8 روش خانگی برای قرمز شدن لب ها به صورت طبیعی

چگونه لب سرخ طبیعی داشته باشیم
چگونه لب سرخ طبیعی داشته باشیم؟

داشتن لب های قرمز نشانه ی سلامتی بدن بوده و باعث زیبا تر و جذاب تر شدن لبخند شما می شود. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن و مصرف نوشیدنی های کافئین دار باعث تیرگی لب ها می شود.

در ادامه همراه کوکا باشید تا با راه هایی برای قرمز کردن لب ها به صورت طبیعی بیشتر آشنا شوید؛

چگونه لب های قرمز طبیعی داشته باشم؟

1. لب ها  را با یخ ماساژ دهید

ماساژ روزانه لب ها با یخ باعث افزایش جریان خون در لب ها شده و به قرمز شدن طبیعی لب ها کمک می کند.

2. لب ها را لایه برداری کنید

لایه برداری به پاک سازی سلول های مرده از روی پوست لب کمک کرده و با رفع تیرگی لب به قرمز شدن آن کمک می کند.

هر شب قبل از خواب یک مسواک نرم را مرطوب کنید و به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها بکشید، این کار علاوه بر لایه برداری با افزایش گردش خون در لب ها باعث قرمز رنگ شدن آن ها می شود.

3. اسکراب شکر استفاده کنید

اسکراب لب خانگی شکر و عسل به لایه برداری پوست لب کمک کرده و یکی از بهترین روش ها برای درمان بی رنگی لب ها و قرمز شدن آن ها محسوب می شود؛

مقداری شکر و عسل را با هم ترکیب کنید، به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها بمالید و سپس با آب سرد خوب بشویید.

4. از مرطوب کننده لب استفاده کنید

خشکی لب و عدم آبرسانی کافی به آن ها عامل اصلی تیرگی لب ها محسوب می شود. استفاده از مرطوب کننده های طبیعی لب مانند انواع روغن های گیاهی و کره کاکائو به آبرسانی لب ها کمک کرده و باعث قرمز شدن آن ها می شود.

5. لب ها را با جوش شیرین ماساژ دهید

جوش شیرین یک روش طبیعی برای داشتن لب های قرمز است؛ مقداری جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کنید و به مدت 1 دقیقه به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها ماساژ دهید، سپس با آب سرد بشویید و بر روی لب ها مرطوب کننده بمالید.

6. از میوه های مفید برای قرمز کردن لب ها استفاده کنید

چغندر قرمز

چغندر قرمز دارای رنگ قرمز طبیعی است و می تواند به طور طبیعی باعث قرمز شدن لب ها شود؛ یک چغندر قرمز را در مخلوط کن بریزید تا خمیری ایجاد شود، این خمیر را بر روی لب ها بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

انار

انار یکی دیگر از میوه های مفید برای داشتن لب ها قرمز طبیعی محسوب می شود؛ دانه های یک انار را با مقداری خامه درون مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا خمیری ایجاد شود، این خمیر را بر روی لب ها بمالید تا قرمز شوند.

توت فرنگی

توت فرنگی یکی دیگر از میوه ها برای داشتن لب های قرمز است؛ مقداری شیر را با توت فرنگی له شده مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه لب ها را با آن ماساژ دهید، سپس با آب سرد بشویید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی ترکیباتی است که باعث قرمز شدن طبیعی لب ها می شوند؛ یک گوجه فرنگی را درون مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا خمیری حاصل شود، این خمیر را بر روی لب ها بمالید و خوب ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید.

آب لیمو ترش

آب لیمو ترش تازه دارای خواص سفید کنندگی قوی است که با لایه برداری پوست تیره لب به قرمز رنگ شدن آن ها کمک می کند؛ مقداری آب لیمو ترش تازه را بر روی لب ها ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید.

خیار

خیار هم یکی از میوه های سفید کننده محسوب می شود که به قرمز شدن طبیعی لب کمک می کند؛ یک تکه خیار یا مقداری آب خیار را بر روی لب ها بگذارید و اجازه دهید 5 دقیقه بماند تا لب ها را قرمز کند.

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یک روش طبیعی برای داشتن لب های قرمز و نرم می باشد؛ مقداری ژل آلوئه ورا را با عسل و تمشک له شده ترکیب کنید تا خمیری ایجاد شود. این خمیر را بر روی لب ها بمالید، بگذارید پنج دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

7. خشکی لب را درمان کنید

خشکی لب یکی از علل تیرگی لب هاست که به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عدم مراقبت صحیح از لب ها ایجاد می شود.

استفاده از گلیسیرین به درمان خشکی لب ها کمک کرده و باعث قرمز شدن آن ها می شود؛ قبل از خواب پنبه ای را به گلیسیرین آغشته کنید و بر روی لب ها بمالید.

8. از ماسک برای قرمز شدن لب ها استفاده کنید

ماسک روغن نارگیل و روغن زیتون

روغن ها با تغذیه و آبرسانی پوست لب باعث روشنی لب شده و به قرمز شدن رنگ آن کمک می کنند؛ مقداری روغن زیتون و روغن نارگیل را با شکر ترکیب کرده و بر روی لب ها ماساژ دهید تا به قرمز شدن لب ها کمک کند.

ماسک روغن بادام شیرین

روغن بادام به عنوان مرطوب کننده عمل کرده و با آبرسانی لب ها باعث قرمز شدن رنگ آن ها می شود؛ مقداری روغن بادام را با شکر ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید و سپس با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

در ادامه بخوانید : روش های طبیعی برای صورتی شدن لب ها

منبع : girlscosmo


فال حافظ کوکا