بیوگرافی خواندنی و عکس های جدید جان سینا و همسرش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه جان سینا

عکس جان سینا
عکس جان سینا

جان سینا با نام کامل جان فلیکس آنتونی سینا به انگلیسی John Cena در 23  آوریل 1977 در وست نیوباری، ماساچوست آمریکا متولد شد.

مادرش کارول و پدرش جان فیلیکس آنتونی سینا هستند.

جان سینا یک برادر بزرگتر به نام دن و سه برادر کوچکتر به نام های مت، شان و استیو دارد.

قد او 184 سانتیمتر و وزن او حدود 114 کیلوگرم می باشد.

او در دبیرستان مرکزی کاتولیک در لارنس، ماساچوست درس خواند و سپس به کالج اسپرینگفیلد راه یافت و در رشته ی فیزیولوژی ورزشی فارغ التحصیل شد. در دانشگاه در تیم فوتبال آمریکایی کالج عضو بود و پس از پایان تحصیلات به عنوان مربی بدنسازی و راننده ی لیموزین کار می کرد.

جان سینا و دیو باتیستا
جان سینا و دیو باتیستا

در سال 2002 فعالیت در رشته ی کشتی کچ را شروع کرد. او تاکنون 13 بار قهرمان کمربند دبلیو دبلیو ئی شده است، همچنین 3 بار قهرمان سنگین‌ وزن جهان در کل 16 بار قهرمانی جهان شده و به همراه ریک فلیر در این زمینه رکورددار محسوب می شود.

او توانسته دو بار در مسابقات 30 نفره رویال رامبل و در سال های 2008 و 2013 پیروز شود. سینا در حال حاضر در راو و اسمکدون فعالیت می‌ کند.

جان سینا در اولین مسابقه اش مقابل کرت انگل قرار گرفت و با وجود اینکه در این مسابقه شکست خورد اما بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. در سال 2004 در مسابقات رسلمنیا 20 با شکست دادن بیگ شو برای اولین بار قهرمان کمربند ایالات متحده آمریکا شد.

در رسلمنیا 21 با شکست دادن جی بی ال کمربند دبلیو دبلیو ئی و اولین قهرمان اش در جهان را به دست آورد. در رسلمنیا 22 با تریپل اچ مسابقه داد و در آن پیروز شد. در رسلمنیا 28 در مقابل راک (دواین جانسون) به میدان رفت و شکست خورد.

در رسلمنیا 30 با بری وایت مسابقه داد و پیروز شد. جان در رسلمنیا 33 در یک مسابقه تگ تیم مختلط به همراهی نیکی بلا توانستند د میز و مریس را شکست دهند.

جان سینا و نامزدش نیکی بلا
جان سینا و نامزدش نیکی بلا

فیلم های جان سینا

او از سال 2006 با بازی در فیلم تفنگ دار دریایی به دنیای هالیوود راه یافت.

از فیلم های معروف جان سینا می توان به 12 راند، افسانه ها، خانواده ریونیون، فرد 1 و 2 و 3، خماری : قسمت سوم، فاجعه، خواهران، خونه بابا 1 و 2 و فردیناند اشاره کرد.

در سال 2009 او با دوست خود الیزابت هوبردیو ازدواج کرد، این زوج در سال 2012 از هم جدا شدند. جان در سال 2012 با نیکی بلا، کشتی گیر زن رابطه برقرار کرد این دو در سال 2017 با هم نامزد شدند اما در آوریل 2018 از هم جدا شدند.

رندی اورتون و جان هنیگان از بهترین دوستان کشتی گیر او هستند، همچنین جان با بازیگر هالیوودی ساشا بارون کوهن رابطه ی نزدیکی دارد.

جان سینا چپ دست است.

جان سینا
جان سینا

سینا از طرفدار انیمه ژاپنی و بازی های ویدئویی می باشد.

او کلکسیونر ماشین های عضلانی بوده و بیش از 20 نمونه از این ماشین ها دارد که برخی از آنها تنها مدل موجود در جهان هستند.

جان سینا پیانو می نوازد.

او به زبان چینی ماندارین آشنایی دارد و می تواند به راحتی چینی صحبت کند.

ثروت او حدود 55 میلیون دلار تخمین زده می شود.

ماجرای مرگ جان سینا در تصادف

در سال 2016 در شبکه های اجتماعی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه جان سینا در یک تصادف جان خود را از دست داده اما به زودی مشخص شد که این خبر شایعه بوده و واقعیت ندارد.