چند نکته کلیدی قبل از خرید جاروبرقی که بهتر است حتما بدانید

نزدیک بهار است و احتمالا حتی خود شما که در حال مطالعه این مطلب هستید قصد خانه تکانی منزل خود را دارید. اما در این بهبوهه رفت و روب و گردگیری، اهمیت وجود یک جاروبرقی خوب را به هیچ وجه نمی توان انکار کرد.

تا جایی که حتی شاید قصد داشته باشید جاروبرقی کهنه خود را با یک جاروی نو تعویض کنید. اما چه نوع جاروبرقی ای مناسب کار شماست؟ بزرگ باشد یا کوچک؟ سطلی باشد یا خوابیده؟ برای پاسخگویی به این سوالات گروه تولیدی پاکشوما شما را به مطالعه ادامه این مطب دعوت می کند.

گام اول، قدرت مکش

قدرت مکش جاروبرقی
قدرت مکش جاروبرقی

قدرت مکش از اصلی ترین فاکتور های ارزیابی کیفیت جاروبرقی می باشد. پس از خرید جاروبرقی های کم توان بپرهیزید. بهترین توان برای مصارف خانگی و اداری بین 1300 تا 2400 وات می باشد.

هر چه کم صداتر، بهتر

فکر نمیکنم هیچکس از صدای گوش خراش جاروبرقی لذت ببرد بنابراین روی این موضوع حساسیت به خرج دهید و تنها به حرف های فروشنده مبنی بر کم صدا بودن دستگاه بسنده نکنید.

جاروبرقی
جاروبرقی

برای اطمینان از صدای دستگاه به وبسایت های معتبر فروش لوازم خانگی مراجعه کرده و میزان دسیبل دستگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنید. هر چه دسیبل کمتر، دستگاه کم صداتر! برای مثال مشتریان در وبسایت پاکشوما سنتر میتوانند میزان صدای تمامی دستگاه ها را به تفکیک مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنند.

ارتفاع دسته جاروبرقی مهم است

اگر میخواهید دچار کمردرد نشوید، حتما دنبال جاروبرقی ای باشید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. وجود این آپشن به شما کمک میکند تا ارتفاع دسته را با توجه به قد خود تنظیم کنید .

دسته جاروبرقی
دسته جاروبرقی

به این صورت هنگام استفاده از آن کمتر دچار کمردرد یا گرفتگی عضلات پشت می‌شوید.

نوع کیسه را بررسی کنید

حتما قبل از خرید سوال کنید که کیسه استفاده شده در جاروبرقی دائمی است یا یکبار مصرف. بر اساس تجربه کاربری، بهترین نوع کیسه‌های جاروبرقی، کیسه‌های پاکتی و کاغذی یکبار مصرف است که بعد از هر بار استفاده با زباله‌ها دور ریخته می‌شود.

به این ترتیب پاکسازی و تمیز کردن جاروبرقی بعد از هر بار جارو کردن ممکن می‌شود و شما مجبور نیستید هربار کیسه پارچه ای پر از گرد و غبار را خالی کرده، بشویید و دوباره استفاده کنید.

برس های مختلف خیلی مفیدند

درزها و گوشه کنار های دیوار یا پنجره ها منبع گرد و غبار هستند . بنابراین سراغ جاروبرقی هایی بروید که برس های مختلفی برای تمیزکردن انواح سطوح مثل سرامیک، مبلمان، پرده ها و گوشه های زاویه دار داشته باشند.

برس جاروبرقی
برس جاروبرقی

به کمک این برس ها هیچ گوشه از منزلتان کثیف و غبار آلود باقی نمی ماند.

قابلیت جذب مایعات

دقت کنید که به هیچ وجه نباید با جاروبرقی های معمولی آب را جارو کرد، چرا که این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد موتور آن می شود. بنابراین اگر در محیط خیس یا مرطوب از دستگاه استفاده می کنید، حتما به سراغ مدل هایی بروید که قابلیت جذب مایعات را داشته باشند.

صنعتی یا خانگی

دقت کنید که کاربری دستگاه اهمیت بالایی دارد. برای مثال جاروبرقی سطلی به دلیل توان بالاتر و مخزن بزرگتر بیشتر برای استفاده صنعتی و اداری به کار میروند.

جاروبرقی صنعتی
جاروبرقی صنعتی

در حالی که جاروبرقی های خانگی توان پایین تر و مخزن کوچکتری دارند و لازم است پس از هر نیم ساعت استفاده به آنها استراحت بدهید.
به عنوان کلام پایانی اگر قصد خرید، مقایسه و یا کسب اطلاعات درمورد انواع جاروبرقی ها را دارید، وبسایت فروشگاهی لوازم خانگی پاکشوما سنتر را برای خریدی آسان و مطمئن به شما پیشنهاد می کنیم.

به قلم : دینا فراهانی- کارشناس دیجیتال مارکتینگ پاکشوما