بیوگرافی و عکس های ریچل مک آدامز و همسرش

ریچل مک آدامز
ریچل مک آدامز

ریچل مک آدامز با نام کامل ریچل آن مک آدامز بازیگر کانادایی هالیوود است که در تاریخ 17 نوامبر سال 1978 در لندن، انتاریو متولد شده است.

ریچل در یک خانواده پنج نفره بزرگ شده است. او بزرگ ترین فرزند خانواده اش می باشد و پدرش، لنس مک آدامز، راننده کامیون و مادرش، ساندرا، پرستار بوده اند. همچنین خواهر کوچک تر ریچل که کایلین نام دارد یک آرایشگر مشهور و برادرش که دنیل نام دارد مربی شخصی می باشد.

ریچل مک آدامز از 4 سالگی رقص روی یخ را آغاز کرد و تا سن 18 سالگی توانست جوایز متعدد منطقه ای کسب کند. این ورزش بعدها به یکی از سرگرمی های او تبدیل شد.

او در مدرسه دولتی میرتل استریت و پس از آن موسسه مرکزی کالج الگین مرکزی تحصیل کرده است، اگرچه از درس خواندن خوشش نمی آمد و معمولا خودش را به بیماری می زد تا مدرسه نرود اما در کارهای مدرسه بسیار فعال بوده و علاوه بر ورزش های مختلف از جمله والیبال، بدمینتون و فوتبال در شورای دانش آموزی حضور داشت.

مک آدامز از سن 7 سالگی به نمایش و بازیگری علاقه نشان داد. او در سن 12 سالگی در تئاتر لندن ثبت نام و در نمایش های مدرسه ای شرکت می کرد تا جایی که موفق به کسب جوایزی در این زمینه شد و در اواخر نوجوانی اجراهای تئاتر کودک را کارگردانی می کرد.

قبل از ورود به دانشگاه با تشویق مربی تئاتر خود تصمیم گرفت در برنامه چهار ساله تئاتر دانشگاه یورک ثبت نام کند،  او در دوران دانشگاه با شرکت تئاتر در تورنتو همکاری داشت و سال 2001 در رشته هنرهای زیبا از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

قد ریچل مک آدامز 163 سانتی متر می باشد.

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی ریچل مک آدامز

ریچل مک آدامز سال 2001 و زمانی که هنوز در دانشگاه یورک تحصیل می کرد با بازی در فیلم Shotgun Love Dolls برای اولین بار در تلویزیون دیده شد. اولین فیلم هالیوودی این بازیگر نیز دختران داغ می باشد که خودش آن را نقطه عطفی در دوران بازیگری اش می داند.

از فیلم های مشهور ریچل مک آدامز می توان به دختران بد جنس با بازی لیندزی لوهان، چشم قرمز کنار کیلین مورفی، مهمانان ناخوانده عروسی با بازی اوون ویلسون، دفترچه خاطرات با بازی رایان گاسلینگ، خانواده استون، وضعیت فعلی با بازی راسل کرو و بن افلک، همسر مسافر زمان، شرلوک هولمز با بازی رابرت داونی جونیور و شکوه صبح با بازی هریسون فورد اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های نیمه شب در پاریس، عهد در کنار چنینگ تیتوم، درباره زمان، تحت تعقیب ترین مرد با بازی رابین رایت، آلوها با بازی بردلی کوپر، چپ دست با بازی جک جیلنهال، اسپات لایت در کنار مارک روفالو و مایکل کیتون، دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ، شب بازی و مسابقه آواز یورو ویژن: داستان حماسه آتش نیز حضور داشته است.

مک آدامز برای فیلم اسپات لایت نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل شده است.

عکس ریچل مک آدامز و جیمی لیندن
عکس ریچل مک آدامز و جیمی لیندن

ریچل مک آدامز از سال 2016 با جیمی لیندن (فیلمنامه نویس) رابطه داشته است. این زوج سال 2018 صاحب یک فرزند پسر شدند.

او و رایان گاسلینگ (هم بازی اش در فیلم دفترچه خاطرات) هر دو در یک بیمارستان (سنت جوزف در انتاریو) متولد شده اند.

بارها در لیست جذاب ترین زنان دنیا قرار گرفته است.

قرار بود در فیلم چهار شگفت انگیز (2005) بازی کند اما جسیکا آلبا جایگزین او شد.

ماشین ندارد و برای کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی معمولا از دوچرخه یا اتوبوس استفاده می کند.

خرید از فروشگاه های پوشاک قدیمی را دوست دارد.

تا 22 سالگی سوار هواپیما نشده بود.

دوست دارد با دانیل دی لوئیس، جیمز فرانکو و سم راکول هم بازی شود.

الیزابت تیلور و آدری هپبورن الگوی او هستند.

به اسب حساسیت دارد.

بعد از تصادف با دوچرخه، رانندگی را یاد گرفت.

قرار بود در فیلم شوالیه تاریکی بازی کند اما مگ جیلنهال جایگزین او شد.

به گفته خودش رقص روی یخ به او در نقش آفرینی در فیلم های اکشن کمک زیادی کرده است زیرا باعث می شود با بدنش هماهنگی بیشتری داشته باشد.

مک آدامز و خواهر و برادرش به مدت سه سال، تعطیلات تابستانی خود را در یک رستوران مک دونالد کار می کردند.

مربیان انگلیسی و تئاتر او در دوران مدرسه الهام بخش او برای ورود به عرصه بازیگری بودند.