15+ تصویر تکان دهنده که نشان می دهد حیوانات احساساتی فراتر از تصور ما دارند!

کودکان بهتر است با عشق، مهر و محبت و توجه زندگی کنند و بزرگ شوند، این قانون حتی در مورد حیوانات هم صدق می کند. در میان حیوانات هستند کسانی که سرپرستی بچه ی حیوانات دیگر را بر عهده می گیرند و این خود نمود عشق قوی در دنیای حیوانات است.

ما در این مقاله از سایت کوکا 17 دوستی عجیب و غیر عادی حیوانات با یکدیگر را برای شما انتخاب کرده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید!

18. آلبرت گوسفند و تمبا فیل

آلبرت گوسفند و تمبا فیل
آلبرت گوسفند و تمبا فیل

تمبا، بچه فیلی است که توسط مادر و خانواده اش در سن 6 ماهگی طرد شده بود، ماموران حیات وحش شاموری در آفریقای جنوبی تصمیم گرفتند زندگی این بچه فیل را نجات دهند؛ به همین دلیل سرپرستی او را به آلبرت که یک گوسفند بود، سپردند.

آلبرت روز های اول کمی نسبت به این غریبه حالت تهاجمی داشت اما کم کم به این بچه فیل تنها علاقمند شد و او را به فرزندی قبول کرد.

17. اوون کرگدن و ام زی لاک پشت

اسب آبی و لاکپشت
اسب آبی و لاکپشت

اوون یک بچه اسب آبی بود که در یک سونامی شدید در کنیا، از خانواده اش جدا شده بود، به همین دلیل سرپرستی او به یک لاک پشت 130 ساله به نام ام زی سپرده شد.

روز های اول ام زی فرزند خوانده خود را دوست نداشت اما بعد از مدتی به او علاقمند شد و او را به فرزندی قبول کرد. داستان زندگی این اسب آبی و لاک پشت تا مدت ها در نشریه ها و وب سایت های مشهور منتشر می شد.

16. سای مای ببر و بچه خوک ها

سای مای ببر و بچه خوک ها
سای مای ببر و بچه خوک ها

ببر ماده ای به نام سای مای که در یک باغ وحش در تایلند زندگی می کرد به دلیل از دست دادن فرزندان خود دچار افسردگی شده بود. ماموران باغ وحش به تعدادی بچه خوک که آن ها هم مادر خود را از دست داده بودند، لباس ببر پوشاندند و آن ها را در کنار سای مای قرار دادند.

به این ترتیب سای مای با آن ها رابطه برقرار کرده، به آن ها شیر داد و بچه خوک ها را بزرگ کرد.

14. تیتا گربه و بچه سنجاب

تیتا گربه و بچه سنجاب
تیتا گربه و بچه سنجاب

روبن گاوییرا کلمبیایی یک بچه سنجاب زخمی را پیدا کرده و او را از مرگ نجات داد، سنجاب را با خود به خانه آورد و گربه ای که تیتا نام داشت و به تازگی زایمان کرده بود به او شیر داد و بچه سنجاب را مثل یکی از بچه های خودش بزرگ کرد.

این اولین موردی نیست که یک گربه سرپرستی سنجاب را بر عهده گرفته است، قبلا هم گربه ای به نام اما سرپرستی یک بچه سنجاب به نام راکی را قبول کرده بود و حتی به او یاد داده بود که مانند گربه ها خرخر کند.

13. کمونیاک ماده شیر و تیزشاخ های آفریقایی

کمونیاک ماده شیر و تیزشاخ های آفریقایی
کمونیاک ماده شیر و تیزشاخ های آفریقایی

یک ماده شیر به نام کمونیاک زمانی که یک تیزشاخ ماده را برای شکار کشت 6 بچه ی او را به فرزندی قبول کرد. او اجازه داد که بچه تیزشاخ ها از شیر او تغذیه کنند و بزرگ شوند.

12. مارکی گربه و توله سگ

مارکی گربه و توله سگ
مارکی گربه و توله سگ

یک گربه شجاع در آناپا 6 توله سگ را از مرگ حتمی در زمستان نجات داد و سرپرستی آن ها را بر عهده گرفت. این گربه توله سگ ها را تغذیه کرد و آن ها را با بدن خود گرم نگه می داشت تا اینکه ماموران محیط زیست آن ها را پیدا کرده و نجات دادند.

11. روبی سگ و گوسفند ادگار میشن

روبی سگ و گوسفند ادگار میشن
روبی سگ و گوسفند ادگار میشن

گونه ای گوسفند شگفت انگیز در استرالیا زندگی می کنند که ادگار میشن نام دارند. فردی برای نگهداری از گوسفند هایش روبی را به عنوان سگ گله خریداری کرد اما به زودی متوجه شد که او قادر نیست به خوبی از گوسفندان مراقبت کند.

این فرد تصمیم گرفت که روبی را بفروشد اما به زودی متوجه شد که این سگ یک بچه گوسفند یتیم را به فرزندی قبول کرده است. در حال حاضر روبی به عنوان یک پرستار واقعی در یک مرکز دامپزشکی از حیوانات بی سرپرست نگهداری می کند.

10. دودو شامپانزه و آرون توله ببر

دودو شامپانزه و آرون توله ببر
دودو شامپانزه و آرون توله ببر

دودو یک شامپانزه 2 ساله در یک باغ وحش در بانکوک، با یک توله ببر به نام آرون دوست شده و از او مانند فرزند خود مراقبت می کند. این میمون با بطری شیر به آرون غذا داد و او را بزرگ کرد.

