اگر این 10 تا چیز را در راه آب فاضلاب بریزید بدون شک اون را مسدود میکنه!

مردم اغلب به عاقبت ریختن یه سری چیزها تو راه آب فاضلاب فکر نمی کنن. می دونین چه چیزایی رو به هیچ وجه نباید تو راه آب فاضلاب بندازین؟ به شما توصیه می کنیم این لیست رو بخونین و اون رو برای همیشه به خاطر بسپارین.

1. برنج و ماکارونی

برنج و ماکارونی آب اضافی جذب می کنن و بزرگ تر از قبل می شن و زمان زیادی لازمه تا اونا تو آب حل بشن که این فرآیند خیلی راحت می تونه سبب مسدود شدن راه آب فاضلاب بشه.

مسدود شدن فاضلاب با برنج و ماکارونی
مسدود شدن فاضلاب با برنج و ماکارونی

2. پوسته تخم مرغ

مردم فکر می کنن اگه پوست تخم مرغ رو خرد کنن، تو راه آب گیر نمی کنه، اما این فکر کاملا اشتباهه. قطعات کوچیک پوسته تخم مرغ می تونن به هم بچسبن و یه تیکه بزرگ درست کنن که بعد از مدتی سبب مسدود شدن راه آب فاضلاب می شه.

3. آرد

تصور کنین آرد و آب داخل راه آب ظرف شویی با هم قاطی شن و یه خمیر چسبناک درست کنن. این خمیر می تونه بقیه آشغال ها رو جذب خودش کنه و تشکیل یه کلوخه بزرگ رو بده.

4. دارو

یه سری افراد فکر می کنن دارو به راحتی تو آب حل می شه، بنابراین قرص رو داخل راه آب فاضلاب شون می ندازن.

بهتره بدونین که قرص ها تو آب حل نمی شن، بلکه آب رو آلوده می کنن. فیلترهای آب می تونن آب رو از اکثر میکرو ارگانیسم ها پاک کنن اما هیچ فیلتری واسه زدودن آلودگی های دارویی از آب وجود نداره.

5. مو

مو، یکی از متداول ترین دلایل مسدود شدن لوله های فاضلاب توی حمامه. این مورد مخصوصا اگه موی شما بلند باشه، حتما اتفاق می افته.

وقتی موها وارد فاضلاب می شن، در هم پیچیده می شن و یه کپه تشکیل می دن که مثل یه تور واسه گیر انداختن بقیه آشغال ها عمل می کنه.

بنابراین، دفعه بعد که موهای برس تون رو پاک می کنین، حتما اونا رو تو سطل زباله بندازین و سعی کنین هر بار موها تون رو قبل از دوش گرفتن شونه کنین. به این ترتیب، مقدار مویی که می تونه وارد راه آب فاضلاب بشه کمتر می شه.

6. چسبندگی دور ریزهای میوه و شیشه

حتی اگه این تیکه ها خیلی کوچیک باشن، باید همیشه اونا رو تو سطل زباله بندازین تا اینکه بزارین وارد راه آب فاضلاب بشن. مشکلی که در رابطه با این زباله ها پیش میاد اینه که اونا به هم می چسبن. و این خرده شیشه ها خودشون از موادی ساخته شدن که تجزیه شدن شون کلی زمان می بره.

7. نخاله های ساختمانی

مهم نیست نخاله ساختمانی از کجا اومده باشن، در هر صورت هرگز نباید اجازه بدین اونا وارد راه آب فاضلاب بشن. این حساسیت رو در مورد قطعات کوچیک و حتی خاک و شن های پودری هم باید به خرج بدین.

تکه های بزرگ یه کلوخه تشکیل می دن و تکه های کوچیک می تونن روی دیواره های راه آب فاضلاب رسوب کنن و حتی منجر به مشکلات جدی تر بشن.

8. کاندوم

ممکنه کاندوم بی ضرر به نظر برسه، اما نباید فراموش کنین که اون از لاستیک ساخته شده و هرگز تو آب حل نمی شه. کاندوم می تونه خیلی خوب کش بیاد و داخل لوله ها گیر بیافته و بچسبه.

به علاوه، کاندوم می تونه هوا، آب یا بقیه آشغال ها رو داخل خودش جا بده که این قضیه منجر به تشکیل کلوخه هایی می شه که جدا مشکل ساز خواهند بود و خلاص شدن از دست اون می تونه خیلی سخت باشه.

9. ته سیگار

مشکل ته سیگار اینه که فیلتر سیگار مصنوعی و سنتزیه و آب رو جذب می کنه و بزرگ می شه. بدتر از اون اینه که این فیلتر هرگز تو آب حل نمی شه. ته سیگار همچنین حاوی مواد شیمیایی مضر مختلفی، مثل نیکوتین هست که می تونه ملزومات آب رو آلوده کنه.

10. اقلام بهداشتی زنانه

هر کسی می دونه که این محصولات واسه جذب رطوبت ساخته شدن، پس طبیعتا با جذب رطوبت اندازه شون افزایش پیدا می کنه و این امر منجر به تشکیل کلوخه های جدا مشکل ساز خواهد شد.

+ منبع