بیوگرافی کامل و عکس های مهران مدیری و خانواده و همسرش

بیوگرافی و زندگی نامه ی مهران مدیری

مهران مدیری
مهران مدیری

مهران مدیری در 18 فروردین 1346 در تهران متولد شد.

پدرش کارمند وزارت نیرو بود.

مهران مدیری آخرین فرزند خانواده است، او سه برادر بزرگ تر دارد.

قد او 180 سانتیمتر می باشد.

مهران مدیری و عارف لرستانی
مهران مدیری و عارف لرستانی

از شانزده سالگی با تئاتر آشنا شد. در سال 1368 وارد رادیو شد و در داستان شب به مدت شش سال به گویندگی پرداخت. در سال 1372، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت. آغاز شهرت مدیری از سال 1372 بود که در مجموعه طنز نوروز 72 بازی کرد.

پس از آن مدیری در چندین مجموعه طنز دیگر که توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشت.

از جمله سریال های تلویزیونی که وی در آن‌ها کارگردان و بازیگر بوده می‌توان به ساعت خوش، پاورچین در کنار جواد رضویان و سیامک انصاری، نقطه‌ چین در کنار رضا شفیعی جم، شب‌های برره در کنار شقایق دهقان و سیامک انصاری، باغ مظفر، مرد هزار چهره، مرد 2 هزار چهره، قهوه تلخ در کنار جواد عزتی و سیامک انصاری، ویلای من و شوخی کردم اشاره کرد.

مهران مدیری و پسرش فرهاد مدیری
مهران مدیری و پسرش فرهاد مدیری

مجله ی نیوزویک در مقاله‌ ای مدیری را بیستمین مرد قدرتمند سال 2009 در ایران نامید.

نام مهران مدیری  با 151000 بازدید، در رتبه 67 در بین 100 صفحه فارسی پربازدید ویکی‌پدیا در سال 2013 به چشم می‌خورد.

دانشگاه لیبرتی آمریکا به پاس انجام فعالیت‌های هنری و انسانی، به مهران مدیری مدرک دکترای افتخاری اهدا کرد. مراسم اهدای دکترا به مدیری در 21 تیرماه 1390 در دانشگاه لیبرتی واقع در لس‌آنجلس برگزار شد که مهران مدیری به دلیل ضبط ادامه مجموعه قهوه تلخ نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند. در این مراسم، دکتر رونالد برینر به نمایندگی از مهران مدیری این مدرک را دریافت کرد و عبدالله آن را در ایران به مهران مدیری رساند.

مهران مدیری و هدیه تهرانی
مهران مدیری و هدیه تهرانی

مهران مدیری در جریان نقش‌آفرینی در سریال قلب یخی (فصل سوم) دچار حادثه شد و انگشت کوچکش را از دست داد. هرچند انگشت پیوند زده می‌شود اما حس و عصب آن باز نمی گردد. به همین دلیل مهران مدیری در سریال ویلای من با دستکش بازی کرده است.

مهران مدیری و دخترش شهرزاد
مهران مدیری و دخترش شهرزاد

او متاهل بوده و صاحب یک پسر به نام فرهاد و یک دختر به نام شهرزاد است، همسرش خانه دار می باشد.