بیوگرافی و عکس های کارلوس کی روش و همسرش + ماجرای درگیری با علی کریمی

بیوگرافی و زندگی نامه کارلوس کی روش

عکس کارلوس کی روش
عکس کارلوس کی روش

کارلوس کی روش با نام کامل کارلوس مانوئل بریتو لئال کی‌ روش به انگلیسی Carlos Queiroz در 1 مارس 1953 در نامپولا، موزامبیک پرتغال متولد شد.

قد او 183 سانتیمتر است.

کی‌ روش در دوران جوانی خود در تیم فوتبال فروویاریو نامپولا دروازه‌بان بود. او در دانشگاه صنعتی لیسبون با مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی – گرایش فوتبال فارغ‌ التحصیل شد و مربیگری را از سال 1978 با سرمربیگری تیم دانشگاه محل تحصیل خود آغاز کرد.

کارلوس کی روش در منچستر یونایتد
کارلوس کی روش در منچستر یونایتد

او دو دوره دستیار آلکس فرگوسن در تیم فوتبال منچستر یونایتد بود، در فصل 2003 – 2004 سرمربی رئال مادرید شد که ناموفق بود و دو دوره سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال شد.

کارلوس کی روش در فروردین 1390 سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را برای یک دوره سه‌ ساله به عهده گرفت و پس از آن به دلیل موفقیت های تیم ملی فوتبال ایران قرارداد خود را تمدید کرده است.

او طولانی ترین دوره مربیگری خود را در تیم فوتبال ایران داشته است.

کارلوس کی روش از زمان شروع مربیگری خود تا کنون، به دلیل مشکلات موجود و اختلاف نظر ها چندین بار نامه استعفای خود را به فدراسیون فوتبال داده که البته با هیچ‌ یک از آن‌ ها موافقت نشده‌ است.

کارلوس کی روش
کارلوس کی روش

کی روش متاهل است و سه فرزند دارد.

ماجرای درگیری با علی کریمی

در برنامه نود زمانی که علی کریمی مناظره ای با محمدرضا ساکت داشت کارلوس کی روش پیامکی را برای عادل فردوسی پور فرستاد و در آن کریمی را بزدل خطاب کرد.

این مسئله باعث جبهه گیری علی کریمی و طرفدارانش در برابر سرمربی تیم فوتبال ایران شده است.

کارلوس کی روش و همسرش پائولا
کارلوس کی روش و همسرش پائولا

کی روش در حال حاضر در برج های دوبرال تهران ساکن است.

کی روش در سال 2006 جزیره وامیزی در موزامبیک را خریداری کرده و در آن هتل هایی احداث کرده که درآمد زیادی را برای او به ارمغان می آورد.

به جوجه کباب و هندوانه های ایرانی علاقه ی زیادی دارد.