دانستنی هایی درباره ی اعضای گروه وان دایرکشن

در این مقاله با نکات خواندنی و جالب درباره ی زندگی اعضای گروه وان دایرکشن آشنا خواهید شد.

بیوگرافی اعضای گروه وان دایرکشن
بیوگرافی اعضای گروه وان دایرکشن

اعضای گروه « وان دایرکشن» هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارند. همیشه در حال جر و بحث روی تعداد لایک‌ها و FAN‌های یکدیگر هستند و این روند به قدری لحظه‌ای و پر سر و صدا شده که بسیاری از رسانه‌های معتبر و مرجع موسیقی هم هر لحظه در حال مخابره دعواهای خاله‌زنکی و البته زیرکانه اعضای این گروه در صفحات شخصی‌شان با یکدیگر هستند. حالا اگر دوست دارید کمی بیشتر درباره اعضای این گروه و آشوب‌هایی که تا کنون به پا کرده‌اند، بدانید، این بیوگرافی‌ها بهترین راه شناخت بهتر اعضای گروه است.

NIAL HORAN

اگر می‌خواهید سر به سر «نایل هوران» بگذارید، می‌توانید روی «جاستین بیبر» تمرکز کنید و انواع لقب‌های مختلف را به او بدهید تا بالاخره «نایل» از کوره در برود و به‌خاطر دوست صمیمی‌اش با شما کل کلش را آغاز کند و تا آستانه یقه به یقه شدن هم پیش برود. این شدت علاقه به قدری بالا بود که وقتی برای اولین بار «جاستین بیبر» را از نزدیک دیده حدود دو دقیقه به صورت مدام از شدت خوشحالی جیغ زده و جاستین به‌شدت از مواجهه با این رفتار ترسیده و کار به جایی رسیده که «هری» مجبور شده «نایل» را بغل کند و از آنجا دورش کند.

این جیغ زدن‌ها در لحظه‌ای که جاستین، نایل را در توئیتر فالو کرده هم اتفاق افتاده و همین باعث شده تا دیگر اعضای گروه هر وقت بخواهند نایل را اذیت کنند، روی نقطه ضعف اصلی او یعنی جاستین بیبر زوم کنند. «برونو مارس» و «دمی لوتو» دیگر هنرمندان مورد علاقه این جوان 21 ساله ایرلندی هستند. هنرمندی که 13 سپتامبر 1993 در مولینگارد ایرلند متولد شد. او یک برادر بزرگتر از خود به نام گرگ دارد. بدترین خاطره عمرش به زمانی بازمی‌گردد که «گرگ» (برادرش) دو ماهی او را به نام‌های «تام» و «جری» کشته است! پدر و مادر او، وقتی نایل پنج ساله بود از هم جدا شدند. نایل تا مدتی با هردو آنها زندگی می‌کرد تا اینکه تصمیم گرفت در مولینگارد پیش پدرش ساکن شود. مادر او در انگلستان زندگی می‌کند. او از 10 سالگی نوازندگی گیتار را شروع کرد.

نایل در سال 2010 برای سری هفتم «ایکس فکتور» انگلستان اقدام کرد و با خواندن آهنگ« so sick» نظراتی متناقض از داوران گرفت. «لویی والش» با ورود او موافق بود اما شرل کول و داور ‌مهمان، کیتی پری فکر می‌کردند او به زمان بیشتری برای رشد نیاز دارد. در انتها با رای مثبت لویی، کیتی و سایمون کاول و با رای منفی شرل کول نایل به بوت کمپ (اردوگاه تمرین) وارد شد. اما در بوت کمپ نایل نتوانست آنطور که باید آهنگ «Champagne Supernova» را اجرا کند. در نتیجه با پیشنهاد داور ‌مهمان، نیکول شرزینگر نایل به زین مالیک، لیام پین، هری استایلز و لویی تاملینسون پیوست که با یکدیگر گروه وان دیرکشن را تشکیل دادند. نکته خبرساز «نایل» علاقه و اشتهای بیش از حد او به غذا و به‌خصوص «سیب زمینی سرخ کرده» است. در مصاحبه‌ای زنده که چند سال پیش از یکی از شبکه‌های لندن روی آنتن رفته بود، وقتی از او پرسیده شد اغلب بزرگ‌ترین دغدغه ذهنی تو چیست؟ جواب داد: « اینجا غذا پیدا می‌شه؟ سیب زمینی سرخ کرده چی؟!»

