بیوگرافی و عکس های اینستاگرام ژان کلود ون دام و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه ژان کلود ون دام

عکس ژان کلود ون دام
عکس ژان کلود ون دام

ژان کلود ون دام با نام اصلی ژان کلود کمیل فرانسوا ون ورنبرگ به انگلیسی Jean-Claude Van Damme در 18 اکتبر 1960 در سینت آگاتا برخم، بروکسل بلژیک متولد شد.

مادر الیانا و پدرش ایوان ون ورنبرگ حسابدار هستند.

ژان کلود ون دم یک خواهر بزرگتر به نام ورونیکا دارد که کتابی به نام برادرم ژان کلود نوشته است.

قد او 177 سانتیمتر است.

ژان کلود در سن 10 سالگی آموزش هنر های رزمی را با ثبت نام در کلاس های کاراته آغاز کرد. سبک های او شامل شوتوکان و کیک بوکسینگ هستند، او در نهایت در سن 18 سالگی کمربند مشکی خود را در کاراته به دست آورد.

پس از آن به ورزش بدنسازی روی آورد اما در سن 16 سالگی به آموزش رقص باله مشغول شد و به مدت 5 سال در این رشته تحصیل کرد.

در سال 1977 در مسابقات فول کونتاکت شرکت کرد و موفقیت های زیادی به دست آورد اما در سال 1982 خود را از این رشته بازنشسته کرد. در سال 1979 به عضویت تیم ملی کاراته بلژیک درآمد و قهرمان اروپا شد.

ژان کلود ون دام و همسرش
ژان کلود ون دام و همسرش

فیلم های ژان کلود ون دام

ون دام بازیگری را در سال 1977 با بازی در تبلیغات تلویزیونی شروع کرد و سپس در سال 1984 با نقش آفرینی در فیلم موناکو برای همیشه به دنیای بازیگری حرفه ای روی آورد.

از بهترین فیلم های فرانکی می توان به مفقودالاثر، نه عقب نشینی نه تسلیم، رینگ خونین، عقاب سیاه، سایبورگ، کیک بوکسور، تلافی، انتقام، حکم مرگ، شیردل، ضربه دو جانبه، سرباز جهانی، بازگشت، احیا، روز حساب در کنار دولف لاندگرن، راهی برای فرار نیست، هدف سخت و پلیس زمان اشاره کرد.

مبارز خیابانی، مرگ ناگهانی، نهایت خطر، هدف نهایی، تیم دو نفره، تقلب، لژیونر، بدل، از خطر خارج شده، در جهنم، برخاسته از مرگ، سپاه سخت، دومین فرمانده، امتحان در کنار طوبا بیوک اوستون، تا دم مرگ، بازی های ترور، بی مصرف ها 2 در کنار دولف لاندگرن و سیلوستر استالونه از دیگر فیلم های او هستند.

فیلم های جدید او شامل شش گلوله، به جنگل خوش آمدید، دشمنان نزدیک، گرمای کشنده، یک تکه گوشت، همه را بکش، عشق کامل و تفنگدار هستند.

ژان کلود ون دام
ژان کلود ون دام

در اواسط دهه 1990 و در پی موفقیت فیلم هایش به دلیل استرس به مصرف کوکائین روی آورد به طوری که در یک هفته تا 10 هزار دلار برای خرید آن هزینه می کرد. تلاش های او برای ترک اعتیاد نتیجه نمی داد و سرانجام در سال 1998 به اختلال دو قطبی مبتلا شد.

پس از مدتی بالاخره موفق شد با ورزش و تمرینات سخت اعتیاد را ترک کند اما هنوز هم آثار مخرب آن بر چهره اش باقی مانده است.

ژان کلود ون دام تاکنون 5 بار ازدواج کرده است؛ همسر سوم او گلادیس پورتوگو مربی بدنسازی بود و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های کریستوفر (متولد سال 1987) و بیانکا (متولد سال 1990) هستند.

در سال 1992 او با دارسی لاپیر نامزد شد و در سال 1994 با او ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام نیکلاس (متولد سال 1995) می باشد.

در سال 1995 و در حالی که همسرش باردار بود با کایلی مینوگ همبازی خود در فیلم مبارز خیابانی رابطه برقرار کرد و در نتیجه لاپیر او را ترک کرد.

پس از آن ژان کلود در سال 1999 مجددا با همسر سابقش پورتوگو ازدواج کرد.

دختر و پسران ژان کلود ون دام
دختر و پسران ژان کلود ون دام

او بیشتر به نام فرانکی در ایران شناخته می شود.

او در رشته های تکواندو و موی تای هم مهارت دارد.

چارلی چاپلین را به عنوان بزرگترین ستاره سینما در همه ی دوران ها می داند.

ثروت او حدود 30 میلیون دلار تخمین زده می شود.