بیوگرافی و عکس های آماندا سیفرید و همسرش

بیوگرافی و عکس های آماندا سیفرید
بیوگرافی و عکس های آماندا سیفرید

آماندا سایفرد با نام کامل آماندا میشل سایفرد (سیفرید) از بازیگران مشهور هالیوود است که در تاریخ 3 دسامبر سال 1985 در پنسیلوانیا متولد شده است.

مادرش، نی ساندر، یک کار درمان گر و پدرش، جک سایفرد، داروساز می باشد و یک خواهر بزرگ تر به نام جنیفر سایفرد دارد که نوازنده گروه راک است.

این بازیگر اصالت آلمانی دارد. او در سال 2003 از دبیرستانی در محل تولدش فارغ التحصیل شد و پس از اتمام دبیرستان در دانشگاه فوردهام نیویورک ثبت نام کرد اما پس از پذیرفتن پیشنهاد بازی در فیلم دختران بد جنس دانشگاه را رها کرد.

قد او 159 سانتی متر می باشد.

آماندا سایفرد از سن 11 سالگی وارد عرصه مدلینگ شد و در دوران نوجوانی در تبلیغات کمپانی های پوشاک حضور داشت اما در 15 سالگی و پس از ورود به دنیای بازیگری فعالیتش در زمینه مدلینگ کمتر شد و سرانجام در سن 17 سالگی مدلینگ را رها کرد.

او از بازیگران خوش صدا است که در دوران نوجوانی دوره های مربوط به صدا و آواز اپرا را گذرانده و زیر نظر مربی صدای برادوی آموزش دیده است.

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی آماندا سایفرد

بیوگرافی و عکس های آماندا سیفرید
بیوگرافی و عکس های آماندا سیفرید

آماندا سایفرد از سن 15 سالگی در فیلم ها و سریال های مختلف در نقش های کم اهمیت ظاهر شد. او در سال 2004 و پس از بازی در سه اپیزود از سریال همه فرزندان در اولین فیلم سینمایی اش با عنوان دختران بدجنس با بازی لیندزی لوهان و ریچل مک آدامز حضور پیدا کرد.

از فیلم های معروف آماندا سایفرد می توان به ماما میا با بازی مریل استریپ، بوگی ووگی، بدن جنیفر با بازی مگان فاکس، جان عزیز با بازی چنینگ تیتوم، کلویی با حضور جولیان مور، نامه هایی به ژولیت و شنل قرمزی در کنار گری اولدمن اشاره کرد.

فیلم های سر وقت، بینوایان با بازی هیو جکمن و راسل کرو، عروسی بزرگ با بازی رابرت دنیرو، یک میلیون راه برای مردن در غرب، تد 2 با بازی مارک والبرگ، پن با بازی هیو جکمن، پدران و دختران، ماما میا! دوباره شروع کنیم و گرینگو با بازی شارلیز ترون از دیگر فیلم های این بازیگر می باشند.

آماندا سایفرد بین سال های 2008 تا 2010 با دومینیک کوپر – هم بازی اش در فیلم ماما میا – رابطه داشته و بین سال های 2013 تا 2015 با جاستین لانگ دوست بوده است.

این بازیگر اوایل سال 2016 با توماس سادوسکی – هم بازی اش در فیلم آخرین حرف – دوست شد، آن ها همان سال نامزدی خود را اعلام کرده و یک سال بعد با هم ازدواج کردند.

عکس آماندا سیفرید و همسرش
عکس آماندا سیفرید و همسرش

سایفرد سال 2017 اولین فرزندش دختری به نام نینا سادوسکی سایفرد را به دنیا آورد و سال 2020 دومین فرزندش که یک پسر است متولد شد.

سایفرد از اختلال وسواس اجباری، اضطراب و حملات هراس رنج می برد.

او ترس از صحنه دارد و تا سال 2015 از اجرای تئاتر اجتناب می کرده است.

مدتی به عنوان پیشخدمت کار کرده است.

او در زمینه خوانندگی فعالیت می کند و آلبوم های آهنگ فیلم هایی همچون ماما میا، جان عزیز و بینوایان از جمله کارهای او در این زمینه می باشد.

ثروت او حدود 12 میلیون دلار برآورد شده است.

از حضور در مراسم اکران فیلم هایش خوشش نمی آید.

در سال های 2009 و 2010 جزو صد فرد زیبای دنیا بوده است.

او به هواشناسی علاقه دارد و اگر بازیگر نمی شد به دنبال رشته هواشناسی می رفت.