او در سال 2012 افشا کرد که از پرنده‌ها وحشت دارد چون درکودکی توسط یک کبوتر مورد حمله قرار گرفته بود! تصاویر اشک‌های بی پایان نایل وقتی گروه نتوانست در مسابقه «ایکس فکتور» برنده شود تا مدت‌ها در ذهن دوستداران و مخاطبان‌شان بود. نایل آن شب بیشتر از همه گریه کرد و یک سال بعد «هری» در یک شوخی جنجالی (که باعث قهر دو روزه نایل با او شد) در گفت‌وگویی زنده گفت: «آن شب نایل به قدری غمگین بود که حتی شام مخصوص مادرش یعنی سیب زمینی سرخ کرده را هم به اتاقش نبرد و نخورد!» آخرین نقل قول «نایل» نقل قولی بود که در مقطعی جنجال بزرگی را در توئیتر به پا کرد. آنجا که نایل گفت: «یک بار یکی از طرفدارهای گروه همه اعضای گروه را بغل کرد به جز من. من آن روز خیلی دلم شکست و شب در تختخوابم کلی گریه کردم.»

HARRY STYLES

اگر می‌خواهید او را عصبانی کنید فقط یک کلمه به او بگویید: «تیلور سویفت!».

این اتفاق بارها و بارها از سوی «لوئی تاملینسون» (عضو دیگر گروه) در گفت‌وگوها و حتی برنامه‌های زنده تلویزیونی رخ داده و همین شوخی خنده‌دار و البته پر سر و صدای لوئی، چند ماه بعد به حقیقت بدل شد تا سه، چهار ماهی موضوع «هری» با «تیلور» بمب خبری رسانه‌های عامه‌پسند بریتانیایی باشد. کسی نمی‌داند دوستی این دو به چه زمانی باز می‌گردد اما از اوایل دسامبر سال قبل هری و تیلور بارها با هم دیده شدند: در باغ وحش، خیابان، مسافرت. هری حتی در تعطیلات اندک خود در سال نو به نیویورک پرواز کرد تا لحظه سال نو با تیلور باشد. این رابطه در هفته دوم ژانویه 2013 به دلایل مختلف از جمله ناراحتی تیلور بابت وقت گذاشتن بیش از حد هری برای طرفدارانش پایان یافت. گفته شده بود هری و تیلور به‌شدت به هم علاقه‌مند بودند و همین باعث زودرنجی آنها شده بود.

«هری ادوارد استایلز» متولد اول فوریه 1994 در هومزچپل در چشایر انگلستان است. قبل از اینکه مهم‌ترین اتفاق زندگی‌اش یعنی حضور در «ایکس فکتور» رخ دهد، پیشخدمت یک شیرینی فروشی کوچک بود!یک خواهر بزرگ‌تر به نام «جِما» دارد. والدین او وقتی هفت ساله بود از هم جدا شدند و مادر او دوباره ازدواج کرد. هری از کودکی به خواندن علاقه داشت. در نوجوانی او خواننده گروه «اسکیموهای سفید» با دوستان خود که شامل دو گیتاریست و یک درامر بودند، بود.

آنها در یک مسابقه گروهی شرکت کرده و برنده شدند. این فرصت علاقه هری به اجرا را برای او روشن کرد. در سال 2010 هری در «ایکس فکتور» (مسابقه‌ای همچون آمریکن آیدل که در انگلستان برگزار می‌شود)، شرکت کرد تا به قول خودش نظر افراد حرفه‌ای را درباره صدای خود بداند. او قطعه «Isn’t She Lovely» را برای اجرای اولیه خود خواند که با بازخورد مثبت «سایمون کاول» و «نیکول شرزینگر» (داوران مسابقه) همراه بود. اما «لویی والش» در مورد آماده بودن هری برای ادامه مسابقه تردید داشت. در بوت کمپ (اردوگاه تمرین و آخرین فرصت هر شرکت کننده در این مسابقه) هری Stop Crying Your Heart Out را خواند که باز هم موفقیت آمیز نبود و به حضور او در وان دایرکشن منتهی شد.

