بیوگرافی و عکس های بابک جهانبخش و همسرش

بابک جهانبخش
بابک جهانبخش

بابک جهانبخش با نام اصلی علی جهانبخش یکی از آهنگسازان و خوانندگان مطرح ایرانی است که در تاریخ 1 فروردین سال 1362 در آلمان متولد شده است.

والدین بابک جهانبخش هر دو ایرانی هستند، پدرش مهندس الکترونیک و مادرش خانه دار می باشد. خانواده جهانبخش به دلیل تحصیلات پدر بابک سال ها در آلمان زندگی می کردند، به همین دلیل پسرشان در بوخوم آلمان متولد شد و سال های اول زندگی اش را در این کشور گذراند.

بابک جهانبخش موسیقی را از سن 5 سالگی و با پیانو آغاز کرد. او در کودکی به فوتبال هم علاقه زیادی داشت اما در نهایت موسیقی را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب کرد. به همین دلیل بعد از بازگشت خانواده اش به ایران، زیر نظر اساتیدی همچون مجتبی میر زاده آموزش های بیشتری دید تا این که در سن 14 سالگی موفق به دریافت مجوز رسمی خوانندگی از صدا و سیما شد و یکی از کارهایش را برای این سازمان ضبط کرد.

آلبوم و آهنگ های بابک جهانبخش

بابک جهانبخش در سن 20 سالگی شروع به تولید و ضبط اولین آلبوم خود کرد و دو سال بعد در سال 1384 آلبوم چی می شه را روانه بازار نمود که با استقبال زیادی روبرو شد و او را دومین پدیده سال نامیدند.

از دیگر آلبوم های بابک جهانبخش می توان به بی اسم (سال 1387)، احساس (سال 1389)، زندگی من (سال 1390)، من و بارون (سال 1391)، اکسیژن (سال 1392)، مدار بی قراری (سال 1393) و حالم خوبه (سال 1395) اشاره کرد.

تو همونی که، زندگی ادامه داره، آدمکش، پایان تازه و هیچ نیز از تک آهنگ های این خواننده می باشند.

عکس بابک جهانبخش و پسرش آرتا
عکس بابک جهانبخش و پسرش آرتا

بابک جهانبخش در برگزاری یکی از کنسرت هایش در لندن با مروارید شهریاری آشنا شد و در سن 26 سالگی با او ازدواج کرد. حاصل این ازدواج پسری به نام آرتا جهانبخش می باشد اما زندگی مشترک آن ها دوام نداشت و از هم طلاق گرفتند.

جهانبخش سال 1396 با پریا پرتوی فرد ازدواج کرده است.

عکس بابک جهانبخش و همسرش پریا پرتوی فرد
عکس بابک جهانبخش و همسرش پریا پرتوی فرد

از کودکی به فوتبال علاقه داشته و عضو تیم های رده های سنی پایین آلمان بوده است.

عاشق حیوانات است.

یک خواهر کوچک تر از خودش دارد.

به گیتار و پیانو تسلط کامل دارد.

مدتی پیش به دلیل سکته خفیف و مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.