طرز تهیه شربت، مارمالاد و مربای شاه توت مجلسی و خوشمزه خانگی

طرز تهیه شربت و مربای شاه توت

شاه توت یا شاتوت یکی از میوه های خوشمزه و پر طرف دار تابستانه می باشد که فواید بسیاری نیز برای سلامتی دارد. در این مطلب قصد داریم سه خوراکی خوشمزه با شاه توت را برای شما آموزش دهیم. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله خواص شاه توت را نیز مطاله نمایید.

طرز تهیه شربت شاه توت
طرز تهیه شربت شاه توت

مواد لازم برای تهیه ی شربت شاه توت

شاه توت تازه: 500 گرم
شکر: 1 لیوان
آب: نصف لیوان

طرز تهیه شربت شاه توت

شاتوت را درون مخلوط کن بریزید و پس از مخلوط کردن، از صافی رد کنید. یک لیوان آب را با شکر مخلوط کرده، روی حرارت بگذارید تا چند جوش بزند. وقتی اندکی غلیظ شد شاتوت را اضافه کرده، مواد را هم بزنید تا بخوبی مخلوط شوند. حواستان باشد مواد زیاد نجوشد چون بدرنگ خواهد شد. در حین پخت، آن را مرتب هم بزنید و کف رویش را بگیرید. بگذارید شربت سرد شود و سپس آن را در شیشه‌های تمیز و خشک بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه مربا شاه توت
طرز تهیه مربا شاه توت

مواد لازم برای تهیه ی مربای شاه توت

شاه توت 1 کیلوگرم

شکر 1 کیلوگرم

آبلیمو 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه مربای شاه توت

دم شاه توت ها را جدا کنید و داخل قابلمه ای بریزید، روی شاه توت ها شکر بپاشید و 12 ساعت داخل یخچال استراحت دهید تا آب بیندازد. پس از این مدت زمان قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و 15 دقیقه اجازه دهید مربا بجوشد و غلیظ شود ( تا اندازه ای بپزید که شاه توت ها له نشوند، در طول پخت کف روی مربا را با قاشق بردارید ).

پس از پخت آبلیمو را به مربا اضافه کنید ، قابلمه را کناری قرار دهید تا مربا خنک شود سپس داخل شیشه های تمیز بریزید و در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه مارمالاد شاه توت

برای تهیه مارمالاد شاه توت میتوانید از همین روش استفاده کنید با این تفاوت که توت ها را پس از شستن له کنید سپس شکر روی آن بپاشید، در اواسط پخت 2 قاشق چایخوری پودر ژلاتین که در آب جوش حل کرده اید و کمی اسانس وانیل به آن اضافه کنید.

فال حافظ کوکا