شایعات زیادی درباره رابطه هری در دوران «ایکس فکتور» با «کارولاین فلک» (که از داوران ‌مهمان برنامه بود) وجود داشت. این رابطه که هیچ وقت تایید نشد و همیشه هردوی آنها به عنوان دوستان خوب از هم یاد می‌کردند، به دلیل اختلاف 15 ساله هری و کارولاین سروصدای زیادی به پا کرد. در ژانویه 2012 این رابطه پایان یافت. هری استایلز در مسابقات «تین چویس اواردز 2013 » نامزد جذاب‌ترین پسر و بهترین لبخند شد که جایزه هر دو را هم گرفت و طرفداران بسیاری دارد.

نکته همیشه جنجالی هری داشتن «تاتو»‌های عجیب و غریب در بدنش است که بر اساس آخرین شمارش یکی از دوستانش تعداد این تاتوها در حال حاضر 42 عدد است!

LIAM PAYNE

شیفته و عاشق «جاستین تیمبرلیک» است. شدت این علاقه به قدری است که یک بار دو ساعت و نیم برای گرفتن امضا از قهرمان همه زندگی‌اش منتظر مانده و بالاخره هم توانست امضا بگیرد.

لیام سه هفته زودتر از موعود یعنی 29 آگوست سال 1993 به دنیا آمد و به همین دلیل با مشکلاتی مواجه شد. او چهار سال اول زندگی خود را در رفت و آمد در بیمارستان برای انجام تست‌های مختلف گذراند که در آن دوران پزشکان متوجه شدند یکی از کلیه‌های او از کار افتاده است. برای سازش با این مشکل لیام در دوران کودکی خود روزی 32 آمپول می‌زد. در سال 2012 لیام در توئیتر خود اعلام کرد که متوجه شده کلیه‌اش مجددا کار می‌کند! او در ولورهمپتون انگلستان زندگی می‌کند و پدر او جف و مادرش کارن پین هستند.

دو خواهر بزرگ‌تر از خود به اسم روت و نیکولا دارد. او زمانی که 14 سالش بود در فصل پنجم «اکس فکتور» شرکت کرد اما توسط سایمون کاول، در مرحله «خانه داوران» از مسابقه حذف شد. سایمون کاول به او گفت که دوسال دیگر برگردد. در فصل هفتم این مسابقه، پین شانس خود را دوباره امتحان کرد و از تمامی داورهای مسابقه جواب مثبت گرفت. او هنگامی که پا به مسابقه اکس فاکتور گذاشت در کالج مشغول تحصیل مهندسی موسیقی بود.

نامزد لیام «دنیل پیزر» از عوامل اجرایی برنامه «ایکس فکتور» بود که در دوران حضور وان دیرکشن در برنامه، در اجراهای زیادی برای آنها حضور داشته است. دوستی آنها از سال 2010 تا سپتامبر 2012 ادامه داشت ولی در این ماه بدلیل فشار کاری زیاد و دوری از هم، همچنین تعدادی از طرفدارنماهای لیام که به اذیت دنیل می‌پرداختند، قطع شد. لیام در مصاحبه‌ای بعد از این اتفاق گفت دنیل عشق زندگیش بوده است.

LOUIS TOMLINSON

دیگر اعضای گروه او را به عنوان رهبر گروه قبول دارند. لویی قبل از خوانندگی به بازیگری علاقه‌مند بود و در چند کلاس بازیگری شرکت کرد. او در سال 2010 با خواندن «Hey There Delilah» و کسب رای مثبت از هر سه داور وارد سری هفتم اکس فاکتور انگلستان شد. او در بوت کمپ Make You Feel My Love را اجرا کرد که به اندازه کافی خوب نبود و باعث حضور او در وان دیرکشن شد. لویی در دوران برنامه اکس فاکتور با هانا واکر دوست بود که او را از کلاس‌های بازیگری می‌شناخت.

آنها به دلیل تمرکز زیاد لویی روی آلبوم اول گروه به رابطه خود پایان دادند. در سال 2011 لویی به‌طور تصادفی با النور کالدر آشنا شد؛ هری در یکی از قرارهای خود با یکی از دوستانش لویی را برده بود و النور دوست دوست هری بوده است. آنها یکی، دو ماه با هم دوست بودند و در نوامبر 2011 رسما نامزد کردند. النور دفعات متعددی برای همراهی لویی در تور Up All Nightبه جاهای مختلف سفر کرد.

