بیوگرافی و عکس های کیلین مورفی و خانواده اش

کیلین مورفی
کیلین مورفی

کیلین مورفی از بازیگران مشهور ایرلندی است که در تاریخ 25 می سال 1976 در داگلاس، کانتری کورک، ایرلند متولد شده است.

کیلین در یک خانواده فرهنگی بزرگ شده است، پدرش، برندان مورفی، در اداره آموزش ایرلند مشغول به کار بوده و مادرش به عنوان معلم فعالیت می کرده است، همچنین پدر بزرگ، عمه و عموهایش همگی معلم بوده اند.

او اولین فرزند خانواده اش می باشد و یک برادر کوچک تر به نام پیدی و دو خواهر کوچک تر به نام های سیل و اورلا دارد.

کیلین مورفی در بالین تمپل کورک و به عنوان یک کاتولیک رومی بزرگ شده و در دبیرستان کاتولیک تحصیل کرده است. او از کودکی به موسیقی علاقه داشته و از ده سالگی آهنگ می نوشته است.

کیلین در دوران مدرسه عملکرد تحصیلی خوبی نداشته اگرچه اولین تجربه بازیگری اش در صحنه به همین دوران بر می گردد. در آن دوران معلم انگلیسی اش که شاعر و نویسنده نیز بود با دیدن استعداد کیلین در بازیگری او را تشویق کرد تا بازیگری را دنبال کند اما او عاشق موسیقی بود و تصمیم داشت یک ستاره راک شود.

به همین دلیل تا اواخر دوره نوجوانی و اوایل بیست سالگی سعی کرد نوازندگی را به صورت حرفه ای دنبال کند و به همراه برادرش در چندین گروه آواز به نواختن گیتار پرداخت تا جایی که یک شرکت موسیقی به او پیشنهاد کار روی چندین آلبوم را داد اما به دلیل سن کم برادرش، آن ها قرارداد را امضا نکردند، امروز کیلین به خاطر این مسئله ابراز خوشحالی می کند.

مورفی سال 1996 وارد دانشگاه شد و در رشته حقوق به تحصیل پرداخت و همزمان در زمینه موسیقی فعالیت می کرد تا این که با پیوستن به گروه تئاتر کورکادورکا مسیر زندگی اش به طور کامل تغییر کرد.

او بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و به دلیل علاقه زیاد، دانشگاه و حتی موسیقی را رها کرد، او اوایل تصمیم داشت دوباره به دنیای موسیقی برگردد اما بازیگری تمام وقتش را گرفت.

قد کیلین مورفی 175 سانتی متر می باشد.

عکس کیلین مورفی و همسر و فرزندانش
عکس کیلین مورفی و همسر و فرزندانش

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی کیلین مورفی

کیلین مورفی بازیگری را با فیلم های آفتاب سوخته و روی لبه آغاز کرد و بعد از مدت کوتاهی، در سال 2002 و با بازی در فیلم ترسناک 28 روز بعد توانست به شهرت زیادی برسد.

از فیلم های کیلین مورفی می توان به دختری با گوشواره مروارید با بازی اسکارلت جوهانسون، کوهستان سرد با حضور نیکول کیدمن، بتمن آغاز می کند با بازی کریستین بیل، چشم قرمز با بازی ریچل مک آدامز، بادی که کشتزار جو را تکان می دهد و آفتاب در کنار کریس آدامز اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های شوالیه تاریکی، لبه عشق با بازی کیرا نایتلی، طاووس، تلقین با بازی لئوناردو دی کاپریو، ترون: میراث، سر وقت با بازی آماندا سایفرد، چراغ های قرمز در کنار سیگورنی ویور و رابرت دنیرو، شوالیه تاریکی بر می خیزد، اوج در کنار جنیفر کانلی، برتری با حضور جانی دپ، در دل دریا با بازی کریس همسورث، دانکرک، آنا و یک مکان ساکت 2 با بازی امیلی بلانت حضور داشته است.

سریال پیکی بلایندرز از مشهورترین سریال های این بازیگر می باشد که در آن با هلن مک کروری و تام هاردی هم بازی می باشد.

کیلین مورفی سال 1996 در یکی از اجراهای گروه راک با ایونه مک ‌گینس آشنا شد، آن ها سال 2004 با هم ازدواج کردند و صاحب دو پسر به نام های مالاچی (متولد سال 2005) و آران (متولد سال 2007) شدند. خانواده مورفی در حال حاضر در دوبلین ایرلند زندگی می کنند.

کیلین مورفی و پسرانش
کیلین مورفی و پسرانش

سبک زندگی کیلین مورفی با بسیاری از بازیگران و سلبریتی ها تفاوت دارد، او علاقه ای به زندگی در هالیوود ندارد و درباره زندگی شخصی اش بسیار کم حرف است، این بازیگر سعی می کند تا حد امکان توجه خبرنگاران را به خود جلب نکند.

او تا سال 2010 در هیچ برنامه تلویزیونی حضور پیدا نکرد.

اگرچه کیلین مورفی به عنوان بازیگر به شهرت رسیده اما هنوز موسیقی بخش مهمی از زندگی اش را تشکیل می دهد. او عضو گروه راک نیست اما همیشه با دوستانش یا به تنهایی موسیقی می نوازد و آهنگ می نویسد.

مورفی به تکنیک های مورد استفاده در کشاورزی تجاری اطمینان ندارد و به همین دلیل از سال ها پیش گیاهخوار شده است اما برای بازی در سریال پیکی بلایندرز سبک زندگی گیاهخواری اش را کنار گذاشته است.

او با کالین فارل، جاناتان ریس میرز و لیام نیسون دوست است اما به گفته خودش دوستان صمیمی اش را اغلب کسانی تشکیل می دهند که قبل از شهرت با آن آشنا شده است.