ریمل ابرو چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

ریمل ابرو چیست؟
ریمل ابرو چیست؟

ابرو یکی از بخش های مهم چهره است و بی شک داشتن ابروهای پر پشت و خوش حالت از ویژگی هایی است که تاثیر زیادی روی جذابیت و زیبایی خانم ها دارد، با این حال همه ما ابروهای پر پشت، مرتب و زیبایی نداریم.

از سوی دیگر هستند کسانی که تاثیر ابرو در زیبایی چهره را نادیده گرفته و به ظاهر ابروهای خود رسیدگی نمی کنند در حالی که جزئیات از جمله پهنا، حجم و تیره یا روشن بودن ابرو همگی از مواردی هستند که برای داشتن چهره جذاب باید به آن ها توجه داشت.

امروزه برای زیبایی ابروها ابزار آرایشی و تکنیک های مختلفی وجود دارد که از پر کاربردترین آن ها می توان به ریمل ابرو اشاره کرد.

استفاده از ریمل ابرو روشی ساده و موثر برای حالت دادن و پر پشت کردن موقتی ابروها است و به خصوص برای افرادی که از کم پشتی یا نامرتب بودن ابروها رنج می برند گزینه خوبی محسوب می شود.

چه کسانی از ریمل ابرو استفاده کنند؟

1. افرادی که مدل ابروی زیبا اما کم پشت دارند و می خواهند ابروهای آن ها پر پشت تر به نظر برسد، ریمل ابرو نیز مانند ریمل مژه به موها حجم داده و آن ها را زیباتر و پرتر می کند.

2. کسانی که به طور طبیعی ابروهای به هم ریخته و شلوغی دارند و از هر ترفندی استفاده می کنند موهای ابرو باز هم حرف خودشان را می زنند و خیلی زود به هر سمتی که دوست دارند منحرف می شوند! استفاده از ریمل ابرو به طور موقتی آن ها را کنار هم نگه داشته و ابروها یک دست و منظم به نظر می رسند.

3. کسانی که بخشی از ابروی آن ها به دلایل مختلف ریخته و ظاهر ناخوشایندی به فرم ابرو داده است.

4. افرادی که تمایل دارند ابروهای آن ها رنگ خاصی داشته باشد، به عنوان مثال به تازگی موهای خود را رنگ کرده  یا نمی توانند رنگ دقیقا مشابه رنگ طبیعی موهای خود پیدا کنند می توانند از ریمل ابرو و ترکیب چند رنگ این کار را انجام دهند.

انواع ریمل ابرو

ریمل ابرو در دو نوع عرضه می شود:

ریمل ابرو بی رنگ (clear)
ریمل ابرو رنگی (tinted)

ریمل ابرو بی رنگ چیست؟

ریمل ابرو بی رنگ همان طور که از نام آن مشخص است رنگ خاصی به ابروها نمی بخشد بلکه به ابرو فرم و حالت داده و به مرتب به نظر رسیدن موهای ابرو کمک می کند.

این نوع ریمل ابرو برای خانم هایی مناسب است که ابروهای آن ها از نظر حجم و پر پشتی مو مشکلی ندارد و تنها برای حالت دادن به ابرو از آن استفاده می کنند.

ریمل ابرو رنگی چیست؟

ریمل ابرو رنگی علاوه بر فرم دادن به شکل ابرو باعث می شود ابروها حجیم تر، ضخیم تر و پر پشت تر به نظر برسند و برای خانم هایی مناسب است که ابروهای کم پشت و کم حجم دارند.

نحوه استفاده از ریمل ابرو بی رنگ

ابتدا با پاک کننده معمول خود صورت تان را شسته و مرطوب کننده روی آن بمالید. اگر می خواهید کل صورت را آرایش کنید بهتر است قبل از ریمل ابرو کرم روشن کننده و آرایش لب را انجام داده اما برای کشیدن سایه و آرایش چشم دست نگه دارید.

نحوه استفاده از ریمل ابرو
نحوه استفاده از ریمل ابرو

ابروهای خود را تا جایی که امکان دارد با موچین مرتب کرده و موهای زائد آن را اصلاح کنید. سپس با کمک فرچه ریمل تمیز ابروها را در جهت رشد طبیعی آن ها شانه بزنید: برای اغلب افراد گوشه های داخلی ابرو باید به سمت بالا، قسمت های میانی به سمت کمان ابرو و قسمت های انتهای ابرو به سمت دم آن شانه بخورد.

