بیوگرافی و عکس های جدید تارکان خواننده ترک و همسرش پینار دیلک

بیوگرافی و زندگی نامه تارکان

عکس تارکان
عکس تارکان

تارکان با نام اصلی تارکان توت‌ اوغلو به انگلیسی Tarkan در 17 اکتبر 1972 در شهر آلتزی، آلمان غربی متولد شد.

پدرش علی توت‌ اوغلو و مادرش نشه قهرمان زاده هر دو ترک هستند.

تارکان یک برادر ناتنی به نام آدنان و دو خواهر ناتنی به نام های گلیه و نوری از ازدواج او مادرش دارد، او همچنین یک برادر بزرگتر به نام هانان و یک خواهر کوچکتر به نام هانتان دارد.

قد او 173 سانتیمتر است.

او در سال 1986 همراه با خانواده به ترکیه آمدند و ساکن شهر کارامورسل شدند، تارکان در مدرسه موسیقی کارامورسل شروع به تحصیل در زمینه موسیقی سنتی کرد. چند سال بعد همراه خانواده به استانبول مهاجرت کرده و در مدرسه موسیقی اوسکودر  به تحصیلش ادامه داد.

بعد از اتمام دبیرستان وقتی که در رشته دانشگاهی مورد علاقه‌اش پذیرفته نشد، تصمیم گرفت به آلمان مهاجرت کند ولی در همین موقع با صاحب شرکت موزیک استانبول مهمت ساگاتوغلو آشنا شد و قرارداد ساخت آلبوم موسیقی را امضا کرد.

در سال 97 پس از موفقیت و فروش شگفت‌ انگیز آلبوم اولوروم سنه در اروپا و آمریکا کارشناسانِ موسیقی به تارکان لقب مگا استار یعنی فوق ستاره را دادند.

تارکان و زنش پینار دیلک , تارکان و همسرش
تارکان و زنش پینار دیلک

آلبوم ها و آهنگ های تارکان

تارکان در سال 1992 اولین آلبوم اش را با نام yine sensiz به صورت نوار کاست منتشر کرد، در سال 1994 دومین آلبوم تارکان با عنوان A-acayipsin در ترکیه منتشر شد.

او در سال 1995 به آمریکا مهاجرت کرد و ساکن شهر نیویورک شد. تارکان در سال 1997 شرکت موسیقی خود را تأسیس کرده و تحت عنوان آن آلبوم olurum sana را منتشر کرد.

تارکان در سال 1998 با گروه موسیقی بین‌المللی قراردادی امضا کرد و گلچینی از ترانه‌ هایش را با نام تارکان در کشور های فرانسه، آرژانتین، روسیه و هلند منتشر کرد این آلبوم در مکزیک جایزه پلاتین و در آلمان، بلژیک، فرانسه، هلند، سوئد، کلمبیا و لوکزامبورگ جوایز طلایی دریافت کرد ولی بزرگ‌ ترین آن‌ ها جایزه موسیقی جهانی بود که در سال 1999 به دلیل فروش بالای ترانه شیماریک نصیب او شد، ترانه شیماریک حتی فروش آهنگ‌ های مدونا و شکیرا را پشت سر گذاشته بود.

اولین آلبوم تارکان با برند کمپانی خودش در تابستان سال 2003 با نام طوطی وارد بازار شد، آلبوم نزدیک تر بیا به زبان انگلیسی در سال 2006 در اروپا و آمریکا عرضه شد.

سال 2008 تارکان آلبوم متامورفوز را به بازار عرضه کرد که بهترین آلبوم سال 2008 در ترکیه لقب گرفت. او در سال 2010 آلبوم جدید خود به نام Adimi Kalbine Yaz را به بازار عرضه کرد. مگا استار تارکان در سال 2016 آلبومی تحت عنوان وفا به عهد منتشر کرد.

تارکان خواننده ترک
تارکان خواننده ترک

تارکان در 19 سالگی با مدل فرانسوی ژولیت رابطه‌ ای را آغاز کرد که دو سال به طول انجامید، او در سال 1994 با الیف دائدویرن نامزد شد این دو در سال 96 از هم جدا شدند. او در سال 2001 با بیلگه اوزترک نامزد شد و در حالیکه انتظار می رفت این دو با هم ازدواج کنند آن ها در سال 2008 از هم جدا شدند.

تارکان در سال 2016 در آلمان با پینار دیلک ازدواج کرد.

ثروت او حدود 215 میلیون دلار تخمین زده می شود.

در سال های گذشته گزارش های ضد و نقیضی در مورد همجنسگرا بودن این خواننده ترک منتشر شده است که خود وی آنها را تایید نکرده است. شاید عروسی وی با یک زن طرفدارش پاسخی برای این موضوع باشد !