روش صحیح نگهداری از روغن زیتون در یخچال و محیط بیرون

چگونه روغن زیتون را نگهداری کنیم؟
چگونه روغن زیتون را نگهداری کنیم؟

روغن زیتون از روغن های مفید و پر کاربرد در زمینه پخت و پز است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد اما مسئله نگهداری از این روغن دوست داشتنی به دغدغه بسیاری از افراد به خصوص خانم های کدبانوی ایرانی تبدیل شده است.

خوشبختانه روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب تک غیر اشباع است و به همین دلیل در صورت نگهداری صحیح و رعایت چند نکته ساده می توان تا مدت ها از آن استفاده کرد.

پیش از این در مقاله های خواص روغن زیتون، نحوه تشخیص روغن زیتون اصل و روغن زیتون برای پخت و پز به بررسی کامل این روغن مفید پرداخته ایم.

در ادامه این مطلب نیز قصد داریم درباره نحوه نگهداری، مدت زمان نگهداری و ماندگاری روغن زیتون صحبت کنیم. با کوکا همراه باشید.

روش صحیح نگهداری از روغن زیتون

1. روغن زیتون را به هیچ وجه مقابل نور قرار ندهید

نور خورشید به مرور باعث تجزیه ترکیبات داخل روغن زیتون شده و کیفیت آن را کاهش می دهد بنابراین روغن زیتون را دور از نور مستقیم خورشید و ترجیحا داخل کابینت تاریک نگهداری کرده و هرگز پشت پنجره قرار ندهید.

برای نگهداری روغن زیتون از ظروف فولادی ضد زنگ یا بطری های شیشه ای تیره استفاده کنید. در صورتی که ظرف مناسب ندارید بطری را با فویل آلومینیومی بپوشانید تا از روغن در برابر نور محافظت کند.

از خرید روغن زیتون در بطری های پلاستیکی خودداری کنید، اما اگر به هر دلیل قصد دارید روغن زیتون در بطری های فاقد ویژگی های ذکر شده خریداری کنید سعی کنید بطری هایی که در قفسه فروشگاه، عقب تر از سایر بطری ها قرار گرفته و در معرض نور مستقیم قرار ندارند را انتخاب کنید.

2. روغن زیتون را از گرما دور نگه دارید

روغن زیتون را در هوای خنک نگهداری کنید، دمای مطلوب برای ذخیره روغن زیتون دمای 14 درجه سانتی گراد است اگرچه تا دمای 21 درجه سانتی گراد نیز معمولا مشکلی برای این روغن پیش نمی آید.

بهترین مکان برای نگهداری روغن زیتون، مکان تاریک و خنک در انباری منزل است، همچنین می توان آن را در یخچال و در دمای مطلوب ذکر شده نگهداری کرد.

در مناطقی که آب و هوای گرم و مرطوب دارند و دمای هوا معمولا حدود 27 درجه سانتی گراد یا گرم تر است لازم است روغن زیتون در یخچال نگهداری شود، این کار باعث می شود روغن به حالت جامد تغییر شکل دهد و به همین دلیل قبل از استفاده باید آن را در دمای اتاق قرار دهید تا آب شود.

3. روغن زیتون را در معرض هوا قرار ندهید

هوای محیط باعث کاهش کیفیت روغن زیتون می شود بنابراین تا آن جا که امکان دارد درب روغن را محکم ببندید تا هوا وارد بطری آن نشود.

اگر روغن زیتون را در مقادیر زیاد و به صورت عمده خریداری کرده اید ابتدا مقداری از آن را به بطری کوچک مناسب انتقال داده و بعد از اتمام روغن داخل بطری، مجددا آن را پر کنید. دقت داشته باشید که درب ظرف اصلی را محکم ببندید و تا استفاده بعدی در مکان خنک و تاریک نگهداری کنید.

بعد از هر بار استفاده درب بطری را نیز محکم ببندید. برای اطمینان از بسته شدن کامل آن می توانید ابتدا ورق پلاستیکی روی بطری قرار داده سپس درب آن را محکم کنید.

4. از ظروف مسی یا آهنی برای نگهداری استفاده نکنید

مس و آهن از فلزات واکنش دهنده هستند و نباید برای نگهداری روغن زیتون از آن ها استفاده شود زیرا این مواد باعث واکنش های شیمیایی نامطلوب در روغن شده و کیفیت آن را کاهش می دهد.

5. روغن زیتون تا چند سال قابل استفاده است؟

زمان یکی از بزرگ ترین دشمنان روغن زیتون است، بعد از باز کردن بطری روغن زیتون بهتر است آن را هر چه زودتر و بین 3 تا 6 ماه بعد مصرف کنید.

هنگام خرید روغن زیتون به تاریخ برداشت زیتون نیز دقت کنید، این مساله بسیار مهم است زیرا اگر تاریخ برداشت روی بطری درج نشده باشد احتمال دارد روغن زیتونی که خریداری می کنید بیش از 2 سال از عمر آن گذشته و کهنه باشد.

نکته مهم: روغن زیتون را تا حداکثر 2 سال بعد از برداشت زیتون و بسته بندی آن در بطری مصرف کنید.

طریقه مصرف روغن زیتون چگونه است؟

قبل از خوردن غذاهایی همچون پاستا، سوپ ها و سالادها مقداری روغن زیتون روی آن بریزید. این کار طعم مطلوبی به غذا بخشیده و برای سلامتی بسیار مفید است. همچنین می توانید در مرحله آخر آشپزی اندکی روغن زیتون به غذاهای مختلف اضافه کنید.

در برخی غذاها به خصوص غذاهای پخته شده می توان از روغن زیتون به عنوان جایگزین کره استفاده کرد، به عنوان مثال به جای افزودن کره روی نان تست، ساندویچ ها، مافین یا نان های میوه ای مقداری روغن زیتون روی آن ها بمالید.

این تکنیک از یک سو مصرف چربی ها به ویژه چربی های اشباع شده را تا حد زیادی کاهش می دهد و از سوی دیگر روغن زیتون برخلاف کره فاقد کلسترول است. معمولا 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را می توان با 1/4 فنجان کره جایگزین کرد.

همچنین می توانید اندکی روغن زیتون را با کمی سرکه بالزامیک مخلوط کنید، نان تازه را داخل آن خیس کرده و سپس میل کنید.

از روغن زیتون می توان برای سرخ کردن نیز استفاده کرد اما باید به نوع روغن زیتون و دمای دود آن توجه داشته باشید که با توجه به روش تهیه روغن زیتون متغیر می باشد.

در ادامه بخوانید : روغن زیتون فرابکر چیست؟

californiaoliveranch wikihow