لویی ادوارد تاملینسون 24 ساله که متولد دانکستر انگلستان است، وقتی کم سن و سال بود پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش دوباره ازدواج کرد. لویی نام خانوادگی پدرخوانده خود را استفاده کرد. او پنج ناخواهری کوچک‌تر به نام‌های جورجیا، شارلوت، فِلیسیته، دیزی و فیبی دارد. مادر و ناپدری‌اش در سال 2011 از هم جدا شدند تا لوئی در اقدامی عجیب تاتوهایی در اعتراض به این زندگی پر تلاطم‌اش روی بدن خود بزند. او مدتی بعد از این رفتارش پشیمان شد و حالا از هر 16 تاتوی روی بدنش احساس تنفر پیدا کرده است. همیشه از زندگی خانوادگی‌اش احساس شرمساری کرده و اعتقاد دارد روزی باید آلبومی را منتشر کند که در آن به بنیان خانواده و لزوم اهمیت بیشتر به‌خاطر فرزندان و احساسات‌شان، بپردازد. لویی به‌شدت احساساتی است و همیشه رفتار مودبانه و معقولی با دوستدارانش دارد. وقت زیادی را در اینترنت می‌گذراند و همین باعث شده در برخی اوقات خواب‌آلود به نظر بیاید.

مهم‌ترین دیالوگ خبرساز لویی در یک برنامه زنده تلویزیونی گفته شد که باعث شد موج کمپین‌های توییتری برایش به راه بیفتد. او در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره بزرگ‌ترین حسرت زندگی‌اش گفت: «همیشه حسرت یک زندگی سرشار از آرامش را در کنار خانواده داشتم. اتفاقی که احساسات من به‌خاطر نداشتن آن در کودکی صدمه زیادی دیده. هر وقت به آن روزها فکر می‌کنم واقعا ناراحت می شوم.»

ZAYN MALIK

دنیا صبح روز 25 مارچ 2015 برای «وان دایرکشنر»ها (عبارتی که مختص هواداران گروه است) تیره و تار شد و عضو همیشه مغرور و البته پرطرفدار «ONE DIRECTION» در توئیتی کوتاه نوشت: « پس از پنج سال، احساس می‌کنم زمان آن رسیده تا گروه را ترک کنم. من از طرفدارانم معذرت خواهی می‌کنم اما مجبورم که به ندای قلبم گوش کنم. من دوست دارم زندگی آرامی داشته باشم.» وان دایرکشن هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که از رفتن زین ناراحت است اما به نظر او احترام می‌گذارند و اینکه آنها برای همیشه دوست باقی خواهند ماند. گروه وان دایرکشن همچنین اعلام کرد که پنجمین آلبوم خود را بدون حضور زین مالیک ضبط خواهند کرد. در همین حال، سایمون کاول، طراح اصلی گروه وان دایرکشن هم اعلام کرد که از رفتن زین مالیک متاسف است. اتفاقی که بسیاری از آن بهت زده‌اند و آغاز سال 2015 را نوعی بدشانسی بزرگ برای این گروه به خاطر این اتفاق می‌دانند.

با جدایی «زین» از گروه بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که این خواننده قصد دارد فعالیت حرفه‌ای خود را به صورت انفرادی ادامه دهد و این نوع خداحافظی نوعی تلاش برای استقلال کاری این هنرمند است. تلاشی که بسیاری از طرفداران گروه وان دایرکشن را در اندوهی بزرگ فرو برده و بسیاری از دوستداران این گروه در لحظه دیدن این خبر در سایت‌های خبری، به‌شدت به گریه افتادند و حتی از این گریه‌ها تصاویر زیادی نیز در فضای مجازی منتشر شد تا بار دیگر سر و صدای شدیدی در دنیای مجازی به پا شود.

این خواننده جوان که متولد 12 ژانویه 1993 در بردفورد انگلستان است، دارای مادر انگلیسی به اسم تریشیا و پدر پاکستانی به اسم یاسر ملک است. او سه خواهر به اسم‌های دنیا، ولیحا و صفا دارد. ملک در هفتمین فصل از مسابقه‌های «اکس فکتور» شرکت کرد و برای داوران ترانه «بگذار به تو عشق بورزم» از ماریو را خواند و در این مسابقات تقریبا حذف شد.

در «بوت کمپ» زین به خاطر اضطراب داشتن مورد توجه قرار گرفت. چون زمانی که شرکت‌کنندگان باید در برابر داوران برنامه اجرا می‌کردند، او از ترس حذف شدن حاضر به اجرا نبود و پشت صحنه مانده بود. سایمون کاول که متوجه غیبت او شده بود پیش او رفت و به اجرا ترغیبش کرد. زین بعدها اعتراف کرد که این حرکت او ناشی از عدم اعتماد به نفس بوده است.