روش استفاده از ریمل ابرو
روش استفاده از ریمل ابرو

در صورت نیاز ابروها را با مداد ابرو کمی پر کنید، اگر ابروهای شما ضخیم و پر پشت است نیازی به این کار نیست.

برای پر کردن ابرو از سایه خاکستری مایل به قهوه ای متوسط شروع کنید که با اکثر رنگ های تیره و روشن ابرو هماهنگ می شود – بدون این که ابروها خیلی کمرنگ یا خیلی تیره شود – اما اگر ابروهای قرمز دارید از مداد قهوه ای مایل به قرمز و روشن استفاده کنید.

برای مداد کشیدن سعی کنید با حرکات سریع خط های شبیه به موی ابرو ایجاد کنید و از فشار دادن بیش از حد مداد اجتناب کنید تا ابرو طبیعی تر به نظر برسد.

اگر ابروهای بسیار تیره دارید از سایه روشن تر استفاده کنید، هرگز از سیاه خالص استفاده نکنید بلکه رنگ قهوه ای خیلی تیره را برای این کار انتخاب کنید.

چگونه ریمل ابرو بزنم؟
چگونه ریمل ابرو بزنم؟

از ریمل ابرو بی رنگ در جهت رشد موهای ابرو استفاده کنید (به همان شیوه ای که قبلا گفته شد)

اگر از مداد ابرو استفاده کرده اید بهتر است بعد از هر بار استفاده از ریمل ابرو آن را تمیز کنید تا از رنگی شدن ابرو در سری های بعد جلوگیری شود.

سپس بقیه آرایش خود از جمله سایه چشم و خط چشم را بکشید. اگرچه برای طبیعی به نظر رسیدن چهره بهتر است آرایش زیادی نکنید.

نحوه استفاده از ریمل ابرو رنگی

برای استفاده از ریمل ابرو رنگی نیز ابتدا با موچین ابروهای خود را تا حد امکان مرتب کرده و در صورت نیاز از مداد ابرو برای پر کردن آن ها استفاده کنید.

نحوه استفاده از ریمل ابرو رنگی
نحوه استفاده از ریمل ابرو رنگی

یک قطره کوچک از ژل ابروی رنگی را روی پشت دست خود بمالید.

روش استفاده از ریمل ابرو
روش استفاده از ریمل ابرو

قلم ابرو را به ژل ابرو آغشته کرده و به خطوط دور ابروهای خود کشیده و به آن حالت بدهید، دقت کنید از ابروها خارج نشوید. برای انتهای ابرو بهتر است از قلم نازک و زاویه دار استفاده کنید.

توصیه می شود قلم ابرویی با برس سفت برای این کار انتخاب بکنید، برس های نرم مانند قلم سایه چندان مناسب نیست.

همچنین نباید در استفاده از قلم ابرو زیاده روی کنید بلکه ابتدا مقدار بسیار کمی را به ابرو اعمال کرده و در صورت نیاز آن را افزایش دهید.

آموزش تصویری ریمل ابرو
آموزش تصویری ریمل ابرو

ژل اضافی ریمل را پاک کرده و به آرامی با حرکات سبک و سریع پر مانند ژل ابرو را به بدنه ابروهای خود و به سمت بالا اعمال کنید.

آموزش تصویری ریمل ابرو
آموزش تصویری ریمل ابرو

برای پر کردن ابرو مجددا از قلم ابرو استفاده کنید. کمان و انتهای ابرو را با ضربات طولانی تر و بخش داخلی ابرو را با ضربات سریع و رو به بالا پر کنید، کمان و دم را تیره تر و واضح تر کرده و قسمت داخلی ابرو را کم حجم تر کنید تا طبیعی تر به نظر برسد.

آموزش تصویری ریمل ابرو
آموزش تصویری ریمل ابرو

از فرچه تمیز برای شانه کردن ابرو به سمت رویش موها (همان طور که قبلا توضیح دادیم) استفاده کنید.

آموزش تصویری ریمل ابرو
آموزش تصویری ریمل ابرو

با کمک فرچه نازک اندکی کانسیلر هماهنگ با پوست خود یا کمی روشن تر به اطراف ابروها بمالید تا تمیز شود، مراقب باشید به ژل ابرو آغشته نشود.

سپس با کمک انگشت روی آن را بمالید تا کاملا با پوست ترکیب شود و در پایان آرایش چشم خود را تکمیل کنید.

در ادامه بخوانید : عوارض کاشت ابرو چیست؟

منابع: projectvanitywikihow