چگونه لب های صورتی طبیعی و خوشرنگ داشته باشیم؟

روش های طبیعی برای صورتی نگه داشتن لب ها
روش های طبیعی برای صورتی نگه داشتن لب ها

گفته شده که زیباترین چیزی که می توانید داشته باشید، لبخند شماست، زیبایی لبخند فقط به داشتن دندان های ردیف و سفید نیست بلکه لب ها هم نقش مهمی در داشتن یک لبخند زیبا ایفا می کنند. لب های زیبا و سالم باید نرم، صاف و صورتی رنگ باشند.

بد نیست بدانید که لب ها بیشتر از پوست نیاز به مراقبت دارند چون غدد عرق ندارند، بنابراین به مراقبت های ویژه روزانه نیاز دارند تا همیشه مرطوب و سالم به نظر برسند.

در ادامه همراه کوکا باشید تا با راه ها و روش های داشتن لب های زیبا، سالم و صورتی رنگ بیشتر آشنا شوید؛

چگونه لب هایی صاف و صورتی رنگ داشته باشیم؟

1. لب های خود را لایه برداری کنید

لب های خود را پاک سازی و لایه برداری کنید، این کار به از بین رفتن سلول های مرده پوست لب کمک کرده و باعث افزایش گردش خون در آن ها می شود.

توصیه می شود که هر شب قبل از خواب مقداری بالم لب بر روی لب ها بمالید و یک مسواک نرم یا پارچه ی نخی را به آرامی بر روی لب ها ماساژ دهید تا سلول های مرده را از بین ببرد.

همچنین می توانید از ماسک های لایه بردار لب استفاده کنید؛

ماسک لایه بردار توت فرنگی و عسل

ماسک توت فرنگی و عسل به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین C که دارد به لایه برداری و تغذیه لب ها کمک کرده و باعث خوشرنگ تر و صورتی رنگ شدن آن ها می شود.

یک توت فرنگی را له کنید و به یک قاشق چای خوری عسل طبیعی و یک قاشق چای خوری روغن زیتون ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس با یک پارچه نخی تمیز پاک کنید.

ماسک دانه انار

انار یکی از میوه های شفت انگیز برای سلامتی بدن می باشد و استفاده از ماسک دانه انار یکی از بهترین روش ها برای روشن شدن لب های تیره می باشد.

دانه های یک انار شیرین را خرد کنید و با مقداری خامه ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس با آب گرم خوب بشویید.

ماسک روغن بادام و لیمو ترش

این ماسک به پاک سازی و لایه برداری لب ها از سلول های مرده کمک کرده و باعث خوشرنگ تر و نرم تر شدن لب ها می شود.

چند قطره روغن بادام را با چند قطره آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

2. اسکراب و ماسک لب خانگی استفاده کنید

اسکراب لب و همچنین ماسک لب می توانند باعث نرم تر و خوشرنگ تر شدن لب ها شود؛

اسکراب شیر و زردچوبه

اگر می خواهید لب های نرم و صورتی رنگ طبیعی داشته باشند می توانید از اسکراب شیر و زردچوبه استفاده کنید.

یک قاشق چای خوری شیر سرد را با نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه ترکیب کنید و بر روی لب ها بمالید، بگذارید 5 تا 6 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

اسکراب لب شکر و روغن زیتون یا روغن نارگیل

لایه برداری و آب رسانی لب ها بسیار مهم هستند چون باعث کاهش سلول های مرده پوست لب شده و به تغذیه آن ها کمک می کنند. استفاده از اسکراب لب خانگی نقش مهمی در لایه برداری لب ها دارد.

یک قاشق غذا خوری شکر سفید یا قهوه ای را با یک قاشق غذا خوری روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب کنید، به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها بمالید و سپس با یک پارچه ی مرطوب پاک کنید.

ماسک عسل و لیمو ترش

ماسک عسل و لیمو ترش تازه به طور طبیعی باعث صورتی رنگ شدن و مرطوب شدن پوست لب می شود.

