بیوگرافی و عکس های سم ورثینگتون و خانواده اش

سم ورثینگتون
سم ورثینگتون

سم ورثینگتون با نام کامل ساموئل هنری جان ورثینگتون بازیگر و نویسنده استرالیایی-انگلیسی تبار است که در تاریخ 2 آگوست سال 1976 در ساری، انگلیس به دنیا آمده است.

مادر این بازیگر خانه دار و پدرش رونالد دبلیو ورثینگتون کارمند نیروگاه می باشد. او یک خواهر به نام لوسیندا دارد و زمانی که شش ماهه بود خانواده اش به پرت در استرالیای غربی نقل مکان کردند. سم در وارنبروی راکینگهام بزرگ شده است.

سم ورثینگتون در کالج هنر جان کرتین که یک مدرسه ویژه هنرهای نمایشی در استرالیای غربی است در رشته تئاتر تحصیل کرد اما فارغ التحصیل نشد. بعد از رها کردن کالج، پدرش 400 دلار به او داد و او را به کوئینزلند فرستاد تا روی پای خودش بایستد.

ورثینگتون در زمینه های مختلف از جمله ساخت و ساز کار کرد و سرانجام در سیدنی اقامت گزید. در سن 19 سالگی در حالی که به عنوان کارگر ساده ساختمانی مشغول به کار بود در انستیتوی ملی هنرهای نمایشی تست داد و بورسیه ادامه تحصیل دریافت کرد.

قد سم ورثینگتون 178 سانتی متر می باشد.

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی سم ورثینگتون

سم ورثینگتون سال 2000 و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم بوتمن وارد عرضه سینما شد.

از فیلم های سم ورثینگتون می توان به جنگ هارت، مکبث، تمساح، رستگاری نابودگر با بازی کریستین بیل، آواتار در کنار سیگورنی ویور، برخورد تایتان ها با بازی لیام نیسون، عشق و بی اعتمادی، قتل گاه های تگزاس با بازی جسیکا چستین، مردی روی لبه در کنار الیزابت بنکس، خشم تایتان ها، سابوتاژ با بازی آرنولد، کیک در کنار جنیفر آنیستون، اتاق نگهداری و اورست با بازی جیسون کلارک اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های ستیغ هک سا، کلبه با بازی اکتاویا اسپنسر، دعاهای شکارچی، شکستگی و آواتار 2 و 3 نیز حضور دارد.

عکس سم ورثینگتون و همسر و فرزندانش
عکس سم ورثینگتون و همسر و فرزندانش

سم ورثینگتون بین سال های 2008 تا 2011 با ناتالی مارک و به مدت دو سال نیز با میو درمودی (بازیگر استرالیایی) دوست بوده است.

او از سال 2013 با بازیگر استرالیایی لارا بینگل وارد رابطه شد، آن ها سال 2014 ازدواج کردند و سال 2015 و 2016 صاحب دو پسر به نام های راکت زوت و راچر شدند.

زمانی که حدودا 30 ساله بود تمام دارایی اش را با قیمت دو هزار دلار فروخت و قبل از بازی در فیلم آواتار با درآمد خود اتومبیلی خریداری و در آن زندگی می کرد تا این که موفق شد جایی برای زندگی اش پیدا کند.

تاری دید دارد اما عینک نمی زند.

به موج سواری علاقه دارد.