بهترین کتاب های انگیزشی که خواندن آن ها نقطه عطفی در زندگی تان ایجاد می کند

در زندگی تک تک ما زمان هایی وجود دارد که احساس می کنیم تمام نیرو و انرژی مان تحلیل رفته و نیاز به تلنگری از جنس الهام، امید و تشویق داریم.

این جرقه امید در ساده ترین رخدادهای زندگی روزمره ما پنهان شده و بی صبرانه منتظر است تا در یک لحظه دنیای ما را زیر و رو کند و ما گاه با شنیدن زمزمه آهنگی توسط یک رهگذر، سخنرانی که در رسانه پخش می شود یا حتی خواندن کتابی که به صورت اتفاقی به دستمان رسیده می توانیم بزرگ ترین قدم های زندگی خود را برداریم.

به همین بهانه در این مطلب از کوکا به سراغ الهام بخش ترین کتاب های دنیا رفته و قصد داریم شما را با تعدادی از بهترین کتاب های الهام بخش و انگیزشی تاریخ آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

بهترین کتاب های انگیزشی و الهام بخش

1. کلبه (The Shack)

نویسنده: ویلیام پل یانگ

کلبه
کلبه

کلبه از داستان های معنوی فوق العاده تاثیرگذار است که مخاطب را به آن سوی مرزهای محدود و سنتی درک خدا کشانده و احساس عمیق تری از عشق معنوی به او می بخشد.

کتاب کلبه سرگذشت مردی را حکایت می کند که پس از کشته شدن دخترش به مدت یک هفته در کلبه مورد علاقه دخترش زندگی می کند، او در این مدت در سفری شگفت انگیز و روحانی به دیدار خدا می رود و بخشش و وعده های خداوند را با تمام وجودش حس می کند.

2. زندگی پای (Life of Pi)

نویسنده:یان مارتل

زندگی پای
زندگی پای

زندگی پای چالش های زندگی یک انسان را در قالب داستانی پر رمز و راز و نمادین به تصویر کشیده و به زیبایی درباره اعتقادات، تردیدها، ترس ها و تلاش او در برابر موانع زندگی سخن گفته است.

این کتاب، داستان پسر هندی به نام پای است که به همراه خانواده اش از طریق دریا به کانادا مسافرت می کنند اما در طول مسیر کشتی دچار حادثه شده و پای به همراه یک ببر بنگال، یک کفتار، یک اورانگوتان و یک گورخر در قایقی نجات پیدا می کنند.

داستان با توصیف 227 روز زندگی چالش برانگیز پای در دریا و تلاش او برای زنده ماندن ادامه پیدا می کند.

3. وحشی (Wild)

نویسنده: شرل استرید

وحشی
وحشی

وحشی یکی از بهترین کتاب ها برای کسانی است که راه زندگی شان را گم کرده اند و شک دارند بتوانند از موانع زندگی زنده بیرون بیایند. آن هایی که تنها به یک تلنگر برای شروع سفر شخصی خودشان در زندگی نیاز دارند.

این کتاب سرگذشت واقعی نویسنده کتاب است داستان زنی که بعد از ناامیدی از همه چیز و همه جا و همه کس سفری طولانی و دشوار را در پیش گرفته و با پای پیاده و بدون کوچک ترین تجربه، مسافت طولانی بین کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن را می پیماید و در این سفر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

4. کیمیاگر (The Alchemist)

نویسنده: پائولو کوئلیو

کیمیاگر
کیمیاگر

کتاب کیمیاگر از پرفروش ترین و الهام بخش ترین کتاب های دنیا است که به بیش از 52 زبان زنده دنیا ترجمه شده و با زبانی توصیفی به بیان عمیق ترین آموزه های زندگی می پردازد، این کتاب تاکنون الهام بخش افراد بسیاری شده تا شجاعت دنبال کردن رویاهای خود را به دست آورند.

کیمیاگر داستان چوپان اسپانیایی به نام سانتیاگو است که در جستجوی گنجی دنیوی که در خواب هایش دیده زادگاه خود را رها و رهسپار سفری خطرناک می شود، او در این سفر با افراد زیادی آشنا می شود و یاد می گیرد که چطور به ندای قلب خود گوش داده و رویاهای خود را دنبال کند.

5. دنیای سوفی (Sophie’s World)

نویسنده: یوستین گردر

دنیای سوفی
دنیای سوفی

دنیای سوفی یک رمان فلسفی تمام عیار است که در قالب داستان به بیان عمیق ترین مفاهیم فلسفی می پردازد، بسیاری معتقدند این کتاب در واقع گردآوری هزاران هزار سخن نغز و مفهومی فیلسوفان جهان طی چندی هزار سال گذشته است.

