بیوگرافی و عکس های اینستاگرام جانی دپ و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه جانی دپ

عکس جانی دپ
عکس جانی دپ

جانی دپ با نام کامل جان کریستوفر دپ دوم به انگلیسی Johnny Depp در 9 ژوئن 1963 در اوونز بروو، کنتاکی آمریکا متولد شد.

مادرش بتی سو پالمر پیشخدمت و پدرش جان کریستوفر دپ مهندس مکانیک بودند.

جانی یک برادر بزرگتر به نام دنیل دپ و دو خواهر بزرگتر به نام های دب دپ و کریستی دمبروفسکی دارد، برادرش یک نویسنده است و خواهرش کریستی مدیر برنامه های او می باشد.

قد او 178 سانتیمتر است.

دپ در دوران کودکی همراه خانواده به جاهای مختلفی نقل مکان کردند و سرانجام در در سال 1970 در میرامار، فلوریدا ساکن شدند، والدین جانی در سال 1978 از هم جدا شدند و مادرش با رابرت پالمر ازدواج کرد.

لیلی رز دختر جانی دپ
لیلی رز دختر جانی دپ

دپ با گیتاری که مادرش در سن 12 سالگی به او هدیه داده بود نوازندگی را شروع کرد، او در سال 1979 درس را نیمه تمام گذاشت و به یک نوازنده ی راک تبدیل شد. او مدتی در گروه های بچه که بعد ها به روش شش تیر تغییر نام داد و همچنین گروه راک سیتی انجلز به عنوان نوازنده کار می کرد.

در دسامبر سال 1983 با لری آن آلیسون ازدواج کرد، لری او را به نیکلاس کیج معرفی کرد و زمینه ی ورود او به دینای بازیگری را فراهم کرد.

سریال ها و فیلم های جانی دپ

نخستین نقش اصلی جانی دپ در فیلم ترسناک و کلاسیک کابوس در خیابان الم بود.

از فیلم های معروف جانی دپ می توان به ادوارد دست قیچی در کنار وینونا رایدر، چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد در کنار لئوناردو دیکاپریو، بنی و جون، رویای آریزونا، اد وود، مرد مرده، دانی براسکو در کنار آل پاچینو، شجاع در کنار مارلون براندو، شکلات در کنار ژولیت بینوش و مردی که گریست اشاره کرد.

فیلم دزدان دریایی کارائیب 1 و 2 و 3 و 4 و 5، در جستجوی ناکجا آباد در کنار کیت وینسلت، پنجره مخفی، چارلی و کارخانه شکلات سازی، عروس مرده، دشمنان ملت در کنار کریستین بیل، آلیس در سرزمین عجایب در کنار آن هاتاوی، توریست در کنار آنجلینا جولی، رنگو و رنجر تنها در کنار آرمی هامر از دیگر فیلم های موفق او هستند.

بانوی آبی، خیایان جامپ شماره 21، هتل، باب اسفنجی شلوار مکعبی و مرد خانواده از سریال های تلویزیونی او هستند.

جانی دپ و امبر هرد
جانی دپ و امبر هرد

جانی دپ در سال 1983 با لوری آن آلیسون ازدواج کرد، این دو در سال 1985 از هم جدا شدند، در همان سال با بازیگر شریلین فن آشنا شد و به مدت 3 سال با او نامزد بود، پس از آن در سال 1989 با وینونا رایدر دوست شد اما پس از 3 سال از او هم جدا شد.

در سال 1994 با کیت ماس نامزد شد، این دو در سال 1998 از هم جدا شدند، در همان سال با بازیگر فرانسوی ونسا پارادی ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام لیلی رز دپ متولد سال 1999 و جان کریستوفر جک دپ سوم متولد سال 2002 هستند.

این زوج در سال 2012 از هم جدا شدند. جانی در سال 2012 با بازیگر آمریکایی امبر هرد دوست شد، این دو در سال 2015 با هم ازدواج کردند و در سال 2017 از هم جدا شدند.

جاین دپ تاکنون جوایز مهمی را دریافت کرده است؛ برای بازی در فیلم های سوئینی تاد در سال 2008، در جستجوی سرزمین رویایی در سال 2005 و دزدان دریایی کاراییب : نفرین مروارید سیاه در سال 2008 نامزد جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود.

او برای بازی در فیلم سوئینی تاد در سال 2008 برنده ی جایزه ی گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم های موزیکال شد.

جک پسر جانی دپ
جک پسر جانی دپ

برای بازی در فیلم های دزدان دریایی کارائیب : پایان جهان، سوئینی تاد، دزدان دریایی کاراییب : صندوق مرد مرده و دزدان دریایی کارائیب : نفرین مروارید سیاه برنده ی جایزه ی ام تی وی بهترین بازیگر مرد کمدی، نقش منفی، بهترین بازی و بهترین بازیگر مرد شده است.

جانی دپ حدود 20 خالکوبی یا تاتو بر روی بدنش دارد که بیشتر آن‌ ها نشان دهنده اشخاص و اتفاق‌ های مهم زندگی‌ اش هستند.

هلنا بونهام کارتر و تیم برتون کارگردان هالیوودی دوستان صمیمی او هستند و جانی پدر خوانده ی فرزندان آن ها می باشد.

مریلین منسون خواننده ی آمریکایی یکی از دوستان نزدیک او محسوب می شود.

جانی دپ
جانی دپ

او چندین خانه در فرانسه و لس آنجلس و یک جزیره ی شخصی در باهاما دارد.

در دوران کودکی به شکلات آلرژی شدید داشت.

به زبان فرانسوی تسلط کامل دارد.

دو دندان نقره ای دارد.

تا به حال چندین بار توسط مجلات معتبر به عنوان جذاب ترین بازیگر مرد هالیوود انتخاب شده است.

در سال 2007 دخترش به بیماری عفونت شدید کلیه ناشی از اشرشیا کلی دچار شده بود و پس از بهبودی و درمان در بیمارستانی در لندن، جانی 2 میلیون دلار به این بیمارستان کمک کرد، همچنین لباس کاپیتان جک اسپارو شخصیت فیلم دزدان دریایی کارائیب را به تن کرده و 4 ساعت برای کودکان بیمار این بیمارستان کتاب خواند.

از بدو تولد مبتلا به نزدیک بینی شده و درجه ی چشم چپش بسیار زیاد و نزدیک به نابینایی می باشد، خودش گفته که این مشکل را با جراحی نمی توان برطرف کرد.

عکس جدید جانی دپ
عکس جدید جانی دپ

او برای لباس های جین پاره ای که می پوشد در بین طرفدارانش مشهور شده است.

نام جانی دپ در کتاب رکورد های جهانی گینس به عنوان گران‌ ترین بازیگر با دستمزد 75 میلیون دلار ثبت شده‌ است.

در سال 1999 ستاره ای را در پیاده روی مشاهیر هالیوود به دست آورد.

ثروت او حدود 200 میلیون دلار تخمین زده می شود.

آیا جانی دپ مبتلا به بیماری سرطان شده است؟

در سال 2018 پس از سفر به آلمان و روسیه طرفداران که متوجه کاهش وزن شدید او شدند، در شبکه های اجتماعی ابراز نگرانی کردند که شاید او به بیماری سرطان مبتلا شده باشد.

اما یک منبع نزدیک به او گفته که جای نگرانی نیست، جانی برای بازی در فیلم جدیدش وزن خود را کاهش داده است.

فال حافظ کوکا