زین در اوایل برنامه «ایکس فکتور» به مدت کوتاهی با هم مسابقه‌ای خود «جِنوا لِین» نامزد کرد. بعد از جدایی، جنوا در گفت‌وگویی جنجالی گفت: «زین قلب من را شکست. وقتی فهمیدم با فرد دیگری دوست است، دلشکسته شدم.» این فرد دیگر «ربکا فرگسن» بود که قبل از وان دایرکشن مقام دوم اکس فاکتور را کسب کرده بود. نامزدی او و زین چهار ماه طول کشید و توجه رسانه‌ها را به دلیل اختلاف سنی 6ساله آنها به خود جلب کرد.

حاشیه‌های جدایی «زین مالیک»

– هنوز هیچ کدام از اعضای «وان دایرکشنر» به جدایی همگروهی خود واکنشی نشان نداده‌اند. اتفاقی که بهت خیلی‌ها را در پی داشت و در حالی که گروه، خود را برای تولید آثار جدید آماده می‌کرد، به یک باره انتشار این خبر باعث شد همه تمرکز و فکر و ذکر اعضای گروه به هم بریزد و چالش جدیدی را پیش روی خود ببیند.

– گزارش شده که دو کمپانی بزرگ که قرار بود اسپانسر آلبوم جدید این گروه شوند، «فعلا» از امضای قرارداد نهایی پس از انتشار این خبر خودداری کرده‌اند و پس از انتشار گزارش‌هایی منفی درباره «متلاشی شدن زودهنگام یک گروه موفق جوان پسند» در رسانه‌های عامه‌پسند بریتانیایی، آنها امضای قراردادها را منوط به بررسی واکنش‌ها و برخی تبعات تصمیم غافلگیر کننده «زین» دانسته‌اند.

– «لویی» در بین اعضای گروه بیشتر از بقیه به «زین» نزدیک‌ بود و با او صمیمی‌تر بود و همین باعث شده بسیاری از رسانه‌ها منتظر واکنش او به این تصمیم باشند.

– در بین پسرها «نایل» بیشترین درگیری را با «زین» داشته و موضوع بدترین درگیری آنها هم این‌گونه بود که «نایل» از آنجاکه می‌دانست «زین» به‌شدت از اپرا متنفر است، بخش‌هایی را که قرار بود در قطعه جدید گروه با صدای «زین» ضبط شود به شوخی به صورت اپرا خواند تا درگیری بدی بین آنها اتفاق بیفتد. خیلی‌ها اعتقاد دارند که «نایل» حالا از همه خوشحال‌تر است و جدایی «زین» بیشتر از همه برای او خوشحال کننده است.

– یکی از سایت‌های مهم طرفداران گروه بعد از خبر رسمی جدایی «زین» از گروه با انتشار تصویری قدیمی، داغ دل هواداران او را تازه کرد تا غافلگیری خبر بیشتر و بیشتر شود. در یکی از کنسرت‌های گروه یکی از طرفداران نوجوان «زین» پس از اینکه «زین» حدود 20 ثانیه به صورت مستقیم به او زل زده بود، غش کرد و تصویر زل زدن «زین» به این دختر نوجوان و غش کردن او بارها در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد و این سایت هواداری با انتشار آن عکس‌ها در روز خداحافظی «زین» سر و صدا و اشک‌های زیادی را باعث شد. «زین» بعد از آن توئیت به قول هوادارانش «کشنده»، هنوز هیچ واکنش دیگری درباره این اتفاق از خود نشان نداده است.

– «زین» زمانی که «جاستین بیبر» در اوج دوران کاری خود بود جمله‌ای تمسخرآمیز را درباره جاستین استفاده کرد. او در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند او خوش تیپ‌تر و جذاب‌تر است یا جاستین، گفت: ‌«جاستین خیلی ناز است ولی اشکالی دارد من از او خوش‌تیپ‌تر باشم؟» این نقل «زین» در روزی که از گروه خداحافظی کرد از سوی یکی از صفحات اصلی طرفداران «جاستین بیبر» بازنشر شد تا «زین» به نوعی جواب تمسخر‌ش را در روز خداحافظی‌اش بگیرد./ مجله زندگی ایده آل