این کتاب از سوفی آموندسن سخن می گوید، دختر نوجوانی که در نروژ زندگی می کند و توسط آلبرتو ناکس فیلسوف با مفاهیم فلسفی آشنا می شود.

در این کتاب به دو سوال اصلی سوفی پاسخ داده می شود: “من چه کسی هستم؟” و ” جهان از کجا آمده است؟”

6. ثروتمندترین مرد بابل (The Richest Man in Babylon) 

نویسنده: جورج کلاسون

ثروتمندترین مرد بابل
ثروتمندترین مرد بابل

این کتاب مجموعه ای از چند داستان ساده بابلی است که درباره نکات مهم مالی و تکنیک های ساده ثروتمند شدن از زبان ثروتمندترین مرد بابل صحبت می کند.

این تکنیک ها به قدری ساده هستند که در نگاه اول بدیهی به نظر می رسند اما بسیاری از مردم در زندگی و امور مالی خود آن ها را نادیده می گیرند. با خواندن این کتاب و اجرای اصول آن می توانید تحولی عظیم در ثروت خود ایجاد کنید.

7. دور دنیا در هشتاد روز (Around the World in Eighty Days)

نویسنده: ژول ورن

دور دنیا در هشتاد روز
دور دنیا در هشتاد روز

این کتاب یکی از مشهورترین رمان های ماجراجویانه تاریخ است و نمود واقعی این سخن است که می گویند “بعضی چیزها برای بسیاری افراد غیر ممکن به نظر می رسد و تنها تصورش را دارند در حالی که افراد دیگری وجود دارند که همان چیزهای غیرممکن را ممکن خواهند کرد.”

داستان این کتاب درباره مردی به نام فیلئاس فوگ است که به دنبال یک شرط بندی به همراه خدمتکارش راهی سفری طولانی و پرماجرا به دور دنیا می شود، آن ها در طول سفر با حوادث خطرناکی روبرو می شوند و سعی می کنند تنها در 80 روز دور دنیا را طی کنند.

8. بیندیشید و ثروتمند شوید (Think and Grow Rich)

نویسنده: ناپلئون هیل

بیندیشید و ثروتمند شوید
بیندیشید و ثروتمند شوید

بیندیشید و ثروتمند شوید از کتاب های معروف در زمینه موفقیت مالی است که مخاطب با خواندن آن با روش های درست کسب ثروت و تکنیک های موفقیت در امور شغلی و کسب و کار آشنا می شود.

ناپلئون هیل این کتاب را با الهام از اندرو کارنگی که جزو ثروتمندترین افراد جهان است و بررسی زندگی صدها فرد موفق دنیا نوشته و افراد موفق بسیاری نیز از آن به عنوان عامل موفقیت خود یاد کرده اند.

حتما بخوانید : خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

9. هفت عادت مردمان موثر (The 7 Habits of Highly Effective People)

نویسنده: استیون کاوی

هفت عادت مردمان موثر
هفت عادت مردمان موثر

این کتاب از برترین کتاب ها در زمینه موفقیت است، به نظر نویسنده موفقیت در واقع از درون به بیرون نمود پیدا می کند، او معتقد است اکثر کتاب های رشد شخصی روی اصولی تمرکز دارند که تنها مشخص می کند اگر به شیوه خاصی رفتار شود چه اتفاقی خواهد افتاد اما دانستن این اصول باعث نمی شود فرد رفتار خود را تغییر دهد زیرا رفتار با ارزش های او تعیین می شود.

کتاب 7 عادت مردمان موثر روی هم تراز کردن ارزش های منحصر بفرد شخصی با بعضی اصول معتبر جهانی موفقیت تمرکز دارد که در نهایت به تغییر مثبت رفتارها منجر خواهد شد.

10. شازده کوچولو (The Little Prince)

نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپری

شازده کوچولو
شازده کوچولو

شازده کوچولو کتابی فوق العاده الهام بخش با بیان ساده و روان و در عین حال عمیق است که مفاهیم فلسفی و شاعرانه را در قالب داستانی کودکانه بیان کرده است.

پیام این کتاب گوش دادن به قلب خود برای بهتر دیدن جهان است کاری که بسیاری از آدم بزرگ ها از انجام آن ناتوان هستند.

در ادامه بخوانید : خلاصه داستان شازده کوچولو

منابع: bookbubgoodnet