90 امین دوره مراسم اسکار روز 4 مارس 2018 در تئاتر دالبی، هالیوود از ساعت 5:30 بعد از ظهر شروع شد و 24 نامزد جایزه اسکار 2018 در بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بازیگر نقش اول زن و مرد و بازیگر نقش مکمل زن و مرد برندگان خود را شناختند.
مجری مراسم اسکار 2018 جیمی کیمل بود.
مراسم اسکار معمولا در ماه فوریه برگزار می شد اما امسال به دلیل بازی های المپیک زمستانی 2018 برگزاری آن به ماه مارس موکول شد.
لیست کامل برندگان اسکار 2018
در ادامه لیست کامل نامزدهای جایزه اسکار را خواهید دید و گزینه های سبز رنگ برندگان این دوره از جوایز اسکار نودم هستند.
بهترین فیلم اسکار 2018
مرا با نامت صدا کن
تاریکترین لحظات
دانکرک
برو بیرون
لیدی برد
رشته خیال
پست
شکل آب
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری
بهترین کارگردانی اسکار
کریستوفر نولان – دانکرک
جوردن پیل – بیرون آمدن
گرتا گرویگ – لیدی برد
پل توماس اندرسون – رشته خیال
گیرمو دل تورو – شکل آب
بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی
بیمار بزرگ – امیلی وی. گوردون و کمیل نانجیانی
برو بیرون – جوردن پیل
لیدی برد – گرتا گرویگ
شکل آب – گیرمو دل تورو و ونسا تیلور
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری – مارتین مکدونا
بهترین فیلم نامه اقتباسی
مرا با نام خودت صدا کن – جیمز آیووری
هنرمند فاجعه – اسکات نوستاتر و مایکل اچ. وبر
لوگان – اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین
بازی مالی – آرون سورکین
گل گرفته – ویرجیل ویلیامز و دی ریس
بهترین بازیگر نقش اول مرد اسکار 2018
تیموتی شلمی – مرا با نام خودت صدا کن
دانیل دی لوییس – رشته خیال
دانیل کالویا – برو بیرون
گری اولدمن – تاریکترین لحظات
دنزل واشنگتن – جناب رومن جی ایزرائیل
بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2018
سالی هاوکینز – شکل آب
فرانسیس مک دورمند – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری
مارگو رابی – من تونیا هستم
سیرشا رونان – لیدی برد
مریل استریپ – پست
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
ویلم دفو – پروژه فلوریدا
وودی هارلسون – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری
ریچارد جنکینز – شکل آب
کریستوفر پلامر – تمام پول های جهان
سم راکول – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن
مری جی بلایژ – گل گرفته
الیسون جنی – من تونیا هستم
لسلی منویل – رشته خیال
لاری میت کالف – لیدی برد
اکتاویا اسپنسر – شکل آب
بهترین فیلم مستند اسکار 2018
آباکاس : یک زمان کوتاه در زندان – استیو جیمز، مارک میتین، جولی گلدمن
چهره ها و مکان ها – آنیس واردا و جی آر و روزالی واردا
ایکاروس – برین فوگل و دن کوگن
آخرین مرد در حلب – فارس فیاد، کریم ابید، سورن استین جسپرسون
جزیره قدرتمند – یان فورد، یولین بارنز
بهترین فیلم مستند کوتاه اسکار 2018
ادیث + ادی – لورا چکووی، توماس لی رایت
بهشت ترافیک سنگین در خیابان 405 – فرانک استیفل
قهرمان زن – الین مک ملیون شلدون و کرین شلدون
مهارت چاقو – توماس لنون
توقف خودرو – کیت دیویس، دیوید هیل برونر
بهترین فیلم کوتاه
