بیوگرافی کامل و عکس های اینستاگرام نگار عابدی و همسر و فرزندش

عکس نگار عابدی
عکس نگار عابدی

نگار عابدی در 18 بهمن 1349 در اهواز، خوزستان ایران متولد شد.

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری و دانشجوی انصرافی رشته زبان انگلیسی است.

نگار عابدی از کودکی به بازیگری علاقه ی زیادی داشت. وی در ابتدا در دانشگاه در رشته زبان انگلیسی شروع به تحصیل نمود ولی با دیدن آگهی کلاس بازیگری به سمت بازیگری کشیده شد و توسط اساتیدی همچون خانم ها رویا تیموریان و مهتاب نصیرپور دوره های بازیگری دیده است.

فیلم ها و سریال های نگار عابدی

از نمایش های معروف او در تئاتر می توان به مصاحبه، مجلس‌ نامه، روی زمین، آندرانیک، زنی که زیاد می‌دانست، هر چی دلت بخواد، مهاجران، دن کیشوت، بازگشت به خان نخست، بیوه‌ های غمگین سالار جنگ، یک تنبیه با شکوه، خانه، آسمان روز های برفی، ملا نصرالدین، مرثیه‌ ای برای یک سبک‌ وزن، آخرین پر سیمرغ، تئاتر شهر، ورود آقایان ممنوع، لباسی برای میهمانی، افسون معبد سوخته، چراغ‌ ها را خاموش نکنید، فکاهی نامه یک زن، شهادت‌ خوانی قدمشاد مطرب، مادر بزرگ یک مقدمه، بهمن و مافیا اشاره کرد.

نگار عابدی و دخترش اما
نگار عابدی و دخترش اما

از سریال های عابدی می توان دوستانه، دودکش در کنار هومن برق نورد و بهنام تشکر، شمعدونی در کنار آتنه فقیه نصیری و محمد نادری، گاهی به پشت سر نگاه کن در کنار هدایت هاشمی و امین تارخ، تعبیر وارونه یک رویا، حالت خاص، پادری در کنار هومن برق نورد و بهنام تشکر، آرام می‌ گیریم در کنار ثریا قاسمی، هست و نیست، سر دلبران و گاندو را نام برد.

شیرین، مانا در کنار رویا نونهالی، یه حبه قند، دهلیز، گنجشکک اشی‌ مشی، شب بیرون در کنار هوتن شکیبا و باران کوثری، خانه ای کنار ابر ها در کنار هدایت هاشمی، نیم، آب نبات چوبی در کنار رضا عطاران و سحر قریشی، صدای منو می شنوید، سد معبر در کنار حامد بهداد و باران کوثری و دارکوب از فیلم های موفق او محسوب می شوند.

نگار عابدی سال ها پیش با هدایت هاشمی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام اما هاشمی می باشد. این زوج از هم جدا شده اند.

جوایز نگار عابدی

  • جایزه سوم بازیگری هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای نمایش لباسی برای میهمانی
  • جایزه کانون ملی منتقدان برای نمایش آندرانیک – سال  1382
  • جایزه دوم بازیگری پانزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی برای فکاهی نامه یک زن
  • جایزه دوم بازیگری جشنواره یازدهم تئاتر دفاع مقدس برای نمایش چراغ‌ ها را خاموش نکنید – سال 1383
  • جایزه یونیسف برای فیلم سینمایی مانا – سال 1387
نگار عابدی
نگار عابدی

فعالیت اصلی نگار عابدی تئاتر است.

در رشته ی پیلاتس فعالیت می کند.

خودش می گوید که اگر بازیگر نمی شد حتما روانشناش شده بود.