بیوگرافی و عکس های جدید جیمز (جیم) کاویزل و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه جیمز کاویزل

عکس جیمز کاویزل
عکس جیمز کاویزل

جیمز کاویزل یا جیم کاویزل با نام اصلی جیمز پاتریک کاویزل به انگلیسی James Caviezel در26 سپتامبر 1968 در مونت ورنون، واشینگتن آمریکا متولد شد.

مادرش مارگارت بازیگر و پدرش جیمز کاویزل فیزیوتراپ هستند.

جیمز یک برادر کوچکتر به نام تیموتی و سه خواهر کوچکتر از خودش به نام های آن، امی و ارین دارد.

قد او 188 سانتیمتر است.

جیم کاویزل و همسرش کری براویت
جیم کاویزل و همسرش کری براویت

کاویزل دوران دبیرستان را در سیاتل، واشنگتن به پایان رساند، او می خواست به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بپیوندد اما سه بار محروم شد. سپس در کالج باویو ثبت نام کرد تا بسکتبال را به صورت حرفه ای دنبال کند و بتواند به عنوان بازیکن NBA شناخته شود اما پایش آسیب دید و او بسکتبال را رها کرد.

پس از آن به دانشگاه واشنگتن منتقل شد و به دنیای بازیگری روی آورد.

فیلم های جیمز کاویزل

بازیگری را در سیاتل با بازی در نمایش شروع کرد و خیلی زود به لس آنجلس رفت تا بازیگری را به صورت حرفه ای دنبال کند، آیداهوی اختصاصی من در کنار کیانو ریوز و ریور فینیکس اولین فیلم او بود.

از فیلم های معروف او می توان به وایت ایرپ، صخره در کنار نیکلاس کیج، جی آی جین، خط بازیک سرخ در کنار شان پن، سواری با اهریمن، فرکانس، به دیگری نیکی کن در کنار کوین اسپیسی، چشم فرشته ای در کنار جنیفر لوپز، مدیسون، کونت مونت کریستو و جرایم سنگین اشاره کرد.

جیمز کاویزل در مصائب مسیح
جیمز کاویزل در مصائب مسیح

مردان جاده، مصائب مسیح در کنار مونیکا بلوچی، دژا وو در کنار دنزل واشنگتن، سنگسار ثریا م در کنار شهره آغداشلو، نقشه فرار در کنار آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه، ساوانا و افسانه لفتی براون از فیلم های موفق او محسوب می شوند.

از سریال های جیمز می توان به مظنون اشاره کرد.

جیم کاویزل در سال 1996 با کری براویت کاویزل که یک معلم انگلیسی دبیرستان است ازدواج کرد، آن ها سه فرزند چینی مبتلا به سرطان به نام های دیوید، لین الیزابت و بو را به فرزندی قبول کرده اند.

کاویزل یک کاتولیم کعتقد و یکی از مخالفان سقط جنین است.

جیمز کاویزل و فرزندانش
جیمز کاویزل و فرزندانش

بر سر فیلمبرداری مصائب مسیح صاعقه ی رعد و برق به او برخورد کرد و بر سر همین فیلم دچار پنومونی شد.

ثروت او حدود 25 میلیون دلار تخمین زده می شود.

فال حافظ کوکا