عمو پورنگ | ماجرای ازدواج، بیوگرافی و عکس های شخصی داریوش فرضیایی

بیوگرافی و زندگی نامه داریوش فرضیایی

عکس داریوش فرضیایی
عکس داریوش فرضیایی

داریوش فرضیایی به انگلیسی Dariush Farziaei که با نام “عمو پورنگ” میان مردم بخصوص بچه ها مشهور شده است، در 1 مرداد سال 1352 در تهران به دنیا آمد.

مادرش سیده فاطمه گیلانپور اهل گیلان و پدرش ترک زبان بود به همین دلیل او به هر دو زبان گیلکی و ترکی مسلط می باشد، پدرش در 29 خرداد 1393 فوت کرد.

داریوش فرضیایی و پدرش
داریوش فرضیایی و پدرش

او تحصیلات خود را در رشته گرافیک ادامه داد و با مدرک کارشناسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

قد او 167 سانتیمتر است.

داریوش فرضیایی و مادرش
داریوش فرضیایی و مادرش

داریوش فرضیایی از مجریان محبوب کودک در تلویزیون می باشد.

او از سن 21 سالگی وارد صدا و سیما شد، ابتدای فعالیتش در رادیو بود و با اسم و نقش های مختلفی از جمله گل پسر و ننه بلقیس ظاهر شد. او در سال 1378 با برنامه تورنگ و پورنگ میان بچه ها محبوب شد و همین بهانه ای برای تولید برنامه عمو پورنگ شد.

مشهورترین برنامه اجرایی داریوش فرضیایی، برنامه عمو پورنگ می باشد که از سال 1380 آغاز شد و تا فروردین سال 1393 ادامه داشت. در این برنامه امیرمحمد متقیان نیز در کنار داریوش فرضیایی به ایفای نقش پرداخته است.

عمو پورنگ و امیرمحمد
عمو پورنگ و امیرمحمد

از دیگر کارهای فرضیایی می‌توان به شبکه بی طرف، یکی و تکی و باز باران با طراوت اشاره کرد.

وی به همراه امیرمحمد در برنامه‌ ای که صدا و سیما با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی تدارک دیده بود (همیار پلیس) به عنوان مجری و بازیگر ایفای نقش کرده است. این دو باز با هم در برنامه‌ های دیگری چون بوستان دوستان پورنگ و هزار و شصت و شونزده و کتابخانه عمو پورنگ همکاری خود را ادامه دادند.

ماجرای ازدواج عمو پورنگ

او مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است، مدتی شایعاتی درباره ازدواج داریوش فرضیایی و ملیکا شریفی نیا منتشر شد که صحت نداشت. در روز 13 فروردین 1397 عکسی در اینستاگرام عمو پورنگ یا داریوش فرضیایی منتشر شد که دست یک زن و مرد با حلقه ازدواج و گل دیده می شد.

تصورش دور نیست، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد…

ازدواج عمو پورنگ
ازدواج عمو پورنگ

به خاطر همین خیلی از کاربران اینستاگرام تصور کردند که عمو پورنگ ازدواج کرده اما در یک پست دیگر وی این موضوع را تکذیب کرد و توضیح داد که تصویر را یکی از بینندگان برایش فرستاده :

عکس منتشر شده در اینستاگرام مربوط به مراسم نامزدی یکی از بیننده‌های عزیز ( ر – ی) است که سال‌ها با برنامه‌های عموپورنگ خاطره داشته و بزرگ شده و برای خوشحال نمودن بنده عکس فوق را با این عبارت برایم ارسال نمود:

عمو جان سلام : تصورش دور نیست شاید برای شما نیز اتفاق بیفتد ، دخترتون عروس شد .
شنیدن این خبر آن‌قدر مرا خشنود و مسرور ساخت که تصمیم گرفتم عکس و جمله ایشون رو در صفحه‌ام قرار بدم

شایعه عروسی عمو پورنگ
شایعه عروسی عمو پورنگ

داریوش فرضیایی و شاهرخ خان

دی ماه 1396 داریوش فرضیایی عکسی را در کنار شاهرخ خان بازیگر مشهور بالیوود در اینستاگرام خود منتشر کرد، او در سفری که به هند داشته با این بازیگر دیدار کرده بود.

داریوش فرضیایی و شاهرخ خان
داریوش فرضیایی و شاهرخ خان

در شهریور سال 1395 داریوش فرضیایی و مادرش مهمان رامبد جوان در برنامه ی خندوانه بودند.