روش کاشت و پرورش هسته درخت لیمو ترش در گلدان و منزل (تصویری)

آموزش کاشت دانه لیمو در گلدان

یکی از کارهای لذت بخش در منزل کاشت گیاهان مورد علاقه در گلدان می باشد. در ادامه این مقاله از سایت کوکا به طور کامل با طرز کاشت هسته درخت لیمو ترش در منزل آشنا می شوید.

همچنین می توانید مانند سبزه نارنج و پرتقال، برای سفره هفت سین عید نوروز امسال سبزه لیمو ترش داشته باشید.

آموزش کاشت هسته لیمو ترش

برای کاشت درخت لیمو ترش در منزل لازم است ابتدا دانه های لیمو را از داخل آن خارج کرده و به مدت 48 ساعت داخل آب گرم قرار دهید .

سعی کنید دانه های درشت را انتخاب کنید . پس از قرار دادن در آب، آنها را با دستمال کاغذی خشک کرده و پوست روی دانه ها را جدا کنید .

یک گلدان آماده کرده، دانه ها را داخل آن بکارید و سپس روی آنها را آب پاشی کنید تا خاک گلدان مرطوب شود. حال برای پوشاندن دانه ها روی آنها دو سانتی متر خاک بریزید. و دوباره کمی آب پاشی کنید.

بیشتر بخوانید : خواص لیمو ترش برای لاغری

سپس بر روی گلدان را یک کیسه پلاستیکی شفاف کشیده و آن را در محلی گرم و آفتاب گیر قرار دهید. معمولا یک تا دو هفته زمان نیاز است تا دانه ها جوانه زده و از خاک بیرون بیایند.

پس از اینکه جوانه های سبز را مشاده کردید باید کیسه پلاستیکی را از روی گلدان برداشته تا جوانه ها بتوانند به رشد خود ادامه دهند. فراموش نکنید درخت لیمو حتما به 5 ساعت نور آفتاب غیر مستقیم در روز نیازمند است.

همچنین بهترین دما برای رشد نهال لیمو بین 18 تا 27 درجه سانتی گراد است. پس گلدان خود را در یک مکان گرم و آفتاب گیر فرار دهید .

پرورش درخت لیمو , کاشت هسته لیمو
خیساندن هسته لیمو
پرورش درخت لیمو , کاشت هسته لیمو
جداکردن پوست دانه لیمو
پرورش درخت لیمو , روش کاشت درخت لیمو ترش
خیساندن هسته لیمو
کاشت هسته لیمو در گلدان
کاشت هسته لیمو در گلدان
پرورش درخت لیمو , دانه لیمو ترش
کاشت هسته لیمو در گلدان
پرورش درخت لیمو , نگهداری از لیموترش
پوشاندن هسته های لیموترش
پرورش درخت لیمو , کاشت هسته لیموترش در منزل
جوانه های هسته لیموترش
پرورش درخت لیمو , جوانه لیمو ترش
جوانه های هسته لیموترش
پرورش درخت لیمو , نهال لیموترش در گلدان
نهال لیموترش در گلدان

برای خاک گلدان نیز می توانید از مخلوط پیشنهادی سایت کوکا یعنی (60 درصد کوکوپیت یا پیت ماس + 30 درصد پرلیت و 10 درصد پوکه صنعتی سبک برای کف گلدان) استفاده کنید.

به خاطر کاشت این هسته ها در خانه و عدم نیاز اولیه نهال های جوان به کود و خاک مقوی باغچه، مخلوط بالا کاملا بهداشتی و مناسب محیط منزل می باشد.

برای آشنایی بیشتر شما با این مخلوط ما یک مقاله جامع برای شما آماده کرده ایم که در لینک زیر می توانید اطلاعات خوبی به دست آورید.

خاک های باغبانی کوکوپیت، پیت ماس، پرلیت و پوکه صنعتی چیستند؟

بیشتر بخوانید

فال حافظ کوکا