9. سامر خرگوش و بچه گربه ها

سامر خرگوش و بچه گربه ها
سامر خرگوش و بچه گربه ها

زمانی که یک دامپزشک 6 بچه گربه یتیم را به خانه آورد، خرگوش او که سامر نام دارد سرپرستی بچه ها را قبول کرد و حتی پریدن را به آن ها آموزش داد. آن ها در حال حاضر مانند دوست در کنار هم زندگی می کنند.

8. بوندیگر شیر و میلو سگ داکسهوند

بوندیگر شیر و میلو سگ داکسهوند
بوندیگر شیر و میلو سگ داکسهوند

یک شیر ماده در پارک حیوانات در وینی وود، اوکلاهما پس از زایمان از قبول فرزند خود خودداری کرد. بعد ها معلوم شد که این شیر ماده به دلیل پوکی استخوان از قبول فرزندش خودداری کرده است.

مسولان باغ وحش توله شیر را که بوندیگر نام داشت به یک باغ وحش دیگر فرستادند تا توسط یک سگ داکسهوند به نام میلو بزرگ شود.

7. نوآ کبوتر و خرگوش ها

نوآ کبوتر و خرگوش ها
نوآ کبوتر و خرگوش ها

یک زوج بچه خرگوش های یتیمی که پس از حمله سگ ها زنده مانده بودند به یک مرکز توانبخشی در تگزاس آوردند، یک کبوتر به نام نوآ که برای درمان در آن مرکز بستری بود، مراقبت از بچه خرگوش ها را بر عهده گرفت.

6. پترینها سگ و صاریغ ها

پترینها سگ و صاریغ ها
پترینها سگ و صاریغ ها

بچه صاریغ های تازه متولد شده که خانواده ی آن ها در برزیل مورد حمله قرار گرفته بودند به خانواده ای سپرده شدند و در آن جا یک سگ به نام پترینها سرپرستی این بچه ها را قبول کرده، با شیر خود به آن ها غذا می داد و زیر بدن خود آن ها را گرم نگه می داشت.

(صاریغ یا ساریگ یک کیسه دار است که در آمریکای جنوبی زندگی می کند.)

5. گله گاو ها و جوآنا توله گراز وحشی

گله گاو ها و جوآنا توله گراز وحشی
گله گاو ها و جوآنا توله گراز وحشی

یک توله گراز وحشی در میان گله گاو ها در حومه هامبورگ آلمان زندگی می کند. کشاورز، یوهان کرافت نام این گراز وحشی را جوآنا گذاشته و می گوید که گاو ها او را دوست دارند و با او صمیمانه رفتار می کنند. این احتمال وجود دارد که جوآنا خانواده اش را از دست داده باشد و به همین دلیل به گله گاو ها پناه آورده است.

4. اینگو ژرمن شپرد و پولدی بچه جغد

اینگو ژرمن شپرد و پولدی بچه جغد
اینگو ژرمن شپرد و پولدی بچه جغد

تانیا برانت، عکاس آلمانی یک بچه جغد که تازه سر از تخم بیرون آورده و از خانواده اش جدا شده بود را پیدا کرد و او را با خود به خانه آورد. بچه جغد به زودی با یک ژرمن شپرد رابطه ی صمیمانه برقرار کرد و در حال حاضر این دو دوستانه با هم زندگی می کنند.

3. کوکو گوریل و بچه گربه ها

کوکو گوریل و بچه گربه ها
کوکو گوریل و بچه گربه ها

کوکو نام یک گوریل باهوش و معروف در جهان است که بیش از هزار کلمه در زبان اشاره یاد گرفته و عاشق بچه گربه هاست. کوکو خودش نمی تواند بچه دار شود اما چند سالی است که تعدادی بچه گربه را به فرزندی قبول کرده است.

2. کاپا و آسیا سگ های پاگ و توله ببر ها

کاپا و آسیا سگ های پاگ و توله ببر ها
کاپا و آسیا سگ های پاگ و توله ببر ها

2 سگ نژاد پاگ به نام های کاپا و آسیا، 4 توله ببر را در باغ وحشی در سوچی، روسیه به فرزندی پذیرفته اند. سرپرستی ببر ها که مادرشان آن ها را قبول نکرده به این سگ ها واگذار شده است.

1. شاه نهنگ ها و دلفین

نهنگ های عنبر و دلفین
نهنگ های عنبر و دلفین

از این موارد شگفت انگیز در دنیای زیر آب هم بسیار دیده شده است. در نزدیکی های آزور پرتغال، خانواده ای از شاه نهنگیان یک دلفین را که دچار نقص در ستون فقرات بود به سرپرستی قبول کرده اند.

به احتمال زیاد نگهداری از این دلفین برای بستگانش دشوار بوده است به همین دلیل از خانواده طرد شده و توسط شاه نهنگیان نگهداری می شود.

گری برگچه خوار(کاپی بارا) و فلاپسی گربه

گری برگچه خوار(کاپی بارا) و فلاپسی گربه
گری برگچه خوار(کاپی بارا) و فلاپسی گربه

یک برگچه خوار به نام گری با یک گربه به نام فلاپسی به رابطه ی دوستانه و صمیمانه ای برقرار کرده است. صاحبان این دو وقتی رابطه ی نزدیک آن ها را دیدند، خانه ای برای آن ها ساخته اند تا با هم زندگی کنند.

سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود درگیر کند این است که چگونه یک برگچه خوار 60 کیلویی با یک گربه دوست می شود؟

(برگچه خوار یک پستاندار گیاهخوار و بزرگترین جونده کره زمین می باشد.)

منبع : brightside