خواص شگفت انگیز زردچوبه و فلفل سیاه برای سلامتی و لاغری

فواید ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه
فواید ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه

ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه ممکن است اثرات آن ها را افزایش دهد. زردچوبه حاوی مقادیر بالای کورکومین و فلفل سیاه دارای پیپرین است که هر دو برای سلامتی مفید هستند.

گفته می شود که ترکیب ادویه ها باعث افزایش اثرات آن ها می شود و جالب اینکه پیپرین موجود در فلفل سیاه جذب کورکومین موجود در زردچوبه را در بدن تا 2000 درصد افزایش می دهد.

ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه باعث کاهش التهاب در بدن می شود، به بهبود هضم غذا کمک کرده و برای لاغری و کاهش وزن مفید می باشد.

در ادامه همراه کوکا باشید تا با تمامی فواید معجون زردچوبه و فلفل سیاه برای سلامتی بدن و نحوه مصرف آن بیشتر آشنا شوید؛

عناصر فعال کلیدی در این ترکیب کدامند؟

زردچوبه و فلفل سیاه دارای عناصر فعال کلیدی هستند که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی بوده و خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهند؛

کورکومین در زردچوبه

ترکیبات کلیدی در زردچوبه، کورکومینوید نامیده می شوند که کورکورمین به عنوان فعال ترین نوع آن ها شناخته می شود.

کورکومین یک آنتی اکسیدان قوی است که دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و ضد قارچی می باشد. یکی از بزرگترین معایب کورکومین این است که به خوبی در بدن جذب نمی شود.

پیپرین در فلفل سیاه

فلفل سیاه حاوی ترکیباتی به نام پیپرین (یک آلکالوئید مانند کپسایسین موجود در فلفل تند و فلفل کایین) است که دارای خواص ضد التهابی است و به درمان تهوع، سردرد و بهبود هضم غذا کمک می کند.

یکی از مهم ترین مزیت های پیپرین این است که جذب کورکومین را در بدن افزایش می دهد.

حتما بخوانید : خواص فلفل سیاه در طب سنتی

چگونه پیپرین جذب کورکومین را افزایش می دهد؟

متاسفانه، کورکومین موجود در زردچوبه به خوبی در بدن جذب نمی شود. خبر خوب اینکه تحقیقات نشان داده پیپرین موجود در فلفل سیاه جذب کورکومین را تا 2000 درصد افزایش می دهد. یک مطالعه نشان داده که اضافه کردن 20 میلی گرم پیپرین به 2 گرم کورکومین باعث افزایش جذب آن می شود.

در حال حاضر دو نظریه در مورد این که چگونه پیپرین جذب کورکومین را افزایش می دهد، وجود دارد؛

  • اول اینکه پیپرین باعث جذب بیشتر کورکومین از دیواره روده شده و ورود آن به جریان خون را افزایش می دهد
  • دوم اینکه ممکن است پیپرین تجزیه کورکومین توسط کبد را کاهش داده و باعث افزایش آن در جریان خون شود

فواید دارویی و درمانی مخلوط زردچوبه و فلفل سیاه برای بدن

ضد التهاب قوی

در حقیقت ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه آنقدر قدرتمند است که برخی مطالعات پیشنهاد کرده اند که می تواند به عنوان یک داروی ضد التهاب طبیعی و بدون عوارض جانبی استفاده شود؛

مطالعات نشان می دهد که زردچوبه می تواند نقش مهمی در پیشگری و درمان آرتروز داشته باشد. خواص ضد التهابی کورکومین اغلب برای کاهش درد شدید بیماری های التهابی مانند آرتروز مورد توجه قرار گرفته است.

پیپرین هم دارای خواص ضد التهابی و ضد آرتریت طبیعی است، پیپرین گیرنده های درد در بدن را کاهش داده و در نتیجه باعث کاهش درد شدید می شود.

معجزه مخلوط زردچوبه و پیپرین این است که به عنوان یک ضد التهاب طبیعی و قوی شناخته شده و به کاهش درد و ناراحتی کمک می کند.

سرطان

کورکومین نه تنها برای درمان بلکه برای پیشگیری از بیماری سرطان هم مفید می باشد. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده که کورکومین می تواند از رشد و متاستاز سلول های سرطانی جلوگیری کرده و آپوپتوز یا مرگ سلول های سرطانی را افزایش دهد.

پیپرین هم می تواند خطر ابتلا به تومور را کاهش دهد و رشد سلول های سرطانی را مهار کند.

یک مطالعه نشان داده که ترکیب کورکومین و پیپرین خطر ابتلا به سرطان های پستان، پروستات، پانکراس و کولورکتال را کاهش می دهد.

معده و دستگاه گوارش

هزاران سال است که در طب سنتی هند از دم کرده زردچوبه و فلفل سیاه برای بهبود هضم غذا استفاده می شود.

مطالعات مدرن نشان می دهد که معجون زردچوبه و فلفل سیاه به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، می تواند به کاهش التهاب و اسپاسم روده و درمان نفخ شکم کمک کند.

پیپرین فعالیت آنزیم های گوارشی روده را تقویت کرده و باعث می شود که غذا سریع تر هضم شود.

لاغری و کاهش وزن

بسیاری از مردم برای کاهش وزن از ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه استفاده می کنند؛ این ترکیب باعث افزایش چربی سوزی شده و به لاغری و کاهش وزن کمک می کند.

مطالعات نشان داده که ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه باعث چربی سوزی بیشتر شده و احتمال چاقی و افزایش وزن را کاه می دهد.

در یک مطالعه دیگر مشخص شد که تزریق ترکیب کورکومین و پیپرین به موش ها باعث افزایش چربی سوزی و کاهش التهاب در بدن آن ها می شود.

عوارض و مضرات مخلوط زردچوبه و فلفل سیاه

آلرژی و حساسیت

برخی از افراد ممکن است با مصرف ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه دچار آلرژی و حساسیت شوند که با علائمی مانند تهوع، سردرد، اسهال، کاهش فشار خون و بثورات پوستی مشخص می شود.

طریقه مصرف مخلوط زردچوبه و فلفل سیاه

در هند، مخلوط زردچوبه و فلفل سیاه را به صورت چای و دمنوش یا به صورت ترکیب با روغن زیتون، روغن نارگیل، عسل و زنجبیل استفاده می کنند. (جالب است بدانید که کورکومین محلول در چربی است و مصرف آن با چربی ها باعث جذب بیشتر می شود.)

امروزه ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه در فرم مکمل کورکومین و پیپرین استفاده می شود.

پیشنهاد می شود که ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه را در تهیه انواع غذا ها مانند سوپ، خوراک سبزیجات، سس ها و دمنوش ها استفاده کنید.

مقدار مصرف مخلوط زردچوبه و فلفل سیاه

مقدار مجاز مصرف کورکومین حدود 3 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا تقریبا 245 میلی گرم برای یک فرد 80 کیلوگرمی است.

مقدار مجاز مصرف پیپرین حدود 20 میلی گرم در روز می باشد.

مطالعات نشان می دهد که نسبت زردچوبه و فلفل سیاه برای کسب نتایج بهتر تقریبا 1:100 می باشد.

منابع : healthlinedraxe