بیوگرافی و عکس های سم کلفلین بازیگر انگلیسی

سم کلفلین
سم کلفلین

سم کلفلین با نام کامل ساموئل جورج کلفلین از بازیگران انگلیسی است که در تاریخ 27 ژوئن سال 1986 در ایپسوییچ سافولک انگلستان به دنیا آمده است.

سم کلفلین فرزند مارک کلفلین (مامور دارایی) و سو کلفلین می باشد و در یک خانواده شش نفره بزرگ شده است، او دو برادر بزرگ تر به نام های بنجامین و دانیل و یک برادر کوچک تر به نام جوزف کلفلین دارد که بازیگر می باشد.

سم در نوریچ نورفک بزرگ شده و از کودکی به فوتبال علاقه داشت به طوری که تمام دوران کودکی اش را وقف فوتبال کرد اما بعد از شکستن مچ پایش احساس کرد دیگر نمی تواند به صورت حرفه ای فوتبال را دنبال کند.

بعد از این اتفاق به تشویق والدین و یکی از معلم هایش تصمیم گرفت به دنبال بازیگری برود. او در رشته هنرهای نمایشی کالج سیتی نوریچ تحصیل کرد و سال 2009 از آکادمی موسیقی و هنرهای نمایشی لندن فارغ التحصیل شد.

قد سم کلفلین 180 سانتی متر می باشد.

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی سم کلفلین

اولین تجربه بازیگری سم کلفلین به سال 2010 بر می گردد که در دو مینی سریال به ایفای نقش پرداخت و در سال 2011 برای اولین بار با بازی در فیلم دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته پا به عرصه سینما گذاشت.

از فیلم های مشهور سم کلفلین می توان به سفید برفی و شکارچی با بازی کریستین استوارت و کریس همسورث، بازی های گرسنگی با بازی جنیفر لارنس، با عشق رزی، شکارچی: جنگ زمستان، من پیش از تو با حضور امیلیا کلارک، دختر عموی من ریچل با بازی ریچل وایس، شناور، بلبل، فرشتگان چارلی با حضور کریستین استوارت و انولا هولمز در کنار میلی بابی براون اشاره کرد.

این بازیگر در سریال پیکی بلایندرز (فصل پنجم) نیز حضور داشته است.

عکس سم کلفلین و همسرش
عکس سم کلفلین و همسرش

سم کلفلین سال 2011 با لورا هادوک نامزد شد. آن ها حین تست بازیگری برای فیلم هفته ای که با مرلین گذراندم با هم آشنا شدند و سال 2013 رسما ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک پسر به نام پیپ کلفلین (متولد سال 2015) و یک دختر به نام مارگوت (متولد سال 2018) می باشد.

کلفلین و همسرش سال 2019 طلاق گرفتند.

با داگلاس بوث (مدل و بازیگر) دوست صمیمی است.

هنوز عاشق فوتبال است، سال 2019 در تیم فوتبال انگلیس برای یونیسف بازی کرد و به همراه هم تیمی هایش بیش از 8 میلیون دلار برای کودکان زامبیایی و سیرالئون جمع آوری کرد.