سخنان بزرگان فوتبال درباره لیونل مسی و رونالدو

در اینجا نظر افراد و شخصیت های مشهور دنیای ورزش را درباره کریستیانو رونالدو و لیونل مسی می خوانید.

نظر بزرگان فوتبال در مورد مسی
نظر بزرگان فوتبال در مورد مسی

لیونل مسی

مسی موتزارت فوتبال است. – رادومیر آنتیچ

******

واضحه که مسی در سطح بالاتری از دیگران قرار داره. کسانی که اینو نمی بینن کورن. ژاوی

******

بدون شک مسی در جهان بهترینه و برای من، اون تاریخ فوتباله . لوئیس انریکه

******

زندگی با لئو زیبا تر از هر رنگ دیگری است. – ژوزپ ماریا بارتومو رئیس باشگاه بارسلونا

******

او غیرعادی است. بقیه باید منتظر بمانند تا او کمی سقوط کند. ادگار داویدز

******

یک طرف اوست و طرف دیگر بقیه. کاری که او انجام می دهد فوق العاده است – فرانک ریبری

******

ما به او توپ می دهیم و عقب می ایستیم و تماشا می کنیم. مردم اغلب به من می گویند که بازی پله و مارادونا را دیده اند. در آینده می توانم بگویم من بازی مسی را دیدم. – تیاگو آلکانترا

******

شکی نیست که تو از یک کهکشان دیگری. ممنون لئو – ماکسی رودریگز

******

مسی یک هدیه ی الهی دارد. دنی آلوز

سخنان بزرگان فوتبال در مورد رونالدو
سخنان بزرگان فوتبال در مورد رونالدو

رونالدو

زمانی که کریستیانو رونالدو توپ را می گیرد، فقط می توانید او را رها کنید؛ در حالی که بازیکنی را پس از بازیکن دیگر شکست می دهد. – رایان گیگز

******

رونالدو می تواند به عنوان یک بازیکن فوتبال هر آن چه که می خواهد را انجام دهد. لوئیس فیگو

******

او کاری می کند که سخت ترین بازی ها آسان به نظر برسد. – هنریک لارسون

******

او یک هدیه از بهشت است، او واقعا هدیه ای از آسمان است، و هر چیزی که لمس می کند به طلا تبدیل می شود. – الن پارری، مفسر فوتبال

******

رونالدو قهرمان من بود. او بهترین مهاجمی بود که تا به حال دیده ام. او خیلی سریع بود و می توانست از هیچ چیز امتیاز بگیرد، و توپ را بهتر از هر کسی می توانست شوت کند. – لیونل مسی

******

من بازیکنی را ندیده ام که بتواند چنین کنترل دقیقی را با چنین سرعت بالایی نشان دهد. تماشای او مانند تماشای یک شخصیت در یک بازی ویدئویی بود. – مارسل دزیلی

******

بهترین بازیکن بعد از مارادونا، رونالدو بود. من معتقدم که او بهترین بازیکن 20 سال اخیر است. ژوزه مورینیو

******

کریستیانو رونالدو بهتر از جورج بست و دنیس لاو است که دو بازیکن برجسته و بزرگ در تاریخ یونایتد بودند. – یوهان کرایف

******

ما در این 20 سال چند بازیکن بزرگ در این باشگاه داشته ایم، اما او بهترین است. – سر الکس فرگوسن

نظرات بزرگان فوتبال

فرناندو تورس

از نظر من “رونالدو” بهترین بازیکن جهان است و بازیکنی نیست که بتوان او را با “رونالدو” مقایسه کرد.

سر بابی چارلتون

“رونالدو” واقعا بهترین بازیکن جهان است. او کارهایی در زمین مسابقه انجام می دهد که من ندیدم بازیکنی دیگر بتواند آن را انجام دهد. دیدن بازی “رونالدو” لذت‌بخش است. برای یک بازیکن سخت است که مثل یک هیولا توپ را از بازیکن حریف بقاپد و آن را جلو ببرد و وارد دروازه حریف کند ولی او در هر بازی این کار را انجام می دهد.

ریو فردیناند

“رونالدو” توانایی‌های زیادی دارد و توانسته خیلی خوب در سال‌های اخیر خودش را ثابت کند. تنها چیزی که باعث شده است “رونالدو” تا این حد پیشرفت کند انگیزه بالای اوست که در کنار سخت‌کوشی زیاد باعث شده است تا “رونالدو” به بازیکن بزرگی تبدیل شود. او در منچستریونایتد و لیگ سخت انگلیس خودش را اثبات کرد و به بازیکن بزرگی تبدیل شد و در رئال مادرید مسیر خودش را ادامه داد. من “رونالدو” را تحسین می‌کنم. او با توانایی و تمرین زیاد توانست پیشرفت کند و به بازیکن بزرگی تبدیل شود.

