بیوگرافی و عکس های لوئیس همیلتون راننده گیاهخوار فرمول یک و نامزدش

بیوگرافی لوئیس همیلتون , زندگینامه ی لوئیس همیلتون
بیوگرافی لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون کیست؟

لوئیس همیلتون با نام کامل لوئیس کارل دیویدسون همیلتون به انگلیسی Lewis Hamilton راننده فرمول یک در 7 ژانویه 1985 در استیونج، هرتفوردشر، انگلستان به دنیا آمد.

مادر همیلتون، کارمن لاربالیستر از سفیدپوستان انگلیسی است در حالی که پدرش آنتونی همیلتون از سیاه پوست های انگلیس است.

والدین لوئیس هنگامی که دو ساله بود از هم جدا شدند و او تا 12 سالگی با مادرش و خواهران ناتنی اش زندگی کرد. پس از آن نزد پدرش رفت تا با او و مادر خوانده اش لیندا و برادرش زندگی کند.

لوئیس دو خواهر ناتنی به نام های نیکولا و سامانتا و یک برادر ناتنی به نام نیکولاس همیلتون دارد که او هم راننده مسابقات حرفه ای می باشد و به دلیل فلج مغزی با ماشین خاصی مسابقه می دهد.

عکس لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ و پدر و مادرش
لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ و پدر و مادرش

قد او 174 سانتیمتر است.

لوئیس همیلتون دوران مدرسه را در کالج جان هنری نیومن گذراند و در فوریه 2001 به دانشگاه علوم و هنر کمبریج وارد شد.

در سن 5 سالگی یاد گرفت که چگونه یک چرخه یا تک چرخ را براند و این بخشی از تمرینات او برای حضور در مسابقات کارتینگ و رقابت با نیکو روزبرگ (هم تیمی سابق او در تیم مرسدس بنز مسابقات فرمول یک) بود.

پدر همیلتون در سال 1991 و زمانی که لوئیس 6 ساله بود، برای او یک ماشین کنترلی رادیویی خرید او با همین ماشین توانست در مسابقات ملی BRCA شرکت کند. زمانی که 8 ساله بود به بازی در مسابقات کارتینگ روی آورد و موفقیت های زیادی کسب کرد.

لوئیس در سن 10 سالگی با ران دنیس از مربیان مک لارن آشنا شد و از همان زمان اعلام کرد که قصد دارد روزی راننده مسابقات فرمول یک شود.

عکس لوئیس همیلتون , بهترین رانندگان فرمول یک
عکس لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون در سال 2002 به مسابقات فرمول یک وارد شد و عنوان جوان ترین راننده این مسابقات را به دست آورد. او در سال 2007 به عنوان راننده برای تیم مک لارن به مسابقات رسمی راه پیدا کرد و در همان سال توانست مقام دوم را پس از کیمی رایکونن به دست آورد و در سال 2008 برنده این مسابقات شد.

پس از آن نتوانست موفقیت چندانی به دست آورد و سرانجام در آغاز فصل 2013 به تیم مرسدس بنز پیوست، در همان سال به مقام چهارم رسید و پس از آن در دو فصل متوالی در سال‌ های 2014 و 2015 قهرمان مسابقات فرمول یک شد.

در فصل 2016 به مقام دوم رسید اما در سال های 2017 و 2018 هم با غلبه بر سباستین فتل رقیب جدی او در تیم فراری مجددا قهرمان این مسابقات شد.

همیلتون در سال 2019 موفق شد برای سومین سال متوالی قهرمان مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان شود. او با کسب ششمین عنوان قهرمانی بعد از میشائیل شوماخر قهرمان اسطوره‌‌ ای فرمول یک (هفت عنوان قهرمانی) قرار گرفته است.

در نوامبر سال 2007 لوئیس همیلتون با نیکول شروزینگر خواننده اصلی گروه دختران آمریکایی پوسی کت دالز دوست شد. این دو در ژانویه 2010 از هم جدا شدند اما پس از آن در سال 2013 دوباره با هم دوست شدند و سرانجام در سال 2015 از هم جدا شدند.

پس از آن مدتی شایعاتی درباره ی رابطه ی او با ریحانا، کندا جنر و وینی هارلو منتشر شد که هیچ کدام تایید نشده است.

عکس لوئیس همیلتون و ریحانا
لوئیس همیلتون و ریحانا

همیلتون در سال 2007 برای دوری از رسانه های انگلیسی و پرداخت مالیات کمتر به سوئیس مهاجرت کرد و در کانتون وو، دریاچه لمان (دریاچه ژنو) مستقر شد.

او در حال حاضر در موناکو زندگی می کند و خانه ای به ارزش 10 میلیون پوند خریده و از سال 2018 در آن ساکن است. لوئیس آپارتمان هایی در نیویورک و کلرادو دارد و اعلام کرده که قصد دارد دوران بازنشستگی خود را در آنجا سپری کند.

او دوست اشلی یانگ بازیکن فوتبال تیم منچستر یونایتد است.

در سن 5 سالگی به کلاس های کاراته رفت تا در برابر قلدر های مدرسه کم نیاورد.

شاید باورش سخت باشد اما همیشه می ترسد که زنده زنده توسط یک کوسه سفید بزرگ خورده شود.

فورد شلبی کبرا ماشین مورد علاقه ی اوست.

لوئیس همیلتون و نیکول شروزینگر
لوئیس همیلتون و نیکول شروزینگر

همیلتون موفق ترین راننده انگلیسی و یکی از بزرگترین رانندگان در تاریخ مسابقات فرمول یک شناخته می شود.

از طرفداران تیم فوتبال آرسنال است.

او یک جت خصوصی دارد.

به موسیقی علاقه ی زیادی دارد و از سن 13 سالگی گیتار می زند.

لوئیس همیلتون در مصاحبه ای اعلام کرده که اگر راننده فرمول یک نبود، حتما فوتبالیست می شود.

ثروت لوئیس حدود 285 میلیون دلار تخمین زده می شود.

علت گیاهخوار شدن لوئیس همیلتون

در سال 2017، همیلتون در مصاحبه ای با بی بی سی اعلام کرد که وگن شده است. او گفته که ما انسان ها همیشه باعث آلودگی محیط زیست می شویم و پرورش گاو نقش مهمی در این آلودگی دارد.

این واقعا وحشتناک است، من نمی خواهم از این موضوع حمایت کنم و می خواهم زندگی سالم تری داشته باشم.

همیلتون در یکی از مصاحبه هایش در سال 2018 حمایت از حقوق حیوانات را یکی از علل روی آوردن به رژیم گیاهخواری وگن عنوان کرده و گفته که پس از انتخاب این سبک زندگی احساس بهتری دارد.

او درباره می گوید : 619 میلیون انسان در طول همه ی جنگ های تاریخ کشته شده اند و انسان هر 5 روز همین تعداد حیوان را می کشد.