بیوگرافی و عکس های اینستاگرام جاش برولین و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه جاش برولین

جاش برولین
جاش برولین

جاش برولین با نام کامل جاش جیمز برولین به انگلیسی Josh Brolin در 12 فوریه 1968 در سانتا مونیکا، کالیفرنیا آمریکا متولد شد.

مادرش جین کامرون فعال محیط زیست و پدرش جیمز برولین بازیگر هالیوود هستند. پدر و مادرش زمانی که جاش 16 ساله بود از هم جدا شدند.

جاش یک برادر بزرگتر به نام جس و یک خواهر و برادر کوچک تر به نام های مولی و جیسون دارد.

قد او 179 سانتیمتر است.

در دوران دبیرستان به مدت 5 سال به کلاس های بازیگری تئاتر در در نیویورک می رفت. جاش بازیگری را از سنین نوجوانی با بازی در سریال های تلویزیونی شروع کرد.

جاش برولین و همسرش کاترین بوید
جاش برولین و همسرش کاترین بوید

فیلم های جاش برولین

جاش برولین با ایفای نقش در فیلم گونیس به دنیای بازیگری در هالیوود وارد شد.

از فیلم های معروف او می توان به مرد توخالی، تنها شجاعان، در درون دریا، ملیندا و ملیندا، جایی برای پیرمرد ها نیست در کنار تامی لی جونز و خاویر باردم، گانگستر آمریکایی در کنار دنزل واشنگتن و راسل کرو، دبلیو در کنار الیزابت بنکس، میلک در کنار شان پن و وال استریت : پول هرگز نمی خوابد اشاره کرد.

شهامت واقعی، غریبه ای سیاه و دراز را ملاقات خواهی کرد، نقش تانوس در فیلم انتقام جویان در کنار کریس ایوانز، مردان سیاه پوش 3، روز کارگر در کنار کیت وینسلت، جوخه گانگستر، اولد بوی در کنار الیزابت اولسن، شهر گناه : بانویی که به خاطرش می کشم، سیکاریو 1 و 2 و ددپول 2 از دیگر فیلم های موفق او محسوب می شوند.

جاش برولین برای بازی در فیلم میلک نامزد جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال 2008 شد.

جاش برولین
جاش برولین

برولین در سال 1988 با بازیگر آلیس آدیر ازدواج کرد، حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های ایدن و ترور می باشند. این دو در سال 1994 از هم جدا شدند. پس از آن به مدت 6 ماه با مینی درایور بازیگر نامزد شد اما در نهایت از او هم جدا شد.

جاش در سال 2004 با بازیگر دایان لین ازدواج کرد، آن ها در سال 2013 طلاق گرفتند.

جاش برولین در سال 2015، با مدل کاترین بوید نامزد شد، آن ها در سال 2016 با هم ازدواج کردند و فرزند دختر آن ها وستلین، در سال 2018 متولد شد.

خاویر باردم و بنیسیو دل تورو دوستان صمیمی او هستند.

در مصاحبه ای اعلام کرده که اگر بازیگر نمی شد قطعا یک آشپز شده بود.

جاش برولین در نقش تانوس در فیلم انتقامجویان
جاش برولین در نقش تانوس

او و پدرش در نقش دو رییس جمهور آمریکا بازی کرده اند؛ پدرش در نقش رونالد ریگان و خودش در نقش جورج بوش.

در دوران نوجوانی عضو یک گروه خلافکار متشکل از پسران نوجوان پولدار و فقیر در سانتا باربارا بود که در آن مجبور به دزدی ماشین و مصرف موارد مخدر مانند هروئین شده بود.

جاش به عنوان یک معامله گر سهام هم فعالیت می کند.

ثروت او حدود 35 میلیون دلار تخمین زده می شود.