پلنگ شدن دختران ایرانی : شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی میبینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای “برجسته کردن باسن” ورزش میکنند!

برای دختران سرزمینم

پلنگ شدن دختران ایرانی

شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی میبینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای “برجسته کردن باسن” ورزش میکنند! و نه برای اصلاح یک عیب کوچک، که برای کن فیکون کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند.

دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمیدهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی چه شکلی خواهد شد؟! دردم می آید که برخی پزشکان ایرانی برای پول به راحتی دختران 17ساله را جراحی زیبایی میکنند و منتظر تکمیل رشد و جا افتادن چهره به عنوان یک جوان نمیشوند.

نمی دانم چه کسی به دختران ایرانی گفت که باید لب هایشان را برجسته کنند؟ چه کسی گفت که دختری که هنوز موهای ابرو در چهره اش وجود دارند، باید همه را از ته بتراشد تا ابرویی غیر واقعی و نازیبا برای خود بسازد؟
دردم می آید که وقتی کسی با مطالعه به این ظواهر انتقاد میکند، او را به “عهد قجری” بودن متهم میکنند.

نمی دانم شما چند کشور را دیده اید؟!

اگر در جهان گشتی میزدند، و یا لااقل کمی مطالعه می داشتند، میدیدند که در کشورهای جهان اول، تنها زنان معدودی که مشکل روان و اعتماد به نفس، یا بیماری اعتیاد به جراحی زیبایی دارند برای خود چنین شمایلی میسازند.

هیچ انسان عادی، تکرار میکنم هیچ انسان عادی فرانسوی یا آلمانی و.‌…
در کشورهای اروپایی این چنین به آرایش های غلیظ و جراحی های زیبایی متوسل نمیشود که در ایران میشود. در اروپا تنها برخی از دختران نوجوان که دوران طبیعی دمدمی مزاجی را میگذرانند، و نیز زنان محترم سالخورده کمی آرایش میکنند.
مابقی نه… حتی خیلی ها در روز ازدواجشان تنها لباس سفید میپوشند و باز هم آرایشی چندانی نمیکنند.

ما نمی گوییم آرایش نکنید. آرایش و زیبایی خیلی هم دلپذیرست. این بدن شماست و خود صاحب اختیارش هستید.

اما یادتان باشد، که “جهان سوم” را من و شما میسازیم. با کارهای “جهان سومی” خودمان. دستکاری تمام بدن برای خوشامد مردان، یک حرکت جهان سومی و مردسالارانه است.

مردها هم آدم های معمولی هستند، قصد اهانت به آنها را ندارم ولی درست نیست که خود را زیر تیغ و سوزن ببرید تا آن ها خوش شان بیاید.

وقتی برای خوشامد آنها، خود را شبیه به ستارگانِ … میکنید، در واقع تبدیل به کالای جنسی شده اید.

“پلنگ شدن” به راستی یک اصطلاح مختص خاورمیانه و جهان سوم است.


فال حافظ کوکا