بیوگرافی و عکس های ابرو گوندش و رضا ضراب و دخترش + ماجرای سکته مغزی

بیوگرافی و زندگی نامه ابرو گوندش

عکس ابرو گوندش
عکس ابرو گوندش

ابرو گوندش به انگلیسی Ebru Gündeş در 12 اکتبر 1974 در استانبول، ترکیه متولد شد.

وی پس از تحصیل در مدرسه ابتدایی در آنکارا و نقل مکان به همراه خانواده‌اش به استانبول، به علت مسائل مادی مجبور به ترک تحصیل شد. صدای او از همان دوران نوجوانی توسط نیسی دمیرکات کشف شد، او ابرو را به کورال ساریتاش معرفی کرد و به این ترتیب راه ورود او به دنیای موسیقی باز شد.

قد او 160 سانتیمتر است.

آلبوم ها و آهنگ های ابرو گوندش

وی در سال 1993 با اولین آلبوم خود به نام مهمان خدا پا به عرصه موسیقی حرفه‌ای گذاشت، ابرو برای این آلبوم جایزه بهترین خواننده زن را به خود اختصاص داد.

ابرو گوندش و همسرش رضا ضراب
ابرو گوندش و همسرش رضا ضراب

او بلافاصله دومین آلبومش را با نام بلای شیرین پخش کرد، آلبوم سومش سال 1995 به نام من هنوز بزرگ نشده‌ام پخش شد، این آلبوم باعث دوستی ابرو با سردار اورتاچ خواننده و آهنگ ساز مشهور ترکیه شد.

چهارمین آلبومش به اسم سفره گرگ ها در سال 1996 منتشر شد، او در سال 1998 آلبوم تو لطفی از جانب خداوند هستی را به بازار موزیک عرضه کرد.

ابرو سال 2000 آلبوم برگرد چی می‌شه؟ را عرضه کرد، او در استودیو هنگام خواندن روبروی دوربین دچار سکته مغزی شد و به زمین افتاد و مجبور شد مدتی از دنیای موسیقی فاصله بگیرد.

ابرو گوندش و دخترش آلارا
ابرو گوندش و دخترش آلارا

او در سال 2001 آلبوم جدید خود را با نام عهدیم اولسون را به بازار عرضه کرد، در پایان سال 2003 میلادی آلبوم جدیدش را به نام شاهانه ارائه کرد.

او در سال 2004 آلبوم Bize de Bu Yakışır را منتشر کرد.

ابرو در برنامه ایبو شو در کنار ابراهیم تاتلیسس برنامه اجرا کرده است، همچنین او یکی از داروان برنامه اوسس ترکیه در کنار مورات بوز و حادیثه بوده است.

علت سکته مغزی ابرو گوندش

او در استودیو هنگام خواندن روبروی دوربین دچار سکته مغزی شد و به زمین افتاد و مجبور شد مدتی از دنیای موسیقی فاصله بگیرد.

ابرو گوندش
ابرو گوندش

ابرو در سن 16 سالگی با حمدی وردار ازدواج کرد این دو در سال 2002 از هم جدا شدند، در همان سال او با عمر دوراک ازدواج کرد. در فوریه سال 2010 ابرو با رضا ضراب تاجر ایرانی ازدواج کرد، حاصل ازدواج یک دختر به نام آلارا می باشد.

در ایران او را با نام های ابرو گوندس و ابرو گوندوش هم می شناسند.


فال حافظ کوکا