوب می شوند.

محسن تنابنده
محسن تنابنده

او در سال 1386 برنده ی سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم استشهادی برای خدا شد. تنابنده در سال‌ های 1388 و 1395 سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر را برای بازی در فیلم های سنگ اول و فراری به دست آورده است.

مدتی شایعاتی درباره ی ازدواج او با اندیشه فولادوند به گوش می رسید اما سرانجام محسن تنابنده در آبان ماه 1394 با روشنک گلپا ازدواج کرد، حاصل این ازدواج فرزند پسری به نام نامی است که در بهمن 1395 متولد شده است.

محسن تنابنده در نقش ابی
محسن تنابنده در نقش ابی

به کیش علاقه ی زیادی دارد و زمان های بیکاری را در آن جا سپری می کند.