محمد علی فلاحتی نژاد قهرمان وزنه برداری درگذشت + بیوگرافی و عکس

محمد علی فلاحتی نژاد امروز به دلیل بیماری کلیوی فوت کرد.

محمد علی فلاحتی نژاد، قهرمان سابق وزنه برداری که در سال 2003 به مدال طلای جهان در دسته 77 کیلوگرم رسیده بود، بعد از تحمل یک بیماری سخت امروز دار فانی را وداع گفت.

این قهرمان وزنه برداری به دلیل نارسایی کلیه در یک ماه اخیر وضع خوبی نداشت و امروز در بیمارستان امید تهران برای همیشه دیده بر جهان فروبست.

محمد علی فلاحتی نژاد
محمد علی فلاحتی نژاد

بیوگرافی و زندگی نامه

این قهرمان خوشنام در تیرماه سال 1355 به دنیا آمده بود، در بازی های آسیایی 2002 بوسان به مدال برنز رسید و یک مدال نقره از مسابقات قهرمانی آسیا 2003 نیز در کارنامه دارد. او چند سال بعد از دوران قهرمانی خود به کادرفنی تیم ملی وزنه برداری در دوران ریاست حسین رضازاده اضافه شد و حتی مدتی در سال 89 سرمربیگری تیم ملی را برعهده گرفت.

به گفته خیلی از کارشناسان وزنه برداری فلاحتی نژاد،‌نقش ویژه ای در پیشرفت کیانوش رستمی و بهداد سلیمی که قهرمانان کنونی وزنه برداری محسوب می شوند،‌ایفا کرد.

سال 2012 بود که فلاحتی نژاد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری عراق مشغول به کار شد اما انگار اجل مهلتش نداد که بعد از 41 سالگی و در دوران پختگی بتواند به وزنه برداری ایران خدمت کند.

در چند روز اخیر وزیر ورزش بعد از ملاقات از این قهرمان ارزنده، دستور داده بود با همکاری وزارت بهداشت برای بهبود وی تلاش ویژه صورت بگیرد اما این اقدامات هم موثر نبود تا جامعه ورزش کشور در غم از دست دادن او سیاهپوش شود.