مدرسه ابتدایی دکالب – رید ون دیک
ساعت 11 – جان لاوسن و درین سیل
خواهر زاده امت – کوین ویلسون جونیور
کودک خاموش – کریس اوورتون، راشل شنتن
همه ما – یانسی فورد و ژوزلین بارنیس
بهترین انیمیشن اسکار
بچه رئیس – تام مکگراث و رمزی ان نیتو
نانآور – نورا تومی و آنتونی لئو
کوکو – لی آنکریچ و دارلا کی. اندرسون
فردیناند – کارلوس سالدانها
فینسنت دوست داشتنی – دوروتا کوبیلا، هیو ولشمن و ایوان مکتگارت
بهترین انیمیشن کوتاه اسکار
بسکتبال دوست داشتنی – گلن کیان، کوبی برایانت
گاردن پارتی – ویکتور کلر، گابریل گراپرسون
لو – دیو مولینس، دانا موری
فضای منفی – مکس پارتر و رو کواهاتا
اشعار شورشی – جیکوب شاو و ژان لاچوئر
بهترین فیلم خارجی زبان اسکار
یک زن شگفتانگیز – شیلی
توهین – لبنان
بی عشق – روسیه
در جسم و روح – مجارستان
مربع – سوئد
بهترین فیلم برداری
بلید رانر 2049 – راجر دیکینز
تاریکترین لحظات – برونو دل بونل
دانکرک – هویته ون هویتما
گل گرفته – ریچل موریسون
شکل آب – دن لاستن
بهترین طراحی صحنه
دیو و دلبر – سارا گرینوود و کتی اسپنسر
بلید رانر 2049 – دنیس گاسنر، آلساندرا کویرزولا
تاریکترین لحظات – سارا گرینوود، کتی اسپنسر
دانکرک – ناتان کرولی، گری فیتیس
شکل آب – پل دنجام آستربری، شان ویائو و جف ملوین
بهترین جلوه های بصری
بلید رانر 2049
نگهبانان کهکشان بخش 2
کونگ: جزیره جمجمه
جنگ ستارگان : آخرین جدای
جنگ برای سیاره میمون ها
بهترین تدوین
بیبی راننده – پل مکلیس و جاناتان آموس
دانکرک – لی اسمیت
من تونیا هستم – تاتیانا اس. ریگل
شکل آب – سیدنی وولینسکی
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری – جان گریگوری
بهترین طراحی لباس
دیو و دلبر – جکلین دورن
تاریکترین لحظات – جکلین دورن
رشته خیال – مارک بریجز
شکل آب – لوئیس سکویرا
ویکتوریا و عبدل – کنسولتا بویل
بهترین چهره پردازی و آرایش مو
تاریکترین لحظات – کازوهیرو سوجی، دیوید مالینوفسکی و لوسی سیبیک
ویکتوریا و عبدل – دنیل فیلیپس و لو شپرد
اعجوبه – آرجن تیتن
بهترین موسیقی فیلم
دانکرک – هانس زیمر
رشته خیال – جانی گرینوود
شکل آب – الکساندر دسپلت
جنگ ستارگان: آخرین جدای – جان ویلیامز
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری – کارتر برول
بهترین ترانه
راز عشق – مرا با نامت صدا کن از سوفیان استیونز
مرا به یاد بسپار – کوکو از کریستن اندرسون-لوپز و رابرت لوپز
این منم – برترین شومن از پاسک و پل
برای چیزی برخیز – مارشال از کامن و وارن
رودخانه مقدس – گل گرفته از مری جی. بلایژ، رافائل صدیق و تورا استینسون
بهترین تدوین صدا
بیبی راننده – جولیان اسلاتر
بلید رانر 2049 – مارک مانگینی، تئو گرین
دانکرک – ریچارد کینگ، الکس گیبسون
شکل آب – ناتان رباطیل، نلسون فریرا
جنگ ستارگان: آخرین جدای – متیو وود، رن کلیس
بهترین میکس صدا
بیبی راننده – جولیان اسلاتر، تیم کاواگین و مری هیل الیس
بلید رانر 2049 – رون بارتلت، داگ همفیل، مک روث
دانکرک – مارک وینگرتن، گرگ لانکر، گری ای. ریزو
شکل آب – کریستین کوک، براد زورن، گلن گوتیر
جنگ ستارگان: آخرین جدای – دیوید پارکر، مایکل سمیانیک، رن کلاسی، استوارت ویلسون
🔥 برای مشاهده سریع جدیدترین فال های امروز روی دکمه زیر کلیک فرمایید