بیوگرافی و عکس های اینستاگرام بن افلک و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه بن افلک

عکس بن افلک
عکس بن افلک

بن افلک با نام کامل بنجامین جیزا افلک-بولدت به انگلیسی ben affleck در 15 اوت 1972 در برکلی، کالیفرنیا آمریکا متولد شد.

مادرش کریستوفر آن معلم مدرسه ابتدایی و پدرش تیموتی بایرز افلک یک نمایشنامه نویس بود که به عنوان نجار و مکانیک فعالیت می کرد. پدر و مادرش در سن 12 سالگی او از هم جدا شدند و او و برادرش در کنار مادر زندگی می کردند.

بن یک برادر کوچکتر به نام کیسی افلک دارد که او هم بازیگر است.

قد او 192 سانتیمتر است.

بن به همراه دوست صمیمی خود مت دیمون و با تشویق مادر از دوران نوجوانی در کلاس های تئاتر شرکت می کرد و به ساخت فیلم های خانگی مشغول شد، او در سن 14 سالگی در سریال سفر دریایی با میمی بازی کرد و به این ترتیب به دنیای بازیگری وارد شد.

بن افلک و جنیفر گارنر
بن افلک و جنیفر گارنر

پس از پایان دوران دبیرستان بن به دانشگاه ورمونت راه یافت و در رشته ی بسکتبال درخشش خوبی از خود نشان داد اما پایش آسیب دید و این ورزش را کنار گذاشت و در سن 18 سالگی به لس آنجلس نقل مکان کرد.

فیلم های بن افلک

اولین و بزگترین نقش بن افلک در فیلم مات و مبهوت در کنار متیو مک کانهی بود.

از فیلم های معروف او می توان به به دنبال امی، ویل هانتینگ خوب در کنار مت دیمون، شکسپیر عاشق در کنار گوئینت پالترو، آرماگدون در کنار بروس ویلیس، گزاف گویی در کنار گوئینت پالترو، بازی های گوزن قطبی در کنار شارلیز ترون و پرل هاربر در کنار جاش هارتنت اشاره کرد.

تغییر خطوط، دختر جرسی در کنار جنیفر لوپز، هالیوود لند، مردان کمپانی، آرگو، رانر رانر در کنار جاستین تیمبرلیک، دختر گمشده، حسابدار در کنار آنا کندریک، بتمن در برابر سوپر من : طلوع عدالت در کنار هنری کاویل، جوخه انتحار و لیگ عدالت 1 و 2 در کنار هنری کاویل از دیگر فیلم های موفق او هستند.

او فیلم های ویل هانتینگ خوب، رفته عزیزم رفته، شهر و آرگو را کارگردانی کرده است.

بن افلک و فرزندانش
بن افلک و فرزندانش

بن برای فیلم های ویل هانتینگ خوب و آرگو برنده ی جایزه ی اسکار بهترین فیلم نامه شده است. او برای کارگردانی فیلم آرگو برنده ی جایزه ی بهترین کارگردانی گلدن گلوب شده است.

افلک در سال 1997 با گوئینت پالترو دوست شد، این دو در سال 1999 از هم جدا شدند. پس از آن در سال 2002 با جنیفر لوپز نامزد شد و در حالیکه همه در انتظار ازدواج این دو بودند، آن ها در سال 2004 از هم جدا شدند.

افلک در اواسط سال 2004 با جنیفر گارنر دوست شد، این دو در یک مراسم خصوصی در سال 2005 با هم ازدواج کردند، حاصل این ازدواج دو دختر به نام های ویولت آن متولد سال 2005، رز الیزابت متولد سال 2009 و یک پسر به نام ساموئل گارنر متولد سال 2012 هستند.

بن افلک
بن افلک

این زوج در سال 2015 از هم جدا شدند و در سال 2017 از هم طلاق گرفتند. در سال 2017 گزارش شده که بن افلک با تولید کننده تلویزیون لیندسی شاکوس رابطه دارد.

به موتور سیکلت علاقه ی زیادی دارد و در حال حاضر صاحب 5 موتور سیکلت می باشد.

به زبان های اسپانیایی و فرانسوی تسلط کامل دارد.

ترس از پرواز دارد.

سیگار کشیدن را پس از به دنیا آمدن دخترش ویولت، ترک کرد.

هریسون فورد بازیگر مورد علاقه و قهرمان زندگی اوست.

بن افلک و نامزدش لیندسی شاکوس
بن افلک و نامزدش لیندسی شاکوس

مت دیمون و جورج کلونی دوستان صمیمی او هستند.

بازیکن موفق و هوشمند پوکر است.

در سال 2003 برای بازی در تبلیغ شامپوی لورآل 1.5 میلیون دلار گرفته بود.

تنها بازیگری است که همر در نقش سوپرمن بازی کرده و هم در نقش بتمن.

ثروت او حدود 105 میلیون دلار تخمین زده می شود.