یک قاشق چای خوری عسل طبیعی را با 1/2 قاشق چای خوری آب لیمو تازه ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید، بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و لب ها را با روغن های گیاهی چرب کنید.

ماسک کره کاکائو و شکلات

کره کاکائو و شکلات حاوی مقادیر بسیار بالای آنتی اکسیدان هستند و به طور طبیعی باعث آبرسانی به پوست لب می شوند. استفاده از ماسک کره کاکائو و شکلات یکی از بهترین روش ها برای درمان خشکی لب محسوب می شود.

یک قاشق چای خوری کره کاکائو را با یک تکه شکلات تلخ آب شده و یک کپسول ویتامین E ترکیب کنید و بر روی لب ها بمالید، بگذارید 10-15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

ماسک ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و آبرسانی طبیعی است که به مرطوب شدن لب ها و درمان خشکی لب کمک می کند.

مقداری ژل آلوئه ورا تازه را با چند قطره روغن زیتون ترکیب کنید و آن را مانند بالم لب، بر روی لب ها بمالید.

ماسک لب لیمو ترش و گلیسیرین

اگر لب های تیره دارید و دچار خشکی لب هستید به شما توصیه می کنیم که از ماسک لیمو ترش و گلیسیرین استفاده کنید چون با مرطوب کردن لب ها باعث روشن تر و نرم تر شدن آن ها می شود.

یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه را با یک قاشق چای خوری گلیسیرین ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید و خوب ماساژ دهید سپس با آب گرم بشویید.

ماسک گشنیز

گشنیز تازه دارای ترکیباتی است که به کاهش رنگدانه های لب های تیره کمک کرده و باعث روشن تر و صورتی رنگ شدن آن ها می شود.

پنج برگ گشنیز را له کنید و بر روی لب ها بگذارید، اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

3. آب بنوشید

نوشیدن آب کافی در طول روز (حداقل 8 لیوان) می تواند باعث آبرسانی لب ها شده و احتمال خشکی لب را کاهش دهد.

4. کپسول ویتامین E استفاده کنید

متخصصان زیبایی توصیه می کنند که یک کپسول ویتامین E را باز کنید و محتویات آن را بر روی لب ها بمالید تا با افزایش گردش خون در لب ها به ایجاد سلول های جدید کمک کرده و لب های شما را نرم تر کند.

5. بالم لب ضد آفتاب استفاده کنید

همه ی ما می دانیم که برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم اما بد نیست بدانید که برای محافظت از لب ها هم بهتر است که از بالم لب ضد آفتاب با SPF 15 استفاده کرد.

6. از رنگ های گیاهی و طبیعی استفاده کنید

اگر می خواهید لب های قرمز طبیعی داشته باشید به شما توصیه می کنیم که مقداری آب تمشک، آب انار یا آب چغندر را بر روی لب ها بمالید تا موقتا آن ها را قرمز یا صورتی رنگ کند.

7. کمتر در معرض سموم قرار بگیرید

سموم و آلودگی های شیمیایی موجود در هوا و همچنین سیگار کشیدن می توانند منجر به تیره تر و چروک شدن لب ها شوند.

توصیه می شود که تا حد امکان سیگار نکشید و از قرار گرفتن در محیط های آلوده اجتناب کنید.

8. قبل از خواب آرایش لب را پاک کنید

خوابیدن با آرایش ممکن است آسیب های جدی به پوست صورت و لب ها وارد کند به همین دلیل توصیه می شود که هر شب قبل از خوب آرایش صورت خود را پاک کنید.

9. قبل از استفاده از رژلب، لب ها را چرب کنید

رژلب ممکن است باعث خشکی لب و پوسته پوسته شدن آن شود به همین دلیل توصیه می شود که قبل از رژلب زدن، از یک بالم لب یا روغن برای چرب کردن آن ها استفاده کنید.

منابع : healthlinestylecraze