لی کلایتون

این روزنامه نگار باسابقه نیز درباره این بازیکن گفت: “رونالدو” برای من یعنی قدرت، سرعت، تمام کنندگی، شور و شوق و همه این‌ها. او برای من فراتر از “جورج بست” است. “مسی” بازیکن خوب و زیرکی است که با دریبل‌های ریز خود شهرت یافته است ولی من “رونالدو” را انتخاب می ‌کنم. “رونالدو” هر کاری که “مسی‌” می کند را می تواند بهتر انجام دهد و همین باعث شده است تا رشد کند و به بازیکن بزرگی تبدیل شود.

کارلوس کی‌روش

درست همان طور که “مایکل جردن” به ستاره و نماد بسکتبال تبدیل شد، “رونالدو” هم نماد فوتبال است. آنها هر دو توانایی‌هایی دارند که باعث شده است به این جایگاه برسند. توانایی آنها ذاتی است.

رابی ویلیامز

این خواننده پاپ انگلیسی نیز با حمایت از “رونالدو” گفت:‌ فکر نمی‌کنم “رونالدو” به خاطر اینکه هفته‌ای 250 هزار پوند درآمد دارد فوتبال بازی می‌کند. او همیشه می‌تواند با این توانایی فوتبال بازی کند و نیازی به انگیزه ندارد. حتی اگر به “رونالدو” 250 پوند هم بدهید، همین فوتبال را به نمایش می گذارد. من هم دقیقا همین فلسفه را دارم با این تفاوت که من در موزیک فعالیت می کنم و “رونالدو” در فوتبال.

رافائل نادال

من همیشه انگیزه “رونالدو” را برای جوانانی که در اول راه ورزش هستند می‌گویم و دوست دارم آنها نیز مثل “رونالدو” شوند. “رونالدو” دوران فوتبال باشکوهی داشته است و بازیکن بی نظیری است.

پپ گواردیولا

چند سالی است که “مسی” بهترین بازیکن جهان است و همه او را با این صفت می شناسند. او در هر دیدار تاثیرگذار است و این موضوع را در هر بازی نشان می دهد. او توانایی انجام هر کاری که اراده کند را دارد. افتخار می‌کنم که مربی او بودم. من “مسی” را بهترین بازیکن جهان نکردم بلکه او من را بهترین مربی کرد. مثل “کوبی برایانت” و “مایکل جکسون” او فوق‌العاده است.

جان تری

بچه‌های من خیلی “مسی” را دوست دارند. آنها هر دو پیراهن “مسی” را دارند و آن را می پوشند. آنها خیلی دوست داشتند که در یکی از بازی‌های قبلی چلسی و بارسلونا پیراهنم را با “مسی” عوض کردم. خیلی خوشحالم که مقابل بهترین بازیکن رقابت کردم. وقتی بازنشسته شوم بازی‌های خودم را با بهترین بازیکن جهان دوباره خواهم دید.

رونالدو برزیلی

انتخاب بین “مسی” و “رونالدو” سخت است. بارها پیش آمده است که می خواهید یک وسیله بخرید ولی بین دو چیز مردد می شوید. این موضوع نیز دقیقا همین است. به نظرم “مسی” کامل‌تر از “رونالدو” است. حداقل بیشتر تعیین کننده بوده است و در خدمت تیم است. جایی که لازم باشد “مسی” خودش را نشان می‌دهد و گل می‌زند و این کار را در تمام بازی‌ها از او می‌بینیم.

دیگو مارادونا

بازیکنی را دیدم که میراث من را در آرژانتین در اختیار خود گرفته است. نام او “مسی” است. او یک نابغه است. او می تواند بهتر از این هم شود.

تیری آنری

خیلی خوشحال بودم که این فرصت را داشتم تا هر روز تمرین او را ببینم. او بهترین بازیکن جهان است و من این موضوع را نه در بازی‌های او بلکه در تمرینات و حرکات ساده او می بینم. بازی “مسی” ساده و زیباست و همه از دیدن بازی او لذت می برند. من در بارسلونا با او هم‌تیمی بودم و این را برای خود یک افتخار می دانم.

کوبی برایانت

من از بین تیم ملی آرژانتین پیراهن شماره 10 را می‌پوشم و آن هم به خاطر “لیونل مسی” است که بهترین ورزشکار جهان است. او در 5 سال گذشته این موضوع را به خوبی ثابت کرده است. او سالهاست که بهترین بازیکن جهان است.

لبرون جیمز

به نظرم “مسی” نه تنها بهترین بازیکن جهان بلکه بهترین بازیکن تاریخ است.