بیوگرافی و عکس های اینستاگرام یوسف تیموری و همسر و پسرش + فیلم ها و سریال ها

بیوگرافی و زندگی نامه یوسف تیموری

عکس یوسف تیموری
عکس یوسف تیموری

یوسف تیموری واقف به انگلیسی Yousef Teymouri در 6 دی 1358 در غرب تهران، ایران متولد شد.

پدرش فریدون تیموری از بازیگران و گویندگان رادیو قبل از انقلاب می باشد.

یوسف دو خواهر و یک برادر دارد و خودش فرزند دوم خانواده می باشد.

او فوق دیپلم هنر و دانش آموخته هنرستان صدا و سیما و یکی از هنرجویان ممتاز کلاس های استاد سمندریان بوده است. او در سال 1376 با بازی در سریال سیب خنده به دنیای بازیگری وارد شد.

فیلم ها و سریال های یوسف تیموری

از فیلم های معروف او می توان به دختر شیرینی فروش، معادله، بوتیک در کنار محمدرضا گلزار، دختر میلیونر در کنار مهران غفوریان، خواستگار محترم، در شب عروسی، پرستو های عاشق در کنار حامد کمیلی و پا تو کفش من نکن در کنار بهنوش بختیاری و سحر قریشی اشاره کرد.

مجید دلبندم،قطار ابدی، زیر آسمان شهر در کنار حمید لولایی و مهران غفوریان، کوچه اقاقیا در کنار رضا عطاران، یک وجب خاک، خط شکن، ماه عسل، باغ شیشه ای، راه در رو، دست بالای دست در کنار جواد عزتی، سایه سلطان، خروس در کنار جواد رضویان، حالت خاص و پنچری از سریال موفق او در تلویزیون محسوب می شوند.

یوسف تیموری واقف و همسرش راپان تیموری
یوسف تیموری و همسرش راپان تیموری

یوسف تیموری در سال با یک دختر تایلندی به نام راپان تیموری ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام آرمین تیموری است که در سال به دنیا آمد.

یوسف تیموری در مورد نحوه آشنایی و علت ازوداج با همسر تایلندی اش می گوید : برای بازیگری مثل من، ازدواج با یک دختر ایرانی کمی سخت بود. به دلیل اینکه ناخود آگاه زمینه ذهنی نسبت به میزان جدیت حرف های من داشتند که شاید دروغ است و من در حال نقش بازی کردنم.

واقعیت این است که به مسئله زندگی مشترک جدی نگاه نمی کردند یا کمتر این نگاه را داشتند. اولین بار که همسرم را دیدم و به او گفتم که در ایران بازیگر هستم، تا مدت ها فکر می کرد که من به او دروغ گفته ام.

علاوه بر بازیگری در کار صادرات و واردات لوستر های مدرن است.

یوسف تیموری و پسرش آرمین تیموری
یوسف تیموری و پسرش آرمین تیموری

بوکس، شنا و اسکی ورزش های مورد علاقه ی او محسوب می شوند.

رضا شفیعی جم دوست نزدیک اوست.

به شعر نو و اشعار سهراب سپهری علاقه ی خاصی دارد.